Her güçlük, içinde aynı büyüklükte veya daha büyük bir faydanın tohumunu barındırır. Napoleon Hill [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Türk Tarih Kurumu Yayınları

Türk Tarih Kurumu Yayınları

• Türk Tarih Kurumu Yayınları Kitapları | • Türk Tarih Kurumu Yayınları İletişim Bilgileri | • Türk Tarih Kurumu Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Türk Tarih Kurumu Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 42 kitap bulunuyor."Türk Tarih Kurumu Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hasan Ali Yücel

Türk Tarih Kurumu Yayınları

1938-1946 arasında Milli Eğitim Bakanlığı yapan, Köy Enstitülerinin mimarı olan, hayatı ve kişiliği hep inanılmaz tezatlıklara sahne olan Hasan Ali Yücel, “Allah Bir” isimli ilginç bir şiir kitabı da kaleme almıştır. Ancak, eserinin gün yüzü görüp neşredilebilmesi için hayatının sona ermesi beklenmiştir. Zirâ Yücel, vefatından önce geride, “Ben öldükten sonra bu eserim neşredilsin.” vasiyetini bır..»»
Tahsin Özcan

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Kitabımızın giriş bölümünde, Osmanlı cemiyetinde vakıfların yeri ve fonksiyonları ile para vakıflarının vakıf sistemi içindeki yeri hakkında ön bilgi verilmekte; konunun literatür içindeki yeri, kaynaklar ve metot konuları tahlil edilmektedir. Birinci bölümde para vakıfları konusundaki teorik tartışmalar, para vakıflarının kuruluş ve işleyişleri ile tarihi gelişimi ile ilgili konular incelenmekt..»»
Afif Erzen

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İlkçağ Tarihçisi Afifi Erzen'in Türk Tarih Kurumu Yayınları arasında baskısı tükenmiş ve 1946'daki ilk baskısından bu yana hiç basılmamış olan eserinin ikinci baskısıdır. İlkçağ Ankara'sı hakkındaki kaynaklara umumî bir bakışla başlayan eser, şehrin adı ve kuruluşu, siyasî tarihi, (Galatlar, Frügya, Roma devirleri), sosyal ve kültürel tarihi hakkında ilgi çekici ayrıntılar vermektedir. Ankara'd..»»
Zeki Sarıhan

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Elinizdeki kitap, yazılı kaynaklar üzerinde 10 yıl süren bir araştırmanın ürünüdür. Türkçe'de eski ve yeni yazıyla basılmış hemen bütün ciddî kaynaklar gözden geçirilmiştir. Bunların içinde belgesel özelliği olan, olayların tarihlerini verenlere ağırlık verilmiştir. (Önsöz'den) »»
Arzu T. Terzi

Türk Tarih Kurumu Yayınları

Tanzimat'tan Osmanlı Devleti'nin yıkılmasına kadar devletin iç hazinesini idare eden Hazine-i Hassa Nezareti'nin ortaya çıkışı, idaresi ve teşkilatı bu çalışmanın mevzuunu teşkil etmektedir. (Önsöz'den) »»
Tuncer Baykara

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İçindekiler; Önsöz Giriş Kız Kale ve Kulelerinin Kütüğü Kız İle İlgili Öteki Kayıtlar İnceleme Bibliyografya Ekler Coğrafi Adlar Dizini Resimler »»
Bekir Sıtkı Baykal

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İçindekiler; Heyet-i Temsiliye ve Kararları Üzerine Bir Kaç Söz Heyet-i Temsiliye Kararları Kişi ve Yer Adları Dizini »»
Sait Kofoğlu

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İçindekiler; Önsöz Kısaltmalar Türkiye Selçuklu Devleti ve Güney-Batı Anadolu'nun Türkleşmesi Beyliğin Kuruluşu Osmanlıların Fethine Kadar Hamidoğulları Beyliği Teşkilat ve Kültür Bibliyografya Dizin Ekler »»
Gülden Sarıyıldız

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İnsanlığı tehdit eden salgın hastalıklar ve bunlara karşı alınan önlemler tarihin en eski devirlerinden beri insan topluluklarını ilgilendiren önemli bir konu olmuştur. Başlangıçta salgın hastalıklarla yapılan mücadeleler zamanın şartlarına bağlı olarak yapılmış, bilim ve teknolojideki gelişmeler karantina önlemlerinin de gelişmesini sağlamıştır. (Kitabın İçinden) »»
Reşit Rahmeti Arat

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İçindekiler; Önsöz Mani Muhitinde Yazılan Eserler Burkan Muhitinde Yazılan Eserler İslam Muhitinde Yazılan Eserler Nazım İle İlgili Parçalar »»
Vedat İdil

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İçindekiler; Önsöz Bibliyografya Giriş Lahitler Likya Lahitlerinin Şekli Likya Lahitlerinin Kapak Sorunu Likya Lahitlerinin Yapıldığı Malzeme Likya Lahitlerinin Tipolojik Ayrımı Tarihleme Sonuç Katalog Levhaların Listesi Lykische Sarkophage (Zusammenfassung) Dizin Levhalar Likya Haritası (Kitabın İçinden) »»
İrfan Albayrak

Türk Tarih Kurumu Yayınları

İçindekiler; Önsöz Kaynakça Özel İşaret ve Kısaltmalar Metin Sıra Numarası ve Türleri Giriş Introduction Metinler Indeks Şahıs Adları Yer Adları Ay Adları Bazı Kelime ve Tabirler Resimler (Kitabın İçinden) »»