Şöhret, kazanmak zorunda olduğumuz bir şeydir; şeref, kaybetmemek zorunda olduğumuz bir şey. SCHOPENHAUER
E-mail: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimEdebiyatdefteri.com'da
85.631 kitap, 41.598 kişi, 6.158 yayınevi ve 4.954 okuyucu görüşü yer almaktadır.
Kitap     Kişi


Son Paylaşılan Görüşler

Kitap: Aylak Adam
Görüş bildiren:kayıtlı
22 Ekim 2014 Çarşamba 22:17:20
~ 10 puan
Günlerin adı, sürelerince yaşanılan olayların değerine göre değişebilir. Bugün şimdilik ''paltosunu ilk çıkardığı gün''dü, sonra ''Güler'i ilk gördüğü gün'' olacaktı.

Kitap: Aylak Adam
Görüş bildiren:nâ-gehân
22 Ekim 2014 Çarşamba 10:58:42
~ 10 puan


“ Ağaç dalındaki, gövdeden ayrılma eğilimini fark ettin mi bilmem? Hep öteye öteye uzar. Gövdenin toprağa kök salmış rahatlığından bir kaçıştır bu. Özgürlüğe susamışlıktır.”


Budayıp uzayan dalları gövdeye yaklaşmak istedikçe, kökten devrileceğini de hesap etmeli…Kitap: Darb ve Mesel
Görüş bildiren:nâ-gehân
20 Ekim 2014 Pazartesi 09:46:28
~ 0 puan

" Birinde bir lâhza dursan, çırpar kanatlarını. "

~

Her yabancının hayatına ona durumunu apaçık yansıtacak bir başka yabancı girer bir köprüde. Kendimdeki sınıra, bana çizilen sınırlardan, ben bir başkası olsam aşacağım ve tıkanacağım sınır ötesi koşullardan geçip bir daha, bir daha varabilir miyim? Kurmacadaki gerçek payıyla, gerçekte örtünen ve inandırıcı olmayan gizilgüç bir noktada buluştuklarında: Yüz'ün arkasından silinmiş, ama yeniden yazılmayı bilmeden istemeden beklemiş bir başka yüz çıkagelir.
Onun haritasına dönmüş ışık: Gölgeleri iyicene koyulaştırır şiir.

Gri Dîvan.Kitap: İlk Turnalar
Görüş bildiren:oguz99
20 Ekim 2014 Pazartesi 09:10:27
~ 10 puan
Güzel kitap, okunması gerekir, dünyanın başka bir penceresinden gördüğümüz insan manzaraları, temel unsur biz insanların değişik hikayelerinden bir demet. Ben sevdim, okunduğunda seveceğinizden eminim.

Kitap: La-Sonsuzluk Hecesi
Görüş bildiren:vURSACE38
19 Ekim 2014 Pazar 19:25:12
~ 9 puan
herkesin bildiği hikayeleri yine nazan bekiroğlundan dinlemek nedense hiç sıkmıyor..dili biraz ağır olsa da güzel ve etkileyici..

Kitap: Ölümün Dört Rengi
Görüş bildiren:Evza Han
18 Ekim 2014 Cumartesi 21:24:04
~ 7 puanBütün krallıkların yıkıldığı gün . Ölüm sadece flu
Kitap: Dişi Kurdun Rüyaları
Görüş bildiren:oguz99
16 Ekim 2014 Perşembe 16:58:40
~ 10 puan
okudukca girdap gibi içine çeken, okunması gereken hikayelerle yazılmış bir kitap, yazarın etkili bir yazar olmasının mihenk taşlarından biri diyorum.

Kitap: Ölümün Dört Rengi
Görüş bildiren:nâ-gehân
16 Ekim 2014 Perşembe 10:12:03
~ 10 puan


kuşanıp ölümün renklerini, dönmeli Yusuf' gibi dünyaya sırtını..
Kitap: Hicret Gülleri (2 Cilt Takım)
Görüş bildiren:Ademî02
16 Ekim 2014 Perşembe 02:40:47
~ 10 puan
Kitaba Yeni Başladım Akıcı ve sade

Kitap: Peygamberler Tarihi
Görüş bildiren:**Havin_**
15 Ekim 2014 Çarşamba 12:04:18
~ 10 puan

"Yazarlar da hata yapabilir, neden kusursuz olarak düşünüyorsun ki.. Yanlış yazabilirler."Bunca okumak yazmak arasında iken yazarın ilk yanlış cümlesinde hâlâ incinebiliyorum. Konu bu olduğu için belki de..İhsan Atasoy eseri, çalışması.. Okunabilir. İnsanın kusursuz olmadığını bilince seçenekler azalır elbet, farkındayız ama bu çalışma en azından kâlbimizi kırmıyor. Yanlış bilgi olmaması güzel fakat varlığın onca övgüye ihtiyâcı yok dediğiniz yerler olacaktır, zîrâ bilincindedir insan. Ve o insan, öykü kitabı niyetiyle bu eserleri incelemiyor. Yer yer sadede gelelim, düşüncesi yoruyor kısacası.. Bu fikrim âyetlerle çürütebilir ama unutulmamalı ki her insan bir zerredir.. Altı gün nasıl ki değişebiliyorsa ve havva nasıl ki Âdem'den ayrı tutulabiliyorsa -âdem insan mânâsında iken erkek temsili olabiliyorsa- bir diğerinin hissettiği de önemlidir.. İdrâk, hafife alınabilecek son yetidir.Ve bir diğer yazarın, yazarların yazdıkları, örnekledikleri de incelenmeli.. Peygamberler tarihi, peygamberlerin hayatı, hemen hemen varlıktan bu yana insan yaşamı demek olunca ve geri dönüp bakıldığında bir zamanlar flaşların olmadığını düşününce söylenilenin, yazılanın azami önemi vardır. Bunu bilerek okumakta yarar var. En güzeli, mübâdele imkânının olurluğunu sağlayarak anlamaya çalışmak.. İsmi ve ihtivâsı aynı olan diğer eserler de incelenmeli. Neticede şüphesiz ki tek kaynak Kur'an-ı Kerim'dir, yorumudur bundan ötürü okunan kitaplardaki bilgiler, âyetler dipnotlar ışığında incelendiğinde muallâkta kalan kısım daha az olabiliyor. Kıyas imkânı her zaman iyidir. Aksi hâlde burada olduğu gibi dipnotların sırasının karıştırıldığını anladığımızda -2006 baskısından söz ediyorum- aklımızla savaş hâlinde olmamız çok da uzak bir ihtimâl değil.Daha çok, en çok emeğine teşekkür edesim var. Çoğalarak diyeyim..

Yeni Çıkan KitaplarEn Çok Okunan Kitaplar
Elif Şafak
Doğan Kitap
Ahmet Ümit
Everest Yayınları
Yaşar Kemal
Yapı Kredi Yayınları
Sabahattin Ali
Yapı Kredi Yayınları
Hakan Günday
Doğan Kitap
Yekta Kopan
Can Yayınları
Kahraman Tazeoğlu
Destek Yayınları
Khaled Hosseini
Everest Yayınları
George Orwell
Can Yayınları
Yusuf Atılgan
Yapı Kredi Yayınları
Jojo Moyes
Pegasus Yayınları
Oğuz Atay
İletişim Yayınevi
Sunay Akın
İş Bankası Kültür Yayınları
Albert Camus
Can Yayınları
Hasan Ali Toptaş
İletişim Yayınevi
Ahmet Hamdi Tanpınar
Dergah Yayınları