Hiçbir söz yoktur ki, eskiden söylenmemiş olsun. Terence
E-mail: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimEdebiyatdefteri.com'da
85.531 kitap, 41.558 kişi, 6.151 yayınevi ve 4.831 okuyucu görüşü yer almaktadır.
Kitap     Kişi


Son Paylaşılan Görüşler

Kitap: İnce Memed 1
Görüş bildiren:vURSACE38
29 Temmuz 2014 Salı 14:55:47
~ 9 puan
yaşar kemalin uzun yıllar içinde ortaya çıkardığı başyapıt niteliğinde bir eser;abdi ağayı ve sonrasını asla unutamıcaksınız!!!...

Kitap: İnce Memed 1
Görüş bildiren:vURSACE38
29 Temmuz 2014 Salı 14:55:47
~ 9 puan
yaşar kemalden uzun yıllar içinde ortaya çıkardığı başyapıt niteliğinde bir eser;abdi ağayı ve sonrasını asla unutamıcaksınız!!!...

Kitap: Ardımızdan Yazdıklarım
Görüş bildiren:Engin Anak
27 Temmuz 2014 Pazar 20:29:38
~ 0 puan
Ya Rab kurtar beni, o yazılanların hepsini inkâr ettirdi. Tüm kitapların öğütlediği vicdanı neşterle dilim dilim etti. Kader diye bir şey varsa ve yazılıyorsa tüm kulların alınlarına, benimki yazılırken kalemi onun eli-ne kim verdi? Hangi pazara atıldım da o satın aldı beni. Köleliğimden şikâyetim yok ama aklımı kaybettirdi bu kırbaç darbeleri. Tanıyamadığım bir bedevi kentindeyim. Vücut ticaretinin başkentinde yine tek bildiğim insan beni kırbaçlayan sahibim. Çirkeflik müessesinde her lokma helal, sönen her hayat için ana avrat yeminler var. Burada yalan yok, burada ticaret var. İnsan satmak ayyuka çıkmış ve her insan için gayet sıradan. Yine de bedduam yok Allah’ım. Yüzüm sana dönük, her secdene yapıştırdığım da alnımı, istiyorum üzerinde yazılanı. Sen biliyorsun, çünkü sen yarattın o iki yönünde iki alametini taşıyanı. Bakışına sen verdin cenneti, çatılan kaşlarına sen yükledin cehennem ateşini. Al elinden kırbacını, ya da gönder bana onu geri.

Kitap: Kahperengi
Görüş bildiren:Kaan Fırat Bal
27 Temmuz 2014 Pazar 00:35:54
~ 10 puan
Kitabın baş karakterlerinden birinin adıyla adaş olmam, kahperengi'yi okumak için oldukça heveslendirmişti beni. Romanda eski zamana yolculuk yaparak günümüze geçiş kurgusu eseri çok cazip kılmış ve okurken merak da uyandırıyor. Aşk, tutku, şehvet, aldatma, çatışma; aynı zamanda akıllı-onurlu, çalışkan-hırslı, okumuş-okumaya hevesli, zengin-yoksul vs. kısacası her şey var içinde.

İyi ki okumuşum dediklerimden.

Hande Altaylı'yı kutlarım. Emek bir çalışma olmuş hakikatten.

Kitap: Şiir Terapi
Görüş bildiren:Yahya İncik
26 Temmuz 2014 Cumartesi 23:02:20
~ 10 puan
ersun çıplak'ın çevirisi ile ''şiir terapi '' kuramsal yaklaşımları anlaşılır ve uygulanır kılmakta ve şair millete şiir terapinin nimetlerini sunmaktadır.

Kitap: Minima Poetika
Görüş bildiren:Yahya İncik
26 Temmuz 2014 Cumartesi 22:58:50
~ 10 puan
''bazıları sadece şiir yazmayı dert edinebilir;bazıları ise hem şiir yazmayı hem de eleştirel ve teorik düşünme konusunda çaba harcamayı tercih edebilir''(minima poetika sf.24) diyen çıplak'ın kitabında -ötesini- aramanın izleğinde yeni okuma denemeleri mevcuttur.kalemin çift taraflı -keskin bıçak- yontusunda kullanıldığı deneme, deneme anlaşılmaktadır.

Kitap: Kurtlar İmparatorluğu
Görüş bildiren:Atölyedeki_Hayalet
25 Temmuz 2014 Cuma 15:58:37
~ 8 puan
Kitabı bir günde okumuştum. Başladığınızda elinizden bırakamıyorsunuz, sonuna gelip de kitabı kapattığınızda, şokunu atlatmanız ciddi anlamda uzun sürüyor. Tabi tüm güzel kitaplar gibi, filmini yaparak bu eseri de mahvettiler ama olsun. Kitabı filminden daha güzel.

Kitap: Uçurtma Avcısı
Görüş bildiren:yikay
25 Temmuz 2014 Cuma 09:44:10
~ 10 puan
bir yıl oldu okuyalı,öyle bir ortamda yaşanmış arkadaşlığın,insanlığın çektiği sıkıntıların önemini,mükemmel anlatan bir kitap.Bir okumaya başlanılırsa sayfalardan kopmak mümkün değil.Akıcı ve içten anlatım.Tavsiye ederim.

Kitap: Senden Önce Ben
Görüş bildiren:derin sızı
23 Temmuz 2014 Çarşamba 23:43:17
~ 10 puan
Tek soluk ta okuduğum müthiş bir kitap
Will halaa sana cokk kizginimm

Kitap: Böğürtlen Kışı
Görüş bildiren:**Havin_**
23 Temmuz 2014 Çarşamba 14:54:34
~ 10 puan
Sarah bu kitabıyla şaşırttı diyebilirim. Yüzümü saklamak istiyorum .))


Aslında o kadar değil. Hiçbir yazarın en iyi kitabı muhtemelen ilk kitabı olmamıştır. Evet en heyecan dolu süreci ilk kitabında yaşamış olabilir, geceleri kederden değil neş’eden sebeb uykusuz geçirmiş olabilir ama ilk çalışmanın kusursuz olmaktan çok uzak olduğu kesin kanaat sayılır.
Böğürtlen Kışı.. en güzel meyve ve en güzel mevsim, hayâl kırıklığı yaşatmadığı için teşekkür etmeli.


Kitap temasının “anne/lik..” olduğunu söylersem hata olur mu diye düşünüyorum. Anneliğin zannedildiği gibi biyolojik üreme becerisinden ibâret olmadığına inananlardanım.. Bu yüzden çok etkilendim belki de. Bir annenin yalnızca çocuğu için hayatta kalabilme mücadelesinin üzerinde böğürtlen çiçeklerinin bittiği bir mezar ile neticelenmesi.. Diğer yanda kaybettiği çocuğundan sonra evliliğinin kötüye gidişine müdahale etmek isteyen bir kadının yalnızlığı… Ve bunların kesişen hayatları. Sürprizlerle dolu bir kurgu ve eksiklerle de sonraki kitaplarında bunlar değişir herhâlde.. Pembe dizi formatında bir roman olmuş gibi, gerçi hepsi öyle ama benim anlattığım gibi değil kitaptaki.. Cümleler çevirisinden midir bu sefer bilemedim ama iyiydi, özellikle son satırlarda yazar için iyi şeyler söylediğimi hatırlamıyorum..


Hatırlamaya çalışınca..hatırlamamaya gayret ediyorum. Kadere uzanan elleri uzaktan seyretmek çok yabancı bir şey değil benim için, gerçekliğini düşünüp hissedilenlerin ağırlığını tahayyül etmeye ihtiyacım olmadı. Ama dediğim gibi roman, fazlasını beklemek biraz anlamsız. Fazlasından iyi yazarların anladığı tek şey, bir mezar ve bir çiçek, duâyı dahî düşünemiyorlar. Bu kadar çok istiyorlar mâdem kendi kendilerini gömsünler diye düşündüğüm olmuyor dersem doğrudur demeyeceğim çünkü oluyor.


Ve son notunda yazar, bu kitabın öyküsünün oluşum sürecini anlatıyor.. Tam yazarlık bir yöntem, sevdikleriyle birlikte bir yolculukta şarkı dinlerken .)))(aslında yazar biraz uğraşsaymış bu kusursuz bir roman olabilirmiş fakat bunun için birkaç cilt yazmak zorunda kalırdı..bu kadarı da iyi ama eksikleri kapatacak kadar değil..)
Yeni Çıkan KitaplarEn Çok Okunan Kitaplar
Elif Şafak
Doğan Kitap
Ahmet Ümit
Everest Yayınları
Yaşar Kemal
Yapı Kredi Yayınları
Sabahattin Ali
Yapı Kredi Yayınları
Hakan Günday
Doğan Kitap
Yekta Kopan
Can Yayınları
Kahraman Tazeoğlu
Destek Yayınları
Khaled Hosseini
Everest Yayınları
George Orwell
Can Yayınları
Yusuf Atılgan
Yapı Kredi Yayınları
Jojo Moyes
Pegasus Yayınları
Oğuz Atay
İletişim Yayınevi
Sunay Akın
İş Bankası Kültür Yayınları
Albert Camus
Can Yayınları
Hasan Ali Toptaş
İletişim Yayınevi
Ahmet Hamdi Tanpınar
Dergah Yayınları