Siyasi alanda tutkular ve inanışlar, pek az da düşünceler çarpışır. Gustave Le Bon
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimEdebiyatdefteri.com'da
85.747 kitap, 41.630 kişi, 6.162 yayınevi ve 5.240 okuyucu görüşü yer almaktadır.
Kitap     Kişi


Son Paylaşılan Görüşler

Kitap: Böğürtlen Reçeli / Rengarenk Masallar
Görüş bildiren:ayşe kaya
05 Mayıs 2015 Salı 10:37:16
~ 10 puan
güzel

Kitap: Kısa Acil Psikoterapi (BEP)
Görüş bildiren:mehmet günbey
04 Mayıs 2015 Pazartesi 16:33:51
~ 10 puan
güzel kitap

Kitap: Başka
Görüş bildiren:Akodemka
03 Mayıs 2015 Pazar 02:10:12
~ 1 puan
Kitaplar herşeyden önce insanı uslup olarak meditide etmeli, bu kitapta fazla fiziksel kasvet var. Zorlama cümleler kurmak için seçilmiş imtina sözcükler. Sayın Tazeoğlu neden böyle bir üslup içinde anlamıyorum. Argoda bir tabir vardır 'çok öpmeyle çok çocuk olmaz diye' o hesap. Bir puan verdim o da emeğine. Zira pişman oldum aldíğıma ve kaybettigim zamana.

Kitap: Kum Saati
Görüş bildiren:abdurrahman söz
28 Nisan 2015 Salı 11:03:03
~ 10 puan
kitap mükemmeldi konusu ise kendine hiç özen göstermeyen bir çocuğun bir anda babasından gelen bir hediyeyle(hediye kum saati) hayatının değişmesidir.Kum saatinde babasından gelen bir mesaj vardır ve Emre (emre baş karakter) diğer arkadaşlarıyla( babası kaybolan başka çocuklar) bu gizemi çözmeye çalışıyor önüne bir sürü engeller çıkıyor fakat sonunda emre ve diğer arkadaşlar babalarına kavuşuyor lakin bu zorlukların içinde yeni dostluklar yeni düşmanlıklar ve yeni aşklar doğuyor...

Kitap: Tehma Xweliye
Görüş bildiren:Islak gözlü şair
26 Nisan 2015 Pazar 14:16:20
~ 10 puan
yaaa yok böyle bir kitap ya çok güzel harikaydı ben çooook beğendim umarım herkes okur tebrikler tebrikler tebrikler

Kitap: Kuyucaklı Yusuf
Görüş bildiren:Süleyman Yerlikaya
25 Nisan 2015 Cumartesi 21:53:21
~ 10 puan
varlığı büyük boşlukları dolduracak mahiyette değildi fakat yokluğu müthişti.. yusufun muazzez için söylediği söz ve sabahattin alinin müthiş romanı tavsiye ederim herkese..

Kitap: Serenad
Görüş bildiren:Süleyman Yerlikaya
25 Nisan 2015 Cumartesi 21:41:48
~ 10 puan
bu ülkenin bilinmeyenlerini sağlam bir kurgu ile vermis Livaneli aşk ile çok güzel harmanlamış açıkçası bir solukta okudum maya duranın hikayesini!..

Kitap: Serenad
Görüş bildiren:Kaan Fırat Bal
20 Nisan 2015 Pazartesi 01:42:34
~ 10 puan
Her ânı, kitabın dönüm noktasıymış gibi algılıyorsunuz. Bu da, okuma hevesinizi ve heyecanınızı hiç düşürmüyor. Kendinizi bu eserle çok geliştirmeniz mümkün. Çünkü konunun derinliği ve yazarın dili son derece entelektüel. Dolayısıyla bu durum; Livaneli'nin yazmış olduğu Serenad, Türk edebiyatının ağır toplarından biri haline gelmesine vesile oluyor. Ben çok beğendim. Umarım okuyan herkes de beğenir.

Kitap: Eski Bahçe Eski Sevgili
Görüş bildiren:Şükran AY
19 Nisan 2015 Pazar 15:59:52
~ 10 puan
Sayın yazarmızının 1970 ve 1980' li yıllarındaki Türkiye' sinin Siyasi, kültürel bakış açısını taşralı ve kent soylu gençlerın yaşayış, eğlence anlayışı gibi olguları üzerinden yansıttığı, akıcı, samimi anlatımıyla dikkat çeken anımsı hikayelerin yer aldığı nitelikli bir kitaptı. En çok dikkatimi çeken hususlardan biri " Hayalet Oğuz " isimli hikayesi oldu.Acaba bu hikayede bahsettiği kişi Oğuz Atay' mıydı ? Bir de yine, " anımsıyorum" kelimesi yerine sürekli " ansıyorum" kelimesini kullanıyordu.Acaba baskı hatası mıydı kasıtlı bir kullanım mıydı bilemiyorum. Ama şiirsel açıdan çağrışım değeri yüksek bir kelime olması açısından kaydadeğerdi. Tavsiye edebileceğim bir kitap.Tezer' i okumak gerçekten büyük keyif. Zaman Dışı Yaşamı' nı da bitirdim .İncecik bir kitaptı oda Sırada diğer kitapları var.Tavsiye ederim hayatın içinde gerçekten nefes alan, gözlem yeteneği keskin, betimlemeleriyle okurunu kendi evrenine taşımasını bilen bir yazar.

Kitap: Edebiyatımızın Kozmik Odası
Görüş bildiren:Semiray Emre
17 Nisan 2015 Cuma 00:22:34
~ 8 puan
Farklı yazarların ilginç yönleri kısa hikayelerle konu edinilmiş.İLginç gelebilir özellikle bazı anılar.Tavsiye ediyorum.
Yeni Çıkan KitaplarEn Çok Okunan Kitaplar
Elif Şafak
Doğan Kitap
Ahmet Ümit
Everest Yayınları
Yaşar Kemal
Yapı Kredi Yayınları
Sabahattin Ali
Yapı Kredi Yayınları
Hakan Günday
Doğan Kitap
Yekta Kopan
Can Yayınları
Kahraman Tazeoğlu
Destek Yayınları
Khaled Hosseini
Everest Yayınları
George Orwell
Can Yayınları
Yusuf Atılgan
Yapı Kredi Yayınları
Jojo Moyes
Pegasus Yayınları
Oğuz Atay
İletişim Yayınevi
Sunay Akın
İş Bankası Kültür Yayınları
Albert Camus
Can Yayınları
Hasan Ali Toptaş
İletişim Yayınevi
Ahmet Hamdi Tanpınar
Dergah Yayınları