Bir kadının yeniden evlenmesi, onun ilk kocasından nefret ettiğini gösterir. Bir adamın yeniden evlenmesi, onun ilk karısını çok sevdiğini gösterir. Oscar Wilde [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pencere Yayınları

Pencere Yayınları

• Pencere Yayınları Kitapları | • Pencere Yayınları İletişim Bilgileri | • Pencere Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Pencere Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 29 kitap bulunuyor."Pencere Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Paylazu Kaptanyan

Pencere Yayınları

Bize, bir yaban köpeği ve yaratık gibi davranılıyordu. Birkaç kişiye ihtiyaçlarını temin etmek ve arkadaşlarını ziyaret etmeleri için izin verildi. Sonra Tokat'a doğru yola devam ettik. Tokat'ta şirin bir Ermeni kızı gördük. Kız tek başına bir bahçede ağaçtan meyve topluyordu. Ondan, bütün dindaşlarımızın sürgün edildiklerini öğrendik. Önce erkekler sonra da kadınlar. Diğer taraftan ona evine g..»»
Savas Kalenderidis

Pencere Yayınları

Savas Kalenderidis Öcalan'ın Türkiye'ye teslimi olayında Şam - Atina - Moskova, Roma - Moskova - Atina - Nairobi arasında geçen ve devletler arasında bir diplomasi savaşı haline gelen, sonuçta CIA-Türkiye mutabakatıyla İmralı'da son bulan hikayenin an be an tanığı olmuş, Yunan genelkurmayı tarafından görevli bir milli casustur. Türkiye'de okur bu tarihi olayın perde arkasını ilk kez bu kitapl..»»
Ömer Faruk Ciravoğlu

Pencere Yayınları

Ömer Faruk Ciravoğlu

Pencere Yayınları

Amsterdam'da yaşayan mültecinin düşleri -zaman zaman kabusa dönen- sempatik bir üslupla anlatılıyor. Politik mülteci, ekonomik göçmen, birinci kuşak işçi, ikinci kuşak genç, kaçak işçi, turist hepsi aynı mekanı ve hayalleri paylaşmaktadır. Böylesi bir "getto"dan gündelik sade yaşam kesitleri... "Emir, ertesi gün lokale uğradığında olağanüstü bir durum göremedi. Herşey normaldi. Gazetelere..»»
Esat Korkmaz

Pencere Yayınları

12 Mart 1995 gecesi saat 20.45 sularında Gzaiosmanpaşa'da çevresi köktendincilerin ve faşistlerin egemen olduğu semtlerde kuşatılmış durumda bulunan, Alevilerin yoğun olarak yaşadığı Gazi Mahallesi'nde, bir içsavaş başlatacak olayların "fitili" ateşleniverdi. Birey kimlikleri belirsiz olmakla birlikte toplumsal kimlikleri açık olan güdümlü kışkırtıcı hainler, otomatik silahlarla Alevi kahveleri..»»
Julia Voznesenskaya

Pencere Yayınları

Hasan Oğuz

Pencere Yayınları

Öğretmenin Öyküsü»»
Mehmet Özgen

Pencere Yayınları

Çağdönümü ve Marksizm "Prodeterminist Açıdan Tarihsel Materyalizm Üzerine Bir Deneme"»»
Michael J. Arlen

Pencere Yayınları

Ararat Yolculuğu»»
Agop J. Hacikyan

Pencere Yayınları

Kader Ağlarını Örerken»»
Agop J. HacikyanJean-Yves Soucy

Pencere Yayınları

Birinci Dünya Savaşı Avrupa`da şiddetlendiği zaman Osmanlı İmparatorluğu`nda yaşayan Ermeniler için tarihlerinin en karanlık, en acı dönemi başlıyordu.

Trajik tarihi bir arka plan önünde cereyan eden bir aile destanı. »»

Wartkes Tewekelyan

Pencere Yayınları

Hayatın Anlamı»»