Hakikat aleyhine hürriyet olamaz. -- Salazar
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişim
Ekiplerin Beş Temel Aksaklığı: Bir Liderlik Öyküsü

Bu kitabı
0 kişi
okumayı tavsiye ediyor.

Ekiplerin Beş Temel Aksaklığı: Bir Liderlik Öyküsü

Sayfa:216 s.
Yazar :
Yayınevi . Optimist Yayın Dağıtım
ISBN:9789944186650
Yayınyılı:15.9.2009
Ebat:14 x 22 cm
Okuyucuların bu kitaba verdiği puanlar:
0.0/10 Puan
Toplamda 0 puan aldı ve 0 kişi oyladı.
0
yorum aldı.

Ekiplerin Beş Temel Aksaklığı: Bir Liderlik Öyküsü Kitabı Tanıtım Yazısı
Bireyler topluluğu değil etkin bir ekip olabilmek için...Kısa sürede itibarını yitiren ve art arda düş kırıklıkları yaşayan bir şirket, birbirlerini arkadan vurmaya uğraşan çalışanlar ve böyle bir zamanda genel müdürlük koltuğuna oturan bir yönetici... Sizce bu durumdaki bir şirketi bir genel müdür alanının en iyisi yapabilir mi? İyi bir takım çalışmasıyla evet!Yöneticiyi Yoldan Çıkaran Beş Tutku ve Ölümcül Toplantılar kitabının yazarı Patrick Lencioni`nin tavsiyeleri bu defa ekipler için... Lencioni, yine sürükleyici bir hikâyeyle iyi bir ekip olmanın sırrını beş maddede özetliyor.Güçlü bir ekip olurken tehlikeli yanlışlar yapmamak ve problemlerinizle başa çıkabilmeniz için testler, yöntemler, çözüm önerileri... Ekip çalışmasıyla ilgilenen herkesin faydalanacağı bir kitap...
SORUNLARI ÖYKÜLERLE ELE ALMAK


İş hayatının akışı içinde sürekli karşılaşılan bazı olgular vardır: Yönetmekle ilgili zaaflar; ölümcül, bitip tükenmek bilmeyen ve hiçbir işe yaramayan toplantılar; ve her biri son derece değerli olmakla birlikte, bir türlü kafa kafaya, el ele veremeyen yöneticiler. Şirketlerde ciddi baş ağrılarına, hatta migren ya da kangrene yol açan bu olguları işleyen çok sayıda kitap bulunuyor; Patric Lencioni’nin Yöneticiyi Yoldan Çıkaran Beş Tutku, Ekiplerin Beş Temel Aksaklığı ve Ölümcül Toplantılar adlı kitapları da bunlardan üçü. Gene de bu “üçleme” benzerlerinden oldukça farklı bir özellik taşıyor.


Fark iş hayatındaki baş ağrılarının öykülerle ortaya konulması. Lencioni iş öyküleriyle ün kazanmış bir yazar. Yazdıkları hem kendi deneylerine dayanıyor; çünkü San Francisco Körfez Bölgesinde kurulu olan ve yönetim ekiplerini geliştirme ve kurumsal sağlık konularında uzmanlaşmış bir firmanın, Table Group’un başkanlığını yapıyor. Hem de danışmanlık yaptığı çok sayıdaki şirketin birikimlerine; çünkü liderlik, ekip çalışması, yönetim ve kurumsal gelişim konularında her yıl binlerce kişiyle iletişim/etkileşim içinde bulunuyor.


Bu da Lencioni’nin kitaplarının niçin CEO’ların başucu kitapları arasına girdiğini açıklıyor. Yazar zamanı kıt, sorunları yüklü, nefeslerini tutup satış ve pazar payı tablolarını izleyen bu yöneticilere ve onların firmalarına adeta bir ayna tutuyor. Öyküler ve kahramanlar son derece tanıdık; çözüm yolları da hayatın akışı içinde gösterilmiş. Ve her şey insan ilişkileri etrafında anlatılıyor.


Lencioni’nin Yöneticiyi Yoldan Çıkaran Beş Tutku, Ekiplerin Beş Temel Aksaklığı ve Ölümcül Toplantılar üçlemesini okurlara sunulurken farklı bir yönteme başvurulmuş: Öykülerin kahramanlarına Türkçe isimler vermiş. Örneğin, Yöneticiyi Yoldan Çıkaran Beş Tutku’da Arman Kuzeyli’nin hikâyesine tanık oluyorsunuz.
Ekiplerin Beş Temel Aksaklığı’nda, taze genel müdür Füsun’un, itibarını yitiren ve art arda düş kırıklıkları yaşayan şirkette birbirlerini arkadan vurmaya uğraşan yöneticilerden ekip oluşturma macerasını izliyorsunuz.
Ve Ölümcül Toplantılar’da Murat, Vefa ve Haluk Tüzemen’in kötü toplantılardan etkin toplantılara ulaşma yolculuğunu okuyorsunuz.


Lencioni öykülerin sonuna konuyu bilimsel bir dille özetleyen kısa makaleler de koymayı unutmamış. Makaleleri önce okursanız, pek etkili olmayabilir. Çünkü pek çok kitapta buradaki bilgiler anlatılmakta. Ama öyküyü okuduktan sonra makaleyi gözden geçirirseniz, yazılanları hem kendi deneylerinize, hem de öykünün akışına dayanarak düşünce ve davranışlarınıza nakşetme olasılığı çok daha fazla.Yazan : Opitimist editör 15.04.2005 17:40:53


"Patrick Lencioni" yazarı hakkında bilgi

Patrick Lencioni hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.
Bu kitabı tavsiye edenler

"Patrick Lencioni" kitapları

İşyerinizdeki mutsuzluğa umut dolu bir başlangıçla son verin! Berbat Bir ...

Bireyler topluluğu değil etkin bir ekip olabilmek için... Kısa sürede it...
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
(*) s-47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.