Her çocuk sanatçıdır. Mühim olan büyüyünce de öyle kalabilmektir. Pablo Picasso
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişim

Dostluk ve Arkadaşlık

Dostluk ve Arkadaşlık


"Nice dostlarımız oldu arkadaş değillerdi bize
Nice arkadaşlarımız dost olamadı bizlere"

Dost ve arkadaş,ikisi de birbirine çok karıştırılan iki kavram.En iyi arkadaşlarımızı çok zaman en iyi dostlarımız sandık ama çokça da aldandık.Çocuklarım için yazdığım bir şiirimde de belirttiğim gibi,hep iyi ve neşeli zamanlarınızda yanınızda olanlar arkadaşlarınız,zor günlerinizde yanı başınızda olanlar ise dostlarınızdır.
Yaşamımız boyunca verdiğimiz kararlarda az ya da çok,yanlış ya da doğru dostlarımızın ve arkadaşlarımızın etkisi de olmuştur.Sayılara dökersek yüzlerce insanla tanışırız ama dostlarımız bir elin parmaklarını çok zaman geçmez.Neden mi zordur gerçek dost bulmak.Zordur çünkü dostluklar çıkar için kurulmaz,gönül bağıdır tek ortak noktamız.Oysa ki arkadaşlık daha çok belli dönemlerde ve belli bir çıkar veya ilişki için kurulur genelde ve ortaklık bitince o da biter;bir nevi kelebek ömürlüdür arkadaşlıklar,ama dostluklar bir kaplumbağa ömrü kadar uzun yaşanabilir.
Peki dost seçimlerinde de hatalar yapılır mı? tabii ki yapılır ama arkadaş seçimlerindeki hatalarımızdan çok azdır elbette.Bazen de çok basit bir nedenden bitebiliyor dostluklarımız.çünkü çok kırılgan bir yapıdır o,ömrü kaplumbağa gibi ama kelebek kadar da narindir yani,değerini çok iyi bilmeli va sahip çıkmalıyız dostlarımıza ve dostluklarımıza.
Ne demişti ozan dostun bir gülü yaraladı beni,evet herkesin taşı değil ama dostun bir gülü öyle bir yaralar ki yüreğimizi onulmaz çok zaman.Aşklar da dostluğa dönüşürse aşk gerçek olur,dostluk da aşk.Çevremizdedir çok zaman dostlarımız ama görmeyiz nedense,belki bir kriz yaşarız öyle çıkarlar,belki tesadüfi belirirler birden yaşamlarımızda.Ne olursa olsun dostlarımıza sahip çıkalım ve dostluklarımızı yaşatalım
dostlarım/arkadaşlarım?

Etiketler:


Yüksel66  | Yüksel Erentürk  YILMAZ
08 Ocak 2011 Cumartesi 16:28:43Çok güzeldi Değerli Kardeşim,
Zaten;
"Nice dostlarımız oldu arkadaş değillerdi bize
Nice arkadaşlarımız dost olamadı bizlere" satılarınızla özetlemişsiniz ...

Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
    [ Cevap yaz ]    
Dostluk ve Arkadaşlık başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
08.01.2011 15:12:34
Toplam 1 yorum yapıldı
7444 çoğul gösterim
5583 tekil gösterim