Çoğu zaman babama acıdığımı hissederdim, ona sevdiğimi söylemediğim için. Aslında kendime acıyordum. Benim söylemeye ihtiyacım, onun duymaya ihtiyacından daha fazlaydı. Trevanian [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişim

CANIM KARDEŞİM

Umutsuz olmaya gelmez bir bir daha iki,bilirsin ki emek sarfedersen yaratacaksın çoğulu.Ve yar boynuna sarılır gibi ve hasretten bağrı yarılır gibi dört elle sarılacaksın bu yaşantıya.Ve herzamankinden daha onurlu.Bırak acısı olsun o kadar.
Canım kardeşim
Haberim var durur muyum?Tadı bir başkadır kolkola yaşamanın.Aç yaranı,göster bana.Ben kendi yüreğimde ve ben kendi ellerimle ahlarına yer bulurum.Derdine ortak olurum.Ve ben vurulacaksam şayet,yeşilin kir tutmadığı bir dünyaya değer.Parça parça,dirhem dirhem toplar iken güzellikleri işbaşında vurulurum.
Canım kardeşim
Zorluk dediğin nedir?Yeter ki inancın olsun.Görüyorsun,demir bile eritilmiştir.Öyle ezik,öyle mahzun,öyle sefil uzak durma.Duymuşsundur,söylemiştim.Alkış yok.Bu mücadele tarih arenasında seyircisizdir.Saf tutarsın hepsi o.Ya bu taraf ya o taraf.İyisimi sen yerini gözden geçir.

Ali efter ökdemir





Etiketler:




CANIM KARDEŞİM başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.





CANIM KARDEŞİM başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.



Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
19.06.2010 07:44:44
Toplam 0 yorum yapıldı
2073 çoğul gösterim
1859 tekil gösterim