Savaş, bir para israfıdır... Hayatın kazançlarını silip süpürür. Eugene O’neill
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişim

GÖZLERİN NE GÜZEL…Kapayınca gözlerimi.. karşımda; simsiyah gözlerin..
Gözlerin ne güzel…

Hayatımda yarım kalan ne kadar çok şey varsa öç alıyor sanki benden.. Zihnim kamaşıyor.. Penceresinde yüreğimin gülümseyen bir resim.. Kakülün yüzüne dökülüyor.. Yağmurlu bir akşamüstü kaldırımda yürüyor.. Sımsıkı sarılmak istiyorum.. Ne kadar yakınsın yüreğime.. Ne kadar çok uzak..

Titreyen ve üşüyen elleriyle yüreğime dokunuyor hatıralar.. Ne güzel dudakların var senin.. Gülünce yüzyıllık karanlıktan uyanan bir miskin şehirdir dünya.. Güller açar sen gülünce.. Efsunudur nehirlerin sözlerin.. Şırıltılar çıkararak dökülür. Bir çöl yalnızlığından yüreğimin kırkıncı odasına..

Seni sevmek çok güzel.. Var olduğunu hissediyor insan.. Yaşıyor olmak anlam kazanıyor seninle.. Yolların suskunluğu.. Karanlığın gürültüsü.. Masumiyeti yalanın.. Seninle düşler gerçek, gerçekler masal.. Seninle tüm şarkılar hüzzam..

Gözlerin… Gözlerin ne güzel…

Yokluğunun kaçıncı gecesidir bu.. Annesiz çocuklar kadar yalnız, terkedilmiş topraklar kadar kıraç, mezar taşları kadar uzak.. Hüzünlü ve sessiz…

Yüreğimde kabarıp duran bir öfke..

“Doğru değil gidişin, sana olan son sözüm…
Hayat ne güzel olurdu sen olmazsan iki gözüm…”

Bir hüzün yayılıyor tüm bedenime.. Nefesim sıkışıyor.. Yüreğim titriyor.. Önce sendeliyor, sonra düşüveriyorum, bir karanlık kuyu.. Gözlerinin içine.. Gözlerin anlamsız.. Gözlerin uzak diyarlara ait..

İçinden gemiler geçmeyen adamım ben.. Yüreğinde büyüyerek çoğalan bir sızı.. Avuçlarında küçülerek ufalan bir kırık ezgi.. Hüzünlü bir aşk hikayesi..

Kapayınca gözlerimi.. karşımda; simsiyah gözlerin..
Gözlerin ne güzel…

Etiketler:


Zeynep Tavukçu  | Zeynep Tavukçu
02 Şubat 2007 Cuma 16:15:35


Tebrik ederim ..

Yazınızı, günün yazısı oluşunuzu..

Sevgimle kalın..


    [ Cevap yaz ]    

selin yıldız  | selin yıldız
02 Şubat 2007 Cuma 14:30:09


çok güzel ifade etmişsiniz kutluyorum...


    [ Cevap yaz ]    

02 Şubat 2007 Cuma 00:05:42


"Yokluğunun kaçıncı gecesidir bu.. Annesiz çocuklar kadar yalnız, terkedilmiş topraklar kadar kıraç, mezar taşları kadar uzak.. Hüzünlü ve sessiz…"

Tebrikler, günün yazısını...


    [ Cevap yaz ]    

01 Şubat 2007 Perşembe 09:04:43


Ayakta alkışlıyorum yazınızı. Enfesti, tek kelimeyle harika. Yazınızı ve sizi kutluyorum ve 10 puan bile az gelecek bu yazınıza ***10 veriyorum.... Çooookkk hoştu.....


    [ Cevap yaz ]    

01 Şubat 2007 Perşembe 01:36:28


umarım,içinizden geçen gemiler sizi bilinmeyen diyarlara götürür.uzak diyarlara ait,güzel gözlere.yeni ,sıcacık,dost ellere.yazınız beni götürebileceği kadar uzaklara götürdü.yaşıyor olmak anlamlı.


    [ Cevap yaz ]    
GÖZLERİN NE GÜZEL… başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.
Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 2.2.2007 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
01.02.2007 00:05:45
Toplam 5 yorum yapıldı
3439 çoğul gösterim
3299 tekil gösterim