İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişim

YARE MEKTUP

İçimden geleni yazacağım, imlasız, kuralsız, şu an hissettiklerimi bil istiyorum, malum yara sıcakken sarılır.
Vakti geçince bayatlar kelimeler de.
Ara ara sitem etsem de, zehir zemberek sözler etsem de, benzerini senden işitsem de; şunu Allaha olan inancım gibi bil ki; seni çok ama çok sevdim, seviyorum.
Seninde yazdığın en ağır cümlenin ardında bile sevgin var görüyorum.
Bak yarim, senden önce her şeyim var sanırdı insanlar senin de bildiğin üzere, senden başka hiçbir şeyim yok.
Seni hiçbir zaman görmesem de, biliyorum ki sen hep beni seveceksin kendince ve hep iyiliğim için dua edeceksin hak nezdin de.
Yine biliyorum ki, seni bunca üzen ve susturan bana duyduğun büyük sevginin anlaşılamamış olmasını düşünmen sebebi ile.
Kadın erkek ayrı, o yüzden kelime engelli koşuda geride kalmamız.
Aslında dilimiz aynı yüreğin sesi.
Senin kırgınlığını anlamadığımı sanma, cevap vermediğin o mesajların nasıl ateş olup seni yaktığını da.
Ben yazıp içimi boşalttım belki sense susup irin olarak akıttın içine, sakın bilmediğimi sanma, biliyorum yar.
Aşk bende olmayandı ve kabul ediyorum senin kadar derin değildim ruh anlamında, mekanik bir robot gibiydim, aşk hiç yoktu dimağımda, sen benim bilgime bense senin ruh derinliğine hayran kaldım.
Bak yarim seni o kadar iyi anlıyorum ki, neleri düşündüğünü, sorumluluklarını bu süreç de bile, kendini bile kandırmaya çalıştığın tüm o kelimelerle beni korumaya çalıştığını, onurun, aşkın, ölümün ense kökümüzdeki dansına başka seçeneğimizin olmadığını ilk andan beri biliyorum benim Zümrüdü Ankam.
Neden peki bu feryat figanın dersen, çok ama çok canım yandı, yanıyor, hala çok ama çok sıcak yaram ev kanamakta, hatta fiziken, sanki hesap soruyor bana.
Yapacak hiçbir şey yoktu, geriye bakınca, asla neden demiyorum, her an, her saniye, her bakış, her kelime benim cennetim bunun için müebbet cehennem de yaşasam pişman olmam yar.
Zaman geçecek, azalacak elbet acım, biliyorum bunu canım ilk şoku atlatmaya çalışıyorum sadece, ölmemek için sana sözüm var tutmaya çalışıyorum, sen beni sevdikçe ölmeyeceğim. Bunca sevilen senin kadar özel bir can tarafından, bunca özenilen yaratılırken ölemez değil mi yar.
Ben de eksik yanı sen tamamladın.
Bak şunu çok ama çok iyi bil;
Seni, çırılçıplak, beş parasız, bin dert için de bir yana koysalar ve diğer yanıma dünyanın tüm varını ve en en… adamlarını namerdim seni seçmezsem.
Senin yanında çok zengindim ben, hep de öyle olacağım artık.
Senden sonra madde bile detaydı, aklıma gelmedi çünkü.
Elbise sarılacak sevgi dolu yüreği olmayanları giydirir yarim ben bunu bilecek kadar akıllı olduğum için,hiç bakmadım ya yüzlerine.
O yüzden paye vermedim ya kimseye, halbuki sana can vermek bile kolay geldi bana, o kadar acıdı kalbim.
Bana hayatı öğrettin, nasıl davranacağımı, ne yapacağımı, gücümü ve varlığımı anlattın bana.
Yaşadığım şehirden, yaptığım işe, mutlak bir ölümden hayatın kalbine, aşkı öğrettin sevgili, aşkın her şey olduğunu, aşkın içine Allaha giden yolu ve bu yolun bana tesadüfen verilmediğini benim evrende var olma misyonumu, ah yârim en sonunda aşkın ne kadar acıttığını ve yokluğunun ölümde de zor olduğunu da sen öğrettin.
Geceler boyu başımda nöbet tuttuğunu o balkon demirinin kenarında yapma diye yalvarıp durduğunu da biliyorum, benim için bu fedakârlık yaşamı seçmen doğru ama kendi yaşamını feda ederek seçtiğin benim yaşamım. Bu fedakârlığı sen yaşayasın diye değil, ben yaşayım diye yaptığını ilk günden beri biliyorum.
Bir şey yaparken yârim ne yapmamı isterdi şimdi diyorum ve senin sesini duymaya çalışıyorum öyle yapıyorum. Sen bu can yaşasın diye, kendi canına ve aşkına kıydın madem elimden geleni yapacağım ben de.
Senden tek ricam var; benim acımla söylediğim senin o hazine ruhunu inciten kelimeleri unut ve bizim için umutsuz olma olma ki mahşer de bile olsa biz olmak mümkün olsun bu umut canı yeşil tutsun.
Asla umutsuz olma ve yaşa yarim, yaşa ki bende dik olayım. Unutma, sen yeryüzünde ki en özel adamsın. Beni sevmiş olman da benim tek mutluluğum.

SENİ ÇOK SEVİYORUM.

....................

Not . Buna sana yazmak istiyorum, el yazını görmedim hiç çok merak ediyorum.
Telefon çaldığın da da yoktum duymadım, üzgünüm saçmalıyorum.
,

......................

Etiketler:
YARE MEKTUP başlıklı yazıya henüz eleştiri yazılmamış.

YARE MEKTUP başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
23.08.2013 20:20:55
Toplam 0 yorum yapıldı
243 çoğul gösterim
231 tekil gösterim