Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Sen Kitabı - Sen Kitapları

Sen konu başlığında toplam 715 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Sen kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Zöhre Özer

Karina Kitap

Zöhre Özer bir anne... Dahası Down sendromlu çocuk sahibi bir anne... Dahası 'Yaşamaz' denilen, Down sendromlu bir çocuğun onu yaşatan ve yaşatırken hayatını her gün biraz daha güzelleştirmek adına yılmadan, yorulmadan mücadele eden annesi… Özer, kızı Dilan ile yıllardır yaşadıklarını, hem diğer Down sendromlu çocuk sahibi anne babalar için, hem hepimiz için bu kitapta birbirinden bağımsız bölü..»»
İsmet Özel

Şule Yayınları

"Kim olduğumuz sorusuna cevap ararken, aklımız hep, kim olacağımız sorusuyla karışıyor. Kim olacağımızı düşündüğümüzde ise kim olmak istediğimiz sorusu peşimizi koyuvermiyor. Gerçekte, kim olduğumuzu öğrenme süreci içinde bile kimliğimiz yeniden oluşuyor. Sanki Werner Heisenberg'in belirsizlik ilkesine tâbi olmuş gibiyiz. Nerede olduğumuzu öğrenmeye çalışırken nereye gittiğimizin bilgisi elim..»»
Burçlar

Nar Kitap

2014'te sizi neler bekliyor? Diyete başlamak için en uygun günler hangileri? Evinizi taşımak için hangi tarihi beklemelisiniz? Yaratıcılığınızın dorukta olacağı tarihler hangileri? Yeni bir ilişki için en doğru zamanlar ne? Bu ve bunun gibi onlarca sorunun cevabı bu kitapta. Ünlülerin astrologu Dinçer Güner 2014'te aşktan alışverişe, diyetten yatırımlara, spordan ameliyatlara atacağınız..»»
Hakan Urgancı

Postiga Yayınları

Televizyon program sunucusu, yazar, eğitimci Hakan Urgancı'dan kadın-erkek ilişkilerini ve kadınları irdeleyen sıradışı bir kitap ***Ben Senin Bildiğin Kızlardanım*** Makineli tüfek kadınlar, çiftlik çipurası kadınlar, kuru kahveci kadınlar, mayın kadınlar, ahtapot kadınlar, mayın kadınlar, omuz kadınlar... Siz hangisisiniz! Bu kitapta ya kendinizi ya da aradığınız kadını bulacaksınız. ..»»
İbrahim Emre Bayamlıoğlu

Nesola

***Bu çalışma, spor ve özellikle futbol yayıncılığı alanında tartışma konusu olan bazı fikri mülkiyet ve rekabet hukuku meselelerine dair tespitler içermektedir. Eldeki çalışma bir yönüyle, meselenin hukuki boyutunun ele alınışında Türkiye'de gözlenen bilinçli ***bilinçsizlik*** haline tepki olarak doğmuştur. Sportif yayınlara ilişkin fikri mülkiyet ve rekabet hukuku eksenli tartışmalar, sporun va..»»
Heather Davis

Final Kültür Sanat Yayınları

Heather Davis'ten aşk, dostluk ve olgunlaşmaya dair esrarengiz bir roman On yedi yaşındaki Holly, erkek arkadaşı Rob'u korkunç bir araba kazasında kaybettikten sonra, zaten yeterince zor olan yaşamına eklenen yeni sorunlar ve sorumluluklarla başa çıkmaya çalışmaktadır. Annesi yeterince para kazanabilmek için iki işte birden çalıştığından, Holly bir yandan küçük kız kardeşi Lena'ya, bir yandan d..»»
Jim Harter

İstanbul Kültür Üniversitesi - İKÜ Yayınevi

Dünyanın en güvenilen araştırma kurumu Gallup 150 ülkede yaptığı küresel çaplı inceleme ile yaşam kalitemizi en çok neyin belirlediğini bulmaya çalıştı. Wellbeing Esenlik kitabında meslek, duygusal ilişkiler, para durumu, sağlık, çevre faktörlerini etkisi ve ideal düzenlemeyi başaranların bunu nasıl yaptıkları matematik kesinlikle anlatılıyor. Bir kitap okudum, hayatım değişti cümlesi edebiyat söz..»»
David Emerson

Yakamoz Yayınevi

Geniş bir yelpazeden 60 tek çocuğun deneyimlerinden yola çıkan ve kendileri de birer tek çocuk olan Jill Pitkeathley ile David Emerson, tek çocukların karşılaştıkları sorunları ve onların yetişkinler olarak bu sorunlarla nasıl başa çıkmayı öğreneceklerini açıklığa kavuşturuyorlar. Tek çocuğu farklı yapan nedir? Tek çocuğun ebeveynlerine karşı her şey olmak yönündeki sorumluluk hissinin sonuçla..»»
Müjdat Gezen

Ka Kitap

Müjdat Gezen'den sarsıcı bir kitap. Neden dersen? Sanatçı bugüne ve yarına dair endişelerini ve kızgınlıklarını anlatırken; ***Nasıl bir Türkiye'de yaşamak istiyoruz?***, ***Hangi değerlerle varolmak istiyoruz*** sorularının cevabını arıyor... Ve Mustafa Kemal Atatürk'ten Aziz Nesin'e, Savaş Dinçel'den Münir Özkul'a, Bülent Ecevit'e kahramanlarını bir hikaye tadında anlatırken sizleri de..»»
Fahri Maden

Roza

Tarih sizi eksenine almışsa bir defa ondan uzaklaşmanız mümkün olmaz. Bugünü, olup biteni anlamak istiyorsanız kaçıp kurtulmayı da düşünmeyin. Eğer tarihe ilgi duyuyorsanız bir girdaba tutuldunuz demektir. Zira olağanca gücüyle sizi daha derinlere çekecektir. Sonra… Geride kaldı denilen her şey tekrar canlanacaktır. Geçmiş değişik veçhelerle bugüne ışık tutacaktır. Böylece geçmişin izinden giderek..»»