Seçkin kişi duygularını aklıyla idare eder ve gerçek cesaret ödevlerini yerine getirmekle bulur. Bayağı, aklını duygularıyla yönetir ve gerçek cesareti saygısızlıkta bulur. Konfuçyus
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Moda Kitabı - Moda Kitapları

Moda konu başlığında toplam 35 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Moda kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İlhami Güneral

Arma Yayınları

Kanserden Korkma Modası Geçmiş Tedaviden Kork»»
İlhami Güneral

Arma Yayınları

Bu kitabı, eğer bir kanserli okuyorsa sağlıklı ve yaratıcı bir yaşam şansı kazanıyor demektir. Yok, eğer, bir kanserli değilse bu tehlikeli hastalığa tutulmamak için gereken tüm bilgileri edinmiş olacaktır. Bu yıl ülkemizde aşağı yukarı 500.000 kadar yurtdaşımız kansere tutulacak ve bunların, kabaca, üçte biri ya hastalığın ilerlemiş olmasından ötürü, ya da uygulanan modası geçmiş ..»»
Olivia Bennett

O2 Yayıncılık

"Allegra Biscotti," diye yavaş yavaş tekrarladı Paige. "Buralarda mı kendisi?" Bana inanıyor! diye düşündü Emma, gözlerini iri iri açarken. "Ah, hayır, üzgünüm. Şimdi burada değil. Bugün buradan ayrıldığından eminim," dedi Emma, Marjorie'nin ona öğrettiği ofis telefonundan yanıt verirken kullandığı en iyi konuşma tarzıyla. Paige dudaklarını büzdü ve yeniden elbiselere doğru döndü. Yanl..»»
Elif Jülide Dereboy

Kendi Yayını

M.Ö 3000`den - 2000`li yıllara KOSTÜM & MODA TARİHİ 200 Kostüm - Moda İllüstrasyonu

KOSTÜM MODA&TARİHİ kitabında; İlkçağ, Antik Mısır, Antik Girit, Antik Yunan, Antik Roma, Bizans, Ortaçağ, Romanesk, Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko ve 19.yüzyılın sonuna kadar geçen tarihi süreç anlatılmaktadır.

KOSTÜM TARİHİ Bölümünde; Kültür, Modaya Genel Bakış, Modayı etkileyen; Politik, Sosyal..»»

Elif Jülide Dereboy

İnkılap Kitabevi

Güzel Sanatlar»»
Elif Jülide Dereboy

Özel Güzel Sanatlar Stilistlik-Moda

Önsöz Sunu 1900'lü Yıllar (1900 - 1909) -C. Frederick Wort- 1910'lu Yıllar (1910 - 1919) -Erte, Paul Poiret- 1920'li Yıllar (1920 - 1929) -Jeanne Lanvin, Lucien Lelong, Coco Chanel- 1930'lu Yıllar (1930 - 1939) -Madeleine Vionnet, Elsa Schiaparelli, Madame Grés- 1940'lı Yıllar (1940 - 1949) -Christian Dior, Nina Ricci- 1950'li Yıllar (1950 - 1959) -Pierre B..»»
Elif Jülide Dereboy

Kendi Yayını

1900-2000` li Yıllarda Moda Dünyasına ve Tarihine Adı Altın Harflerle Kazınmış, 40 Moda Tasarımcısının Hayatları Yaşam ve Stilleri & Moda Tarihi, 115 Moda İllüstrasyonu

Kostüm moda tarihçisi Elif Jülide Dereboy`un Moda & 100 Yılın Moda Tasarımcıları Yaşam ve Stilleri kitabı Moda Yayınları Serisinin II. Kitabıdır.

Moda & 100 Yılın Moda Tasarımcıları Yaşam ve Stilleri adlı eser..»»

Anna Kiper

Bilge Kültür Sanat

Moda çizimlerini bir tasarımcının bakış açısından öğrenin. Birkaç basit adım izleyerek, figür çizimi konusunda hareket ve tavır kazanın. Çarpıcı ve enerji dolu sayfa kompozisyonları geliştirin. Büyük çabalar harcamadan baskı, desen ve süsleme illüstrasyonları yapmanın yolunu keşfedin. Kendinize özgü çizim tarzınızı zenginleştirmeye yarayacak, heyecan verecek derecede çeşitli malzeme ve teknikleri ..»»
Naciye Baş

Ya-Pa Yayınları

Moda tasarımında hazırlanan giysilerin sunumu için, insan unsurunu siluet halinde etkileyici, çarpıcı, özgün çizebilme yöntem ve tekniklerini temel alacak konulan içermektedir. Moda illüstrasyon için siluet hazırlama bireyin, öğrencinin ilgi duyanların yaratıcılığını geliştirmek, kendi stiline uygun çizim yapmak isteyen öğrencilere stilistlik alanında çalışanlara yararlı olacağı kanısınday..»»
Melis Alphan

Ayraç Yayınevi

Birçoklarına öyle görünmese de modanın ekonomik açıdan önemi kadar kültürel olarak etkisi de çok büyük. Efsanevi tasarımcı Coco Chanel'in dediği gibi moda sadece giysilerde var olan bir şey değil; moda soluduğumuz havadaki bir şey. Fikirlerle, yaşam tarzımızla, olan bitenle ilgili bir şey... Bu kitaptaki yazılar böyle bir pencereden Türkiye'nin moda görüntüsüne bakıyor. Yer yer mod..»»