Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Moda Kitabı - Moda Kitapları

Moda konu başlığında toplam 35 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Moda kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Pınar Olgaç

Ya-Pa Yayınları

Değişiklik arayan, birbirinden farklı görünmeyi amaçlayan insanoğlu, örtünmek yerine giyinmek istediği giysilerini çeşitlediği ve farklılaştırdığı anda "Moda" kavramını oluşturdu. Çünkü bu davranış toplum içinde yaşayan ve birbirini etkileyen birey için süslenme ve değişiklik arayışına uygundu. Moda: İnsanın güzel ve çekici görünmesini kişilik ve stilini seçtiği giysi ve kullandığı aksesuarla..»»
Esen ÇoruhTuba Vural

Ya-Pa Yayınları

Türk Hazır Giyim Sektörü’nün uluslararası bir kimlik kazanma yolunda attığı önemli bir adım olan model ve çizgi satmaya başlaması ile, ihracatın rotasında hissedilir derecede değişiklikler görülmektedir. Bu değişiklikleri başarı ile yürütebilmek için, teknolojiyi kullanabilen nitelikli elemanların yetiştirilmesi gerekmektedir. Bilişim sektöründe donanım ve yazılımdaki gösterişli gelişmelere p..»»
Elif Jülide Dereboy

İnkılap Kitabevi

Güzel Sanatlar»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

Adres Belli; Barış Manço 81300 Moda “Bir insan en son ne zaman bahsedilmekten vazgeçilirse o zaman ölmüş sayılır” diyen Manço`nun unutulmağını bir kez daha kanıtlayan 81300 Moda kitabı, Barış Manço’ya ait her şeyi bulundurma iddiası taşımamakla birlikte, takıları takıntıya dönüşmüş Barış Manço’nun anılarını hayranlarıyla paylaşıyor. Koca bir toplumu etkileyen Manço’nun anılarını hayranl..»»
Fatma Karabıyık Barbarosoğlu

İz Yayıncılık

Varlığını modernleşmeye borçlu olan moda, otoritesini "modanın eleştirilmezliği" üzerine kurmakta oldukça mahir davrandı. Bu maharetiyle birlikte moda, güzelin tarifini değiştirdi. Bu yeni tarife göre "moda olan güzeldir"; moda olan yani göze çarpan. En çok tartışılan ve göze batan zevkler ve renkler bile, modanın şemsiyesi altına girdiğinde "zevkler ve renklerin tartışılmazlığı" payesine yüksel..»»
Olivia Bennett

O2 Yayıncılık

"Allegra Biscotti," diye yavaş yavaş tekrarladı Paige. "Buralarda mı kendisi?" Bana inanıyor! diye düşündü Emma, gözlerini iri iri açarken. "Ah, hayır, üzgünüm. Şimdi burada değil. Bugün buradan ayrıldığından eminim," dedi Emma, Marjorie'nin ona öğrettiği ofis telefonundan yanıt verirken kullandığı en iyi konuşma tarzıyla. Paige dudaklarını büzdü ve yeniden elbiselere doğru döndü. Yanl..»»
Melis Alphan

Ayraç Yayınevi

Birçoklarına öyle görünmese de modanın ekonomik açıdan önemi kadar kültürel olarak etkisi de çok büyük. Efsanevi tasarımcı Coco Chanel'in dediği gibi moda sadece giysilerde var olan bir şey değil; moda soluduğumuz havadaki bir şey. Fikirlerle, yaşam tarzımızla, olan bitenle ilgili bir şey... Bu kitaptaki yazılar böyle bir pencereden Türkiye'nin moda görüntüsüne bakıyor. Yer yer mod..»»
İlhami Güneral

Arma Yayınları

Bu kitabı, eğer bir kanserli okuyorsa sağlıklı ve yaratıcı bir yaşam şansı kazanıyor demektir. Yok, eğer, bir kanserli değilse bu tehlikeli hastalığa tutulmamak için gereken tüm bilgileri edinmiş olacaktır. Bu yıl ülkemizde aşağı yukarı 500.000 kadar yurtdaşımız kansere tutulacak ve bunların, kabaca, üçte biri ya hastalığın ilerlemiş olmasından ötürü, ya da uygulanan modası geçmiş ..»»
Mark Tungate

Rota Yayın Yapım

Bir zamanlar yalnızca seçkinlerin tekelindeki bir lüks olan moda, artık herkes için erişilebilir olma özelliğini kazanmıştır. Zara, TopShop ve H&M gibi markalar Prada ve Gucci değerindeki giysileri öğrencilere ve halka sunmuştur. Medyanın büyük ilgisi; John Galliano, Alexander McQueen ve Stella McCartney gibi tasarımcıların kendi başlarına birer marka haline gelmelerine yol açmıştır. ..»»
Elif Jülide Dereboy

Özel Güzel Sanatlar Stilistlik-Moda

Önsöz Sunu 1900'lü Yıllar (1900 - 1909) -C. Frederick Wort- 1910'lu Yıllar (1910 - 1919) -Erte, Paul Poiret- 1920'li Yıllar (1920 - 1929) -Jeanne Lanvin, Lucien Lelong, Coco Chanel- 1930'lu Yıllar (1930 - 1939) -Madeleine Vionnet, Elsa Schiaparelli, Madame Grés- 1940'lı Yıllar (1940 - 1949) -Christian Dior, Nina Ricci- 1950'li Yıllar (1950 - 1959) -Pierre B..»»