Hakiki sevgi, herkesin bahsettiği, fakat pek az kimsenin gördüğü hayaletlere benzer. -- Anatole Franse
E-mail adresiniz: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Moda Kitabı - Moda Kitapları

Moda konu başlığında toplam 30 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Moda kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İlhami Güneral

Arma Yayınları

Bu kitabı, eğer bir kanserli okuyorsa sağlıklı ve yaratıcı bir yaşam şansı kazanıyor demektir. Yok, eğer, bir kanserli değilse bu tehlikeli hastalığa tutulmamak için gereken tüm bilgileri edinmiş olacaktır. Bu yıl ülkemizde aşağı yukarı 500.000 kadar yurtdaşımız kansere tutulacak ve bunların, kabaca, üçte biri ya hastalığın ilerlemiş olmasından ötürü, ya da uygulanan modası geçmiş ..»»
Olivia Bennett

O2 Yayıncılık

"Allegra Biscotti," diye yavaş yavaş tekrarladı Paige. "Buralarda mı kendisi?" Bana inanıyor! diye düşündü Emma, gözlerini iri iri açarken. "Ah, hayır, üzgünüm. Şimdi burada değil. Bugün buradan ayrıldığından eminim," dedi Emma, Marjorie'nin ona öğrettiği ofis telefonundan yanıt verirken kullandığı en iyi konuşma tarzıyla. Paige dudaklarını büzdü ve yeniden elbiselere doğru döndü. Yanl..»»
Elif Jülide Dereboy

Kendi Yayını

M.Ö 3000`den - 2000`li yıllara KOSTÜM & MODA TARİHİ 200 Kostüm - Moda İllüstrasyonu

KOSTÜM MODA&TARİHİ kitabında; İlkçağ, Antik Mısır, Antik Girit, Antik Yunan, Antik Roma, Bizans, Ortaçağ, Romanesk, Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko ve 19.yüzyılın sonuna kadar geçen tarihi süreç anlatılmaktadır.

KOSTÜM TARİHİ Bölümünde; Kültür, Modaya Genel Bakış, Modayı etkileyen; Politik, Sosyal..»»

Elif Jülide Dereboy

İnkılap Kitabevi

Güzel Sanatlar»»
Elif Jülide Dereboy

Özel Güzel Sanatlar Stilistlik-Moda

Önsöz Sunu 1900'lü Yıllar (1900 - 1909) -C. Frederick Wort- 1910'lu Yıllar (1910 - 1919) -Erte, Paul Poiret- 1920'li Yıllar (1920 - 1929) -Jeanne Lanvin, Lucien Lelong, Coco Chanel- 1930'lu Yıllar (1930 - 1939) -Madeleine Vionnet, Elsa Schiaparelli, Madame Grés- 1940'lı Yıllar (1940 - 1949) -Christian Dior, Nina Ricci- 1950'li Yıllar (1950 - 1959) -Pierre B..»»
Elif Jülide Dereboy

Kendi Yayını

1900-2000` li Yıllarda Moda Dünyasına ve Tarihine Adı Altın Harflerle Kazınmış, 40 Moda Tasarımcısının Hayatları Yaşam ve Stilleri & Moda Tarihi, 115 Moda İllüstrasyonu

Kostüm moda tarihçisi Elif Jülide Dereboy`un Moda & 100 Yılın Moda Tasarımcıları Yaşam ve Stilleri kitabı Moda Yayınları Serisinin II. Kitabıdır.

Moda & 100 Yılın Moda Tasarımcıları Yaşam ve Stilleri adlı eser..»»

Naciye Baş

Ya-Pa Yayınları

Moda tasarımında hazırlanan giysilerin sunumu için, insan unsurunu siluet halinde etkileyici, çarpıcı, özgün çizebilme yöntem ve tekniklerini temel alacak konulan içermektedir. Moda illüstrasyon için siluet hazırlama bireyin, öğrencinin ilgi duyanların yaratıcılığını geliştirmek, kendi stiline uygun çizim yapmak isteyen öğrencilere stilistlik alanında çalışanlara yararlı olacağı kanısınday..»»
Melis Alphan

Ayraç Yayınevi

Birçoklarına öyle görünmese de modanın ekonomik açıdan önemi kadar kültürel olarak etkisi de çok büyük. Efsanevi tasarımcı Coco Chanel'in dediği gibi moda sadece giysilerde var olan bir şey değil; moda soluduğumuz havadaki bir şey. Fikirlerle, yaşam tarzımızla, olan bitenle ilgili bir şey... Bu kitaptaki yazılar böyle bir pencereden Türkiye'nin moda görüntüsüne bakıyor. Yer yer mod..»»
Pınar Olgaç

Ya-Pa Yayınları

Değişiklik arayan, birbirinden farklı görünmeyi amaçlayan insanoğlu, örtünmek yerine giyinmek istediği giysilerini çeşitlediği ve farklılaştırdığı anda "Moda" kavramını oluşturdu. Çünkü bu davranış toplum içinde yaşayan ve birbirini etkileyen birey için süslenme ve değişiklik arayışına uygundu. Moda: İnsanın güzel ve çekici görünmesini kişilik ve stilini seçtiği giysi ve kullandığı aksesuarla..»»
John Hopkins

Literatür Yayıncılık

Literatür® Moda Tasarımının Temelleri Dizisi'nin beşinci kitabı olan Moda Çizimi, temel konuların her birine dair teorik ve uygulamalı açıklamalarla, görsel sanatlar öğrencilerinin ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Başarılı bir moda tasarımcısı olmak için çizim becerilerinizi geliştirmeniz gerekir, ancak moda sektöründe herhangi bir kariyer için de moda çizim tekniklerinin temel ilkel..»»