Faziletli olmak, keskin bir kılıca oturmak kadar güçtür.-- BHARTRIHARI
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Melodika Kitabı - Melodika Kitapları

Melodika konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Melodika kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Aydın Yavaş

Bemol Müzik Yayınları

Bu metot + VCD sayesinde zorlanmadan ve zevk alarak melodika çalmayı öğreneceksiniz. Yalnızca solo değil grup müziği yapma alışkanlığı da edineceksiniz. Ve siz DEĞERLİ ÖĞRETMENLER; yıl sonundaki gösterilerinizde harika orkestralar çaldırabileceksiniz. »»
Aynur OkayGöktan Okay

Belirtilmemiş

Bu gününe kadar okul müziğinde, sınıf ortamında öğretilmesi ve toplu çalımı kolay olan bazı enstrümanlar kullanılmaktaydı. Ancak artık çocuklarımızın daha fazla ilgisini çekebileceğine inandığımızi eğitimci arkadaşlarımızın sınıf ortamında çok daha verimli çalışöa yapabilecekleri, çocuklarımızıa çoksesliliği çok daha rahat öğretebileceğimiz, entonasyon problemi olmaan bir esntrüman olan melodik..»»

Gürsel Yurtseven

Nota Yayıncılık

***Melodika Çalmaya Başlıyorum*** da parmak isimlerinden parmak numaralarına, sayılara ve aşamalı olarak notaların öğretimine doğru bir sistematikle en çok bilinenden en az bilinene doğru bir sıra izlendi. Öğrenciyi teorik bilgilerle yormadan severek ve eğlenerek öğrenebilmeye götürme kaygıları ön planda tutuldu. Kitapta yer verilen yaklaşık 80 parçanın seçiminde okul müzik eğitiminin..»»
Suat Şahin

Sentez Yayıncılık

"Melodika ve Sen" müzik dersi etkinliklerinde kullanılan melodika çalgısının tutuluşu, üflenişi, çalınışı, temizliği ve korunması ile ilgili bilgilerin yanı sıra melodika çalmak üzere bazı müziksel bilgiler ile okul müziği, marş, türkü ve şarkı örneklerinin yer aldığı etüd, ezgi ve eserlerden oluşan bir öğretim metodudur.»»