Ey sevgilim! Eğer bana karşı peçeni indirir benden örtünürsen bil ki ben zırh giymiş atlıları almakta ustayım.. Antere [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Kırık Hayatlar

Bu kitabı
1 kişi
okumayı tavsiye ediyor.

Kırık Hayatlar

Sayfa:416 s.
Yazar :
Yayınevi . Özgür Yayınları
ISBN:789754472257
Dil:Türkçe
Yayınyılı:2010
Okuyucuların bu kitaba verdiği puanlar:
10.0/10 Puan
Toplamda 10 puan aldı ve 1 kişi oyladı.
1
yorum aldı.

Kırık Hayatlar Kitabı Tanıtım Yazısı

Kırık Hayatlar' da, yazarın, aile kurumunun kutsallığı, yalnızlığın yıpratan acısı karşısındaki alternatif duruşu, evlenme yöntemleri, gelenekler, eş seçiminde aile baskısı, komşuluk ilişkileri vb. konulardaki dikkatlerini görmek mümkündür. İç içe geçmiş çeşitli yaşam hikâyelerinin verilişindeki okuru yormayan düzen, eseri başarılı kılmaktadır. Roman hem tutku, acı, nefret vb. bireysel duyguları, hem de toplumsal bir kurum olan aileyi ve toplum yaşamındaki aksaklıkları sorgulayan bir eserdir..
(Tanıtım Bülteninden)"Halid Ziya Uşaklıgil" yazarı hakkında bilgi

Halid Ziya Uşaklıgil hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.
Bu kitabı tavsiye edenler
2 yıl 3 saat 33 dakika önce kütüphanesine ekledi.

"Halid Ziya Uşaklıgil" kitapları

Eserlerinde romantizmden kaynaklanan aşk ve duygusallık öğelerini realizmden gel...

Servet-i Fünûn dergisinde 1897-1898 yılları arasında tefrika edilen Aşk-ı Memnu,...

Türk edebiyatının usta kalemi Halid Ziya Uşaklıgil'in sessiz çığlıklar içinde ka...

İstanbul´un Eyüp semtinde doğdu. Uşşâkizâdeler diye anılan ve bir kolu İzmir'e y...

Eserin bu baskısında mümkün olduğunca güvenilir bir metni okur karşısına çıkarma...

**Havin_** bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Siyah beyaz sessizliğin şarkısı, yalnızlığın belki de..Zamanımızda birkaç satır dışında inanılır pek bir kanıtı olmayan yılların şimdiden pek farklı olmadığına dâir yazar tarafından çizilmiş bir tablo diyebiliriz kitap için, benzer konuları işleyen pek çok yazarımızın kitabında olduğu gibi.


Sosyal hayatın içinde belki de gözler önünde olup da üzeri örtülen bir konudan ibâret olan bu eserde yazarın ne anlattığından ziyâde nasıl anlattığı daha çok dikkat çekiyor. Toplumun en küçük yapı birimi olarak kabûl edilen birey'den yola çıkarak ailenin oluşumunu, değerini, bunun yanında yalnızlığın bireyleri nasıl etkilediğini, hayatın yön bulmasında ne denli etkili olduğu gibi hususlar üzerinde duruluyor. Dilin, yalın ve akıcılığı kezâ üslûbun devrini yansıtması eserin önemli özellikleri arasında. İşlenen konudan daha çok hattâ..Ve son olarak, vakti var dediğim eserlerden. Kitabın zorâki olarak okutulduğu dönemlerin kitabı olmalı. İlk etkisinin şiddetini hissetmek adına yoksa, zamanımız edebiyatı için bunu anlamak o kadar da kolay olmayabiliyor.


15 Temmuz 2014 Salı  11:08:36
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
(*) s-47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.