ey tanrısal imparator, eğer sana engel teşkil ediyorsam, ölüm kararımı verebilirsin, yalnız beni ölümle tehdit etme, çünkü ölümden korktuğum yok. Petronius [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
İnsan Anatomisi ve Kinesyoloji

Bu kitabı
0 kişi
okumayı tavsiye ediyor.

İnsan Anatomisi ve Kinesyoloji

Sayfa:254 s.
Yazar :
Yayınevi . Marmara İletişim Basın Yayın
ISBN:789759215200
Yayınyılı:2003
Okuyucuların bu kitaba verdiği puanlar:
0.0/10 Puan
Toplamda 0 puan aldı ve 0 kişi oyladı.
0
yorum aldı.

İnsan Anatomisi ve Kinesyoloji Kitabı Tanıtım Yazısı


Malzemesi insan olan insan bilimcilerin ki, bunlar sağlık bilimciler, spor bilimciler,sağlıkla ilgili eğitim gören hemşirelerin, biyologların, spor adamlarının, masörlerin, fizyoterapistlerin vb. diğer yardımcı sağlık personelinin malzemelerini tanımadan görevini başarıyla gerçekleştirmelerini beklemek televisyonun devrelerini ve parçalarını, bunların fonksiyonlarım bilmeden onu tamir etmeye çalışmak gibidir. Ve.son derece mantıksızlık olur.

Spor bilimcilerin, sporcuların tekniğini geliştirebilmeleri, yeni bir teknik ortaya çıktığında o tekniği çok iyi analiz edebilmeleri, uygulanan kuvvetlerin hareket eden vücut bölümleriyle olan ilişkilerini inceleyebilmeleri vb için. insan vücudunu ve fonksiyonlarını çok iyi bilmeleri yani anatomi ve kinesiyolojiyi çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Bu fonksiyonların incelenmesinde kendilerine yardımcı olabilecek ergonomistlerin, fizikçilerin, matematikçilerin, biyomekanik uzmanlarının vb. konuyla ilgili hesaplamalar yapabilmeleri için, gerekli ip uçlarını oluşturabilecek bilgileri, onlara en iyi şekilde sunmaları gerekmektedir, söz konusu bilim adamlarına problemlerini anlatabilmede son derece uzman olmalarının gerekliğine inanılmaktadır. Görevi direkt olarak insan vücuduna müdahaleden ibaret olan fizyoterapistlerin, hemşirelerin, ebelerin, belki her zaman yanlarında bir yetkili doktorun nezaretinde bazı müdahaleler gerçekleştirmeleri söz konusu olmayacaktır. Bazen kendi iradeleriyle kendi kararlarıyla bir müdahale yapmak zorunda kalacaklardır. Veya yetkili doktorla verimli çalışabilmesi için görevinin her aşamasında onunla terminolojik iletişim kurmaları gerekecektir. Bu nedenle malzemeleri olan insanı çok iyi tanımaları mesleklerinin her döneminde gerekecektir. Bu eserde de bu amaçlanmıştır.

Bu eserde emeği geçenlere; bu eserin hazırlanışında beni manen destekleyen mesai arkadaşlarıma, kıymetli meslekdaşlarıma, böyle bir eserin zorunluluğunu bana vurgulayan sevgili öğrencilerime ve diğer okurlarıma, siyah-beyaz bir ders notundan renki ve daha geniş muhtevalı bir kitaba geçiş yapmamda bana heyecan kazandıran Marmara İletişim Basın Yayın Dağıtım Elektronik Turizm İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti.' Ne Çınar Ofset Ltd. Şti. Çalışanlarına, Kendilerine Ait Olan zamanımdan fedakarlık eden eşim Sıddıka Dilşad KAYA ve Oğlum Ahmet Selim KAYA 'ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
(Önsöz)"Yalçın Kaya" yazarı hakkında bilgi

Yalçın Kaya hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.
Bu kitabı tavsiye edenler

"Yalçın Kaya" kitapları

Çocuklarınızı antrenmanlı gladyatörler haline getirmeyin... Öğre...

Dünyada heyecan ve stressiz kazanılmış tek bir zafer gördünüz mü? ...

Malzemesi insan olan insan bilimcilerin ki, bunlar sağlık bilimcile...

Yahudilikten Hıristiyanlığa geçis süreci.

Orta Çağ karanlığının dehseti....

Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
(*) s-47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.