...yine de en iyi şey, sevilen bir kadının yanında, konuşmadan, yalnız onun beraberliği duygusu ile tamamen mutlu bir gece geçirmektir. Fazlasını aramamalıyız; çünkü iki varlık hiçbir vakit tek olmaz. Maupassant [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
90 Dakikada Schopenhauer

Bu kitabı
0 kişi
okumayı tavsiye ediyor.

90 Dakikada Schopenhauer

Yazar :
Yayınevi . Gendaş Kültür
ISBN:979975780357
Yayınyılı:01.01.1998
Ebat:12,5x21,5 cm
Okuyucuların bu kitaba verdiği puanlar:
0.0/10 Puan
Toplamda 0 puan aldı ve 0 kişi oyladı.
0
yorum aldı.

90 Dakikada Schopenhauer Kitabı Tanıtım Yazısı
"Yaşam nahoş bir şey," dedi 23 yaşındaki Schopenhauer akşam çayında yaşlı Wieland`a, "Bunun üzerine düşünmeyi ilerletmeye karar verdim," diye ekledi.


Gün gelip o zamanın Almanyasında en iyi romancılar arasına giren annesi Johanna`ya doktora tezi "Yeter Sebep Önermesinin Dört Kökü"nü uzattığında, "Bu eczacılar için yazılmış bir kitap olmalı, "alaycı yanıtını aldı. Genç dahi "Senin kitaplarından çatı katlarında bile örnek kalmadığında benimki okunacaktır," karşılığını verdi. Annesi bu kez "Senin eserlerinden ise tüm baskılar elde kalacaktır," diye parladı.


Alman felsefesinde yıllarca kimse bu filozofu ciddiye almadı. Arthur Schopenhauer, 1819 yılında asıl eserinin önsözüne şunları yazmıştır: "Artık son başvuracağım yol, okurlara bir kitabı okumasa bile kullanmasını bilmeyi hatırlatmaktır. Bu kitap birçok kitap gibi kütüphanenin bir boşluğunu doldurabilir. Veya entel bir kız arkadaşın tuvalet veya çay masasına konulabilir. Eleştirilirse en iyisi olur tabii."


"Paul Strathern" yazarı hakkında bilgi

Paul Strathern hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.
Bu kitabı tavsiye edenler

"Paul Strathern" kitapları

Kierkagaard akademik anlamda gerçek bir filozof değildi. Buna rağmen, birçok ins...

"Yaşam nahoş bir şey," dedi 23 yaşındaki Schopenhauer akşam çayında yaşlı Wielan...

PISAGOR VE TEOREMI BUYUK FIKIRLER...

NEWTON VE YERCEKIMI BUYUK FIKIRLER...

HAWKING VE KARADELIKLER...
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
(*) s-47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.