Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN
E-mail: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişim
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi

Fil Kitabı - Fil Kitapları

Fil konu başlığında toplam 432 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Fil kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mete Çubukçu

Metis Yayınları

Siyah Beyaz: Metis Güncel»»
Murat Gülsoy

Can Yayınları

Uzak geçmişten süzülüp gelen “Neşideler Neşidesi”ydi Gaye. Ben, eski, mutlu bir Amerikan filmi? Kahramanlarının aptallık derecesinde saf ve iyi niyetli oldukları o stüdyo filmlerinin sahte yağmurlu sokakları kadar içli, aşk dışında hiçbir seçeneğe yüz vermeden korkusuzca sigara içen jönleri kadar kararlıydım. Gözükaraydım. Aynaya baktığımda tanınmayacak kadar değişmiş olduğumu gördüm. Gaye bana..»»
Agah Özgüç

Agora Kitaplığı

Yılmaz Güney: 53 yıllık kısa ömrüne tam 111 film sığdıran Türk sinemasının çirkin kralı; seyircinin gönlüne taht kurmasını sağlayan ilk dönem filmlerinin yanı sıra, gerçek sinemacı kimliğini oluşturduğu ``Acı``, ``Ağıt``, ``Umutsuzlar``, ``Umut``, ``Zavallılar`` ve ``Arkadaş`` gibi filmlerle, toplumsal duyarlılığını sinema anlayışının orta yerine yerleştiren bir devrimci tutum takınırken, ``İzi..»»

Bryan Magee

Paradigma Yayınları

BUYUK FILOZOFLAR PLATON`DAN WITTGENSTEIN`A BATI FE»»
Gary Hayden

Omega

Filozoflar çok akıllı adamlardır. Ne de olsa ortaya bir fikir atıp yüzlerce yıl boyunca insanların aklını meşgul etmek her yiğidin harcı değildir. Hele de bu tuhaf bir fikir olursa... işte o zaman çok fena olur! Tartışmalar, çekişmeler bitmek bilmez! Birkaç örnek verelim mi? Sokrates, neyin iyi olduğunu gerçekten bilirsek, onu yapacağımızı ileri sürer. Thomas Aquinas mastürbasyon ..»»
Aytül Akal

Uçanbalık Yayınları

BUYUK YATAKTA KIM YATACAK?FIL MASALLARI 4»»
Çağatay Güler

Yazıt Yayıncılık

Gülme ve gülümseme en insansı davranışlar arasındadır. Mizahtan ya da ne yacağımızı bilmemekten doğan karışıklık gülmeye yol açar. Mizahta beklenen sonuçla kurgulanan sonuç arasında önmeli bir zıtlaşma ortaya çıkar ve bu zıtlaşma gülmeye yol açar. Mizah gerçek ve bir karışıklık ve çelişki yarattığında gülme ortaya çıkar. Fil esprileri genellikle ellili yılların sonu ve altmışlı yı..»»
Sabahattin Ali

Ruhum Filiz - Sabahattin Ali - %25 indirimli : Kitap***>*vbcrlf*
Büyük sıkıntıların yaşandığı çalkantılı dönemlerde bile ailesinin sorumluluğunu taşıyan bir yazarın eş ve baba olarak portresini çizen bu mektuplar, Sabahattin Ali'yi yakından tanımamızı sağlıyor. ***Bundan sonra hiç kimse sana benim kadar yakın olmayacak. Beraber Almanca öğreneceğiz, ben İngilizce öğrenmek istiyorum, beraber İngilizce dersi alacağız, ben kitaplar tercüme edeceğim, bunları be..»»
Cüneyt Özdemir

Doğan Kitap

Cüneyt Özdemir, Cehennem Kafesi`nde dünyanın unuttuğu bir askeri üssün şifrelerini açıklıyor:

El Kaide`nin kullandığı iddia casusluk belgeleri.

Ölmeye hakkı olmayan tutukluların yaşam mücadelesi.

Murat Kurnaz`ın Almanya`dan Guantanamo`ya uzanan hikâyesi.

Guantanamo`da ezan vakti yaşananlar.

FBI ajanlarının işkenceyi açığa çıkaran mektupları ve Guantanamo`daki Türkler...

..»»

Sarkis Torosyan

İletişim Yayınevi

Kayseri'nin Everek (Develi) kazasında doğan Yüzbaşı Sarkis Torosyan 1914 yılında Harbiye Topçu Okulu'nu bitirdi. Önce, Osmanlı Ordusu tarafından Almanya'da Krupp fabrikasında staja yollandı. Daha sonra, Çanakkale Cephesi'ndeki Ertuğrul Tabyası'na komutan olarak atandı. Düşman donanmasının 19 ve 25 Şubat 1915 tarihlerindeki saldırılarına karşı askerleriyle birlikte kahramanca direnen To..»»