Hakiki sevgi, herkesin bahsettiği, fakat pek az kimsenin gördüğü hayaletlere benzer. -- Anatole Franse
E-mail adresiniz: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Fil Kitabı - Fil Kitapları

Fil konu başlığında toplam 419 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Fil kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Bryan Magee

Paradigma Yayınları

BUYUK FILOZOFLAR PLATON`DAN WITTGENSTEIN`A BATI FE»»
Gary Hayden

Omega

Filozoflar çok akıllı adamlardır. Ne de olsa ortaya bir fikir atıp yüzlerce yıl boyunca insanların aklını meşgul etmek her yiğidin harcı değildir. Hele de bu tuhaf bir fikir olursa... işte o zaman çok fena olur! Tartışmalar, çekişmeler bitmek bilmez! Birkaç örnek verelim mi? Sokrates, neyin iyi olduğunu gerçekten bilirsek, onu yapacağımızı ileri sürer. Thomas Aquinas mastürbasyon ..»»
Aytül Akal

Uçanbalık Yayınları

BUYUK YATAKTA KIM YATACAK?FIL MASALLARI 4»»
Çağatay Güler

Yazıt Yayıncılık

Gülme ve gülümseme en insansı davranışlar arasındadır. Mizahtan ya da ne yacağımızı bilmemekten doğan karışıklık gülmeye yol açar. Mizahta beklenen sonuçla kurgulanan sonuç arasında önmeli bir zıtlaşma ortaya çıkar ve bu zıtlaşma gülmeye yol açar. Mizah gerçek ve bir karışıklık ve çelişki yarattığında gülme ortaya çıkar. Fil esprileri genellikle ellili yılların sonu ve altmışlı yı..»»
Sabahattin Ali

Ruhum Filiz - Sabahattin Ali - %25 indirimli : Kitap***>*vbcrlf*
Büyük sıkıntıların yaşandığı çalkantılı dönemlerde bile ailesinin sorumluluğunu taşıyan bir yazarın eş ve baba olarak portresini çizen bu mektuplar, Sabahattin Ali'yi yakından tanımamızı sağlıyor. ***Bundan sonra hiç kimse sana benim kadar yakın olmayacak. Beraber Almanca öğreneceğiz, ben İngilizce öğrenmek istiyorum, beraber İngilizce dersi alacağız, ben kitaplar tercüme edeceğim, bunları be..»»
Cüneyt Özdemir

Doğan Kitap

Cüneyt Özdemir, Cehennem Kafesi`nde dünyanın unuttuğu bir askeri üssün şifrelerini açıklıyor:

El Kaide`nin kullandığı iddia casusluk belgeleri.

Ölmeye hakkı olmayan tutukluların yaşam mücadelesi.

Murat Kurnaz`ın Almanya`dan Guantanamo`ya uzanan hikâyesi.

Guantanamo`da ezan vakti yaşananlar.

FBI ajanlarının işkenceyi açığa çıkaran mektupları ve Guantanamo`daki Türkler...

..»»

Sarkis Torosyan

İletişim Yayınevi

Kayseri'nin Everek (Develi) kazasında doğan Yüzbaşı Sarkis Torosyan 1914 yılında Harbiye Topçu Okulu'nu bitirdi. Önce, Osmanlı Ordusu tarafından Almanya'da Krupp fabrikasında staja yollandı. Daha sonra, Çanakkale Cephesi'ndeki Ertuğrul Tabyası'na komutan olarak atandı. Düşman donanmasının 19 ve 25 Şubat 1915 tarihlerindeki saldırılarına karşı askerleriyle birlikte kahramanca direnen To..»»
İsrail Yakınlaşması

Mana Yayınları

Filistin sorunu, yirminci yüzyılın başında Ortadoğu coğrafyasına Batı emperyalizmi tarafından saplanan bir hançerdir. Bu hançerin açtığı yara hala kanamaya devam etmektedir. İsrail, 1920'lerde başlattığı Filistinli kanını akıtma vahşetini, şiddetini artırarak sürdürmektedir. Batı ve Amerika emperyalizmi ise buna göz yummaya devam etmektedir. Bugün, başta ABD ve İsrail olmak üzere d..»»
F. Dize Sürünme

Cinius Yayınları

"Geride bıraktıklarım aklıma geliyordu. Ailem, akrabalarım, arkadaşlarım, okulum, geçmişim ve geleceğim.... Oysa ben yaşamımı sevgilerimle ve sevgisizliklerimle terk etmiştim. Bunlar neden benimle birlikte geliyordu? En azından bir deneme. Bir şans... Belki kırılma noktası bulacaktım. Elvedaların merhabalara akan yolunda takozlar bulup onları duvarlara, pencerelere, kapılara fırlatarak bu çet..»»
Sevin İzgü

Bilgi Yayınevi

Filleri seviyoruz değil mi çocuklar? Peki onlar hakkında ne biliyoruz? Örneğin onlar da bizi seviyor mu? Nasıl yaşıyorlar, neler hissediyorlar? Gerçekten dans edebiliyorlar mı? Ya fil avcıları?.. Esir filler?.. Kim bilir belki bu öyküleri okurken onların dilini de öğrenirsiniz. »»