Bir peşin hükmü söküp atmak, atomu parçalamaktan daha zordur. - Einstein
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Fil Kitabı - Fil Kitapları

Fil konu başlığında toplam 433 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Fil kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mustafa Balel

Dünya Kitapları

KARANFILLI AHMET GUZELLEMESI»»
Mustafa Yıldırım

Ulus Dağı Yayınları

58 Gün: Mustafa Kemal ile Filistin`den Anayurdun Dağlarına»»
M. Murat Küçükbaşaran

Bulut Yayınları

KIREMITCI FIL»»
Pat Cooper

Es Yayınları

KISA FILM YAZMAK»»
Aytül Akal

Uçanbalık Yayınları

KIZAMIK OLAN FIL/FIL MASALLARI 3»»
Anton Pannekoek

Metis Yayınları

Lenin, SSCB devleti ve onun çevresinde örgütlenen dünya sistemi ayaktayken ne denli kıskançça savunuluyor ve tabulaştırılıyorsa, bugün de aynı mutlakiyetçi tavırla adının etrafında bir sessizlik perdesi örülüyor. Tabu iki yüze sahiptir daima: Bir yüzünde dokunulmazlık varsa, öteki yüzünde de sessizlik vardır. Demek ki Lenin, tabu olmaktan kurtulmuş değil hâlâ. Eskiden her türlü eleştiriden muaf tu..»»
Nora K.Vittorio Hösle

Arion Yayınevi

Bu kitapta yayınlanan mektuplar şöyle oluştu: Nora uzun bir süreden beri felsefi sorunlarla ilgilenmektedir ve onbir yaşına bastığı gün kendisine Jostein Gaader`in "Sofi`nin Dünyası" armağan edilir. Kitabı, büyük bir ilgi ile okur ve felsefe öğretmeni olduğumu bildiği için bana da, her fırsatta sorular sorar. Böylece mektuplaşmamız başlar.

Vittorio Hösle

"Çocuklar ve Yetişkinler için ..»»


Beta Basım Yayım

Bu kitabın oluşum süreci çok uzun yıllara karşılık gelmektedir. 1980`li yılların başlarında, bir doktora tezi olarak başladığım çalışmada, amacım; ülkemizdeki film eleştirisinin gelişimini ortaya koymaktı. Bu amaçla, 1950`lerden başlayarak 10 gündelik gazete ve 18 dergiyi 1983 yılına kadar tarayarak Türk Basını`nda film eleştirisinin gelişim sürecini ve yöntemlerini incelemeye çalıştım...»»
Samuel Hennry Hooke

İmge Kitabevi

Ortadoğu Mitolojisi, bir yandan Klasik Yunan, Roma öte yandan Ortaçağ Batı mitolojisinin kökenlerinde yatan Ortadoğu mitolojilerinin birincil kaynaklarına inerek, mitolojinin tüm temalarını ve sorunlarını özümleyen bir yapıt. Yapıtın iki bölümünün Musevi ve Hıristiyan mitoslarına ayrılması, kitabın, mitolojinin yanı sıra dinsel düşünüşün de köklerine inen bir nitelik kazanmasını sağlıyor.

..»»

E. E. Cummings

Yapı Kredi Yayınları

PROFIL»»