Hayat tramvay gibidir... Tam yer bulmuş, oturacakken bir de bakmışsın son durağa gelmişsin. Camillo Sbarbaro
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Dinozorlar Kitabı - Dinozorlar Kitapları

Dinozorlar konu başlığında toplam 20 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Dinozorlar kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

`Bu tarihin ürünü olan biz insanlar da dahil olmak üzere, bundan yaklaşık 750 milyon yıl önce bu gezegende bütün canlıların ortak atası olan bir canlı yaşadı ve (şimdilik) bu gezegende, en gelişmiş ürünü olarak insan bilincini ortaya çıkartan hayat, yaklaşık 14 milyar yıldan bu yana süregelen, ama içinde ne mucizelere, ne doğaüstü, fiziküstü müdahalelere, ne de esrarengizliklere yer olan bir ra..»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

1989 yılında ölmüş olan tanınmış Alman bilim adamı ve yazarı Hoimar von Ditfurth bilim karşısında doğru kuşkunun ne olduğu, bilimin yaşamımızdaki anlamı ve sınırları üzerinde tümüyle bilimsel verilere dayanan açıklamalar getiriyor... kendi yaşamımızı da gözden geçirebileceğimiz güvenilir bir temel sunuyor böylece... Dünyada ve özel olarak Türkiye`de geleneğin ve dinin yeni toplumsal roller üstl..»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

Sadece bilimsel verileri değil aynı zamanda bilimsel tavrı bize benimsetmeye çalışırken Dilfurth`un seçtiği anlatım tarzı dizinin gördüğü ve gittikçe artan ilginin de nedeni olsa gerek.

İlk patlamadan cansız doğaya, biyolojik evrimden beynin ve bilincin ortaya çıkışına kadar uzanan gelişmeyi, bilimselliğin alanını ve ciddiyetini terketmeden `her okura` anlatabilmenin `onuru` yazarla b..»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

Dünyada ve özel olarak Türkiye`de geleneğin ve dinin yeni toplumsal roller üstlenmeye doğru gittikleri bir dönemde, bu dizi daha da güncelleşiyor. İster inanç sistemlerinin tarihsel rollerinin gerilerde kaldığını düşünelim, ister dini rönesansa umut bağlayalım, bilim ile Ditfurth`ta bulduğumuz türden bir hesaplaşmadan geçmeden edemeyiz. (Turgay Kurultay/ Cumhuriyet Kitap)»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

Kafalarımızın birkaç kilometre üstünde başlayan göğün içinde olup bitenler, bizim için saçma ve önemsiz olmaktan başka her anlama gelmektedir. Bilim adamlarının yetmişli yılların başından itibaren bulup ortaya çıkardıkları gerçeklerin gösterdiği gibi, bu evrende gerçekleşen her şey, bir zamanlar yeryüzü ile gökyüzü alemini birleştiren mitosların anlattıklarından bile çok daha öte boyutlarda biz..»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

Bundan, yaklaşık iki milyar yıl sonra, bir an gelecek bir gün, bir ay sürecek.

Dünya`nın hep aynı yüzü Ay`a bakacak, ama hayat, iş daha buralara varmadan, 10-15 gün sürecek bir dünya gününün, çevre koşullarında yol açacağı değişikliklerden ötürü bugün bildiğimiz biçimiyle yoluna devam edemeyecektir. Bir günyirmidört saattir; gezegenimiz her zaman bir manyetik şemsiyenin koruyucu etkisi alt..»»

Kolektif

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Gezegenimiz 4,6 milyar yaşında. Dünya`daki yaşam yaklaşık 3,8 milyar yıl önce başladı. İlk yaşam biçimleri bitki ya da hayvan olmayan basit mikroskobik canlılardı. Sürüngenlerin ortaya çıkması için 3,6 milyar yıl daha geçmesi gerekti. Bu sürüngenlerin bazıları gezegenin gördüğü en büyük ve en vahşi yaratıklardı... Bunlar dinozorlardı... »»
Yücel Feyzioğlu

Ya-Pa Yayınları

Milyonlarca yıl önce yaşamış dinozorların ülkesine eğlenceli bir serüven.»»
David Burnie

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Dünya`nın çevresinde heyecanlı bir geziye çıkmaya ve tarihöncesi macerası yaşamaya ne dersiniz? Renkli haritalar size bu farklı yaratıkların milyonlarca yıl önce nerelerde yaşadığını gösterecek. Çıkartmaları dinozorların olmaları gerektiği yerlere yapıştırarak, kitabınızı eğlenceli bir mini ansiklopediye dönüştürebilirsiniz. Atlasınızdaki bilgi bölümleri, bu ilginç hayvanlar hakkında ..»»
Martin Oliver

Timaş Yayınları

Önce dinozorlar ortaya çıktı ve milyonlarca yıl boyunca yeryüzünde hüküm sürdüler... Sonra çok garip bir şey oldu ve hepsi birden ortadan kayboldu... Şimdiyse onlardan hala kurtulamıyoruz... Bu tehlikeli el kitabında yalnızca herkesin bildiği gerçeklerle yetinmeyeceksiniz. Gelmiş geçmiş en akıl almaz hayvanları keşfedecek, çatlak paleontologların çözmek için can attıkları dinozor sı..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »