Ödünç alınan son kuruşla ödenen ilk kuruş arasında tabii muazzam bir fark vardır. GOETHE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Zambak tedes Kitabı - Zambak tedes Kitapları

Zambak tedes konu başlığında toplam 48 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Zambak tedes kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Gerald Messadie

İthaki Yayınları

GUL VE ZAMBAK YILDIZLARIN JEANNE'I BIRINCI KITAP»»
Honore De Balzac

Sosyal Yayınlar

VADIDEKI ZAMBAK»»
Honore De Balzac

Oda Yayınları

Vadideki Zambak»»
Honore De Balzac

Can Yayınları

İnsanlık Komedisi başlığı altında topladığı roman ve öyküleriyle tanıdığımız Fransız yazar Honoré de Balzac, özellikle romanda gerçekçilikle doğalcılığın yaratıcısı olarak görülmüştür. Klasik roman türünün yerleşmesinde büyük payı olan Balzac, gerek olağanüstü gözlem yeteneği, gerek olağandışı bellek gücü, gerek insan doğasını derinden kavrayışıyla, birçoklarının gözünde "roman sanatının Shakes..»»

Honore De Balzac

Karanfil Yayınları

VADIDEKI ZAMBAK»»
Honore De Balzac

Bordo Siyah Yayınları

Balzac, Vadideki Zambak romanını 1835 yılında, 36 yaşındayken, ölümünden on beş yıl önce kaleme almıştır. Ölümünden bir yıl önce eşi Hanska’ya yazdığı bir mektupta, Balzac “annesinin canavarlığından” söz eder. Ailesinin ona çizdiği eğitim yolunu izlemek istemeyen, yazar olma ve para kazanma mücadelesini özgürleşme mücadelesiyle özdeşleştiren, ömür boyu iflaslarla, borçlarla uğraşan Balzac, bir yan..»»
Mehmet Rauf

Sel Yayıncılık

Edebiyat tarihimizde, sadece "ilk" olma özelliğini taşımakla kalmayıp aynı zamanda ana tema ve kurgusal motif bağlamında çığır açmış olan bir eser: Bir Zambak Hikayesi. Tüm ahlaki tabuları bir çırpıda yerle bir eden "Adı var, kendi yok," içinde ne yazılmış olduğu pek de bilinmeyen Mehmet Rauf`un bu önemli eserini Osmanlıca orijinal metniyle birlikte okuyucuyla buluşturuyoruz. »»

Zambak Yayınları

Zambak Yayınları

8. Sınıf Zambak SBS`ye Hazırlık Seti»»
Mustafa Balel

Morpa Kültür Yayınları

Terk edilmiş bir köşkün bahçesinde, mis kokulu mavi bir zambak vardı. Çiçekleri o kadar güzel, kokusu öylesine hoştu ki! Öteki bitkiler arasında hemen göze çarpıyordu. Bunca otun çalının arasında zambağı görenler şaşırıp kalıyordu.»»
Honore De Balzac

Morpa Kültür Yayınları

Honoré de Balzac (1799-1850), Tours’ta doğdu. Mantık ilişkisi içinde birbirine bağlanan olaylar, tutarlı kahramanlar ve güçlü diyaloglarla klâsik roman türünün yerleşmesinde önemli bir rol üstlendi. Vadideki Zambak, yazarın yaşamının bütün ümitlerini ve hüsranlarını anlattığı baş yapıtlarından biridir.»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa »