Çoğu zaman babama acıdığımı hissederdim, ona sevdiğimi söylemediğim için. Aslında kendime acıyordum. Benim söylemeye ihtiyacım, onun duymaya ihtiyacından daha fazlaydı. Trevanian
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişim

SENİ SEVİYORUM

SENİ SEVİYORUM

Boyun kemiğinin üzerinde, akrobasi hareketleri yapıyormuş gibi dengede durmakta zorlanıyordu kadının başı. Kollarını taşımakta güçlük çektiği için olsa gerek, yaşına göre de oldukça çöküktü omuzları. Hayatının aynası gibiydi, gözlerinin altına çöken morlukları.

Prosedür gereği doğmuş, kaderini de mütamiyen formaliteden yaşarcasına bitab düşmüştü. Neredeyse ömrünün tamamını aşkı aramakla geçirmiş, fakat aşkın ne olduğunu dahi bilemeden aynalara küsen biri olarak tanınmıştı mahlası.

Uzaktan bakıldığında sadece bir kadındı, fakat bir de kendisine sorun. Tek kelimeye ar ederken dili, ah neler anlatır bir bakışta puslu gözleri. Hatta dramı işleyen bir romanı hatırlatır, okurken sayfaları ıslanan türden hem de.

Ne kadar da ihtiyacı vardı halbuki, yanında o iki kelimeyi ağız dolusu söyleyecek birinin sıcaklığını hissetmeye.

"Seni Seviyorum".

Ve gitgide paranoya bir hal alıyordu kadın. Her gün, birilerinin namlusundan çıkacak serseri kurşunla kimvurduya gitme düşüncesinde boğuluyordu. Duygularını gizlemek içindi galiba, daha bir kapanır olmuştu içeri. Sanki her daim, devasa bir sırı gizler gibiydi telâşlı gözleri.

Biliyordu, sırf meraktan yanındaydı çevresini kuşatanlar, ne acı. Tek gayeleri ağzından laf alıp meraklarını gidermekti. O yüzden de bir müddet sonra çevresine aldırış etmemeye başladı zaten. Öyle ya kim bilecekti, O’nun can pazarındaki savaşını.

Sık sık "ne zordu ne zor, sevdiğim insanlara bile güvenemeyip, kalplerinden geçeni okumaya çalışmak ya da hiç okuyamamak. Veyahut da görmek istediğim şekilde hislerini tahmin edip tekrar tekrar yanılmak." diye mırıldanırdı, akşamları pencere kenarında otururken.

Ve derin bir nefes çekip sigarasından devam ederdi, "yanıldıkça usanmak, usandıkça uslanmamak vardı, bu nasıl bir sabırdı. Tek zayıflığım ağlamaktı" ki buna, bunca şeyden sonra zayıflık denirse… Kıyasıya, döktüğü her damla yaş için, her gece tan yeri ağarana değin onlarca ağıt yakardı…


NÜS

Etiketler:


26 Kasım 2013 Salı 16:15:23

söyleyemediğimiz şeyler_

(ki benim yazım olur kendileri...)

tadındaydı...
sevgimle çok...


    [ Cevap yaz ]    

VaTaN25  | Ekrem ÇETİNKAYA
12 Kasım 2013 Salı 01:00:50


Güzel bir yazıydı tebriikler şiirlerin kadar buda akışıyla gönül dolduran satırlarla bezenmiş makale kalemin daim olsun saygı selamlar efendim...


    [ Cevap yaz ]    

10 Kasım 2013 Pazar 00:23:45


Seni seviyorum... Ne kolay telaffuz edilir aslında ama nedense pek sık kullanılmaz... Oysa ne kadar mutlu eder, en yalnız anlarda insanı. Seni seviyorum. Sadece dudaktan çıkacak şu iki kelime.

Çok güzeldi Necla'm çok güzel, tercüman olmuş aynı hisleri yaşayan onlarca insanlara ve....

seni seviyorum [♥] (¯`♥´¯)


    [ Cevap yaz ]    

09 Kasım 2013 Cumartesi 23:45:55


Sır küpünü açmış, başına oturmuş bir kadının herkesin yalnızlığını içine çeken birikmişliğinin dibe vurmuş haliydi sanırım vurgulanan yazıda. Anlarken herkesi O;anlamak için O'nu ,hiç kimse ihtiyaç hissetmez ya ; ya da sever ya O her önüne geleni insanca ve hiç gerek duymaz ya karşısındakiler O'na sevgi sunmaya. Hani güçlüdür ya hep o, herkese kol kanat gerer ama hiç bulamaz darlandığında mesela ağlayacak omuz etrafında...

Bazı insanlar vardır sadece içine çeker yalnızlığı çünkü yalnızlığı tek gerçek beraberliğidir...

Çok etkiledi beni bu yazınız çok...

Sevgilerimle


    [ Cevap yaz ]    

09 Kasım 2013 Cumartesi 23:25:22


aslında bu yazı birçoklarının, birçoğumuzun zaman zaman içinde bulunduğu o halin tercümanı.. biraz melankolik olsa da, kim iddia edebilir bunları hissetmediğini? e tabi haliyle kiminde çok fazla yoğun oluyor bu hisler, kiminde az.

pambıkım.. çok beğendim yazını..bol hüzünlüydü ama nedense insan bir başka seviyor hüznü yazılarda, şiirlerde.. aşksa.. sahiden o kadar uzak mı? ya da aşka yüklediğimiz değer mi çok farklı??

çok sevgimle..


    [ Cevap yaz ]    

09 Kasım 2013 Cumartesi 23:00:21


son satırları etkiledi beni.
"yanıldıkça usanmak, usandıkça uslanmamak vardı,

yalnışı yapmak,yapmak hep.. kendime benzettim:)
Tebrikler.. paylasıma.


    [ Cevap yaz ]    

09 Kasım 2013 Cumartesi 19:00:19


Çok var o insanlardan
Nejlam

Sevgimle...


    [ Cevap yaz ]    

09 Kasım 2013 Cumartesi 17:24:22


Kısacık ama
oldukça etkileyiciydi.
Konu biraz gizemli kalmış,
bu da tadını arttırmış...
Hüzünlü,
düşündürücü,
anlamlı bir çalışmayı.


    [ Cevap yaz ]    

09 Kasım 2013 Cumartesi 17:10:55


:(

Buruk bir tad birakti yuregimde,
Duygularin sizim sizladigi yuregin agir yukuydu kelimeler, onca cekmislikler..
Gonulden kutluyorum yaziyi, kalemini, seni Nus'um.
Sevgimle..


    [ Cevap yaz ]    
SENİ SEVİYORUM başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
09.11.2013 17:00:14
Toplam 9 yorum yapıldı
1015 çoğul gösterim
755 tekil gösterim