Denizin dibinde incilerle taşlar karışık bulunurlar. Övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunur. Mevlana [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Www.sadikuygun.com.tr Kitabı - Www.sadikuygun.com.tr Kitapları

Www.sadikuygun.com.tr konu başlığında toplam 496 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Www.sadikuygun.com.tr kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Cami Baykurt

Ark Kitapları

Trablusgarb vilayeti ve Fizan, Osmanlı'nın son zamanlarında neredeyse tamamen bir sürgün yeri olarak kabul ediliyordu. Elinizdeki kitap okuyucularını, bugün Libya toprakları içinde yer alan Trablus ile daha güneydeki Fizan'ı ve aradaki çöl yollarını göstermek ve tanıtmak üzere uzun ve takat kesici bir sahra yolculuğuna çıkarıyor. Birkaç Osmanlı sancağının en son merkezi olan Trab..»»
Mehmed Nuri

Tarihçi Kitabevi

Trablusgarp Osmanlı Devleti'nin Kuzey Afrika'daki son kalesi. 1911 yılında İtalyan saldırısına maruz kaldı ve işgal edildi. Atalarımızın Trablusgarp ile ilgili hatıraları hâlâ zihinlerimizde taptaze durmaktadır. Ancak İtalyan işgalinden tam yüzyıl sonra 2011'de eski Trablusgarp'ın (bugün Libya'nın) yaşadığı olaylar bu hatıralarımızı yeniden canlandırmıştır. Peki 400 yıla yakın Osmanlı..»»
Harun Çelik

Anekdot Yayınevi

Türkiye`de İlk Kez Bir Takımı Taraftarı Anlatıyor. "Gün ışığı, en doğudan merhaba der memlekete. Trabzon şehri de, ilk selamlananlardandır Karadeniz’de… Aldığı erken selamın hakkını verir ele avuca sığmayan Trabzonlu… Yurduna, bambaşka ilkler armağan eder her alanda. Futbol, belki en göze çarpanıdır… 1800’lerde Trabzon’da futbol turnuvaları düzenlenirken, tarih 1922’yi gösterdiğinde A..»»
Mediha Kayra

Dünya Kitapları

HOSCA KAL TRABZON BIR KIZ COCUGUNUN GUNLUGUNDEN BI»»
Mahmut Goloğlu

Serander Yayınları

`Trabzon Tarihi` adlı kitap, Goloğlu`nun 1934 yılında Trabzon Halkevi `Tarih` kolunda görevli iken özellikle kentte yeralan kitabe ve mezar taşları üzerinde yaptığı titiz ve yorucu çalışmanın üzerine kurulmuş özgün bir çalışmadır. Trabzon`un fethinden başlayarak Rus işgalinden 1918 yılındaki kurtuluşa kadar geniş bir dönemin incelendiği kitap, Trabzon tarihi hakkında yazılmış olanların en kapsamlı..»»
Yücel Dağlı (Hazırlayan)Seyit Ali Kahraman (Hazırlayan)

Yapı Kredi Yayınları

Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi`nin ikinci cildi, İstanbul`dan Mudanya`ya çok güzel hikaye edilmiş bir deniz yolculuğuyla başlıyor. Derken yol Bursa`dan Bolu ve Trabzon`a; Erzurum`dan İran, Kafkasya, Kırım ve Girit`e dek uzanıyor. Özellikle Kafkas şehirleri ve halklarıyla ilgili ilginç tespitlerin bulunduğu seyahatte, Evliya Çelebi`nin fırtınalı hayatından da kesitler yer alıyor..»»

Çiğdem Sezer

Heyamola Yayınları

Kentlerin insana verdikleri kadar, veremedikleri de etkili olur yaşantı üzerinde.Hatta kentin verdiklerinden çok, veremedikleridir belirleyici olan.İstemeyi, ummayı, hayal etmeyi, hayallerin ardından gitmeyi öğretir insana yokluklar, yoksunluklar...Trabzon bana, dünyaya dair ilk ipuçlarını veren kent oldu:Eşsiz doğası ve yağmuru ile bereketi, Dik yamaçları ile direnci,Türküleri ile şiiri, Deniz..»»

İsmail Akbal

Serander Yayınları

Milli Mücadele yıllarında , Anadolu’da en karmaşık ilişki ve mücadelenin yaşandığı il Trabzon`dur. 1918 -1923 yılları arasında ; Adem-i Merkeziyetçilerden Bolşeviklere ,Enverciler ve Teşkilat-ı Mahsusacılardan Pontusçulara ,Hilafet ve Saltanatçılardan Cumhuriyetçi Ankara Hükümeti yanlılarına kadar çeşitli güç odaklarının mücadelesine sahne olan Trabzon’da TBMM Hükümeti ancak 1923 başlarında ko..»»

Abdülvahap HayriMelek Öksüz (Hazırlayan)

Serander Yayınları

Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan ve doğu-batı ticaretinin deniz ile kara bağlantısının sağlandığı Trabzon, tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de Türkiye`nin Orta Asya`ya açılan kapısıdır. Yüzölçümü ve nüfusu açısından ülkemizin orta ölçekli bir kenti olan Trabzon, sahip olduğu insan kaynağı ve kültürel zenginliğiyle tarihin her döneminde çeşitli devletlerin ve değişik mesleklere mensup insan..»»
Güven BakırezerYücel Demirer

İletişim Yayınları

Trabzon, son yıllarda linç girişimleriyle, cinayetlerle anılıyor; “tahrik olmaya hazır”, -hatta bunun için fırsat kollayan!-, bir şehir manzarası arz ediyor. Oysa, bu Doğu Karadeniz liman metropolünün geçmişinde köklü ve zengin bir şehir kültürü var... Bununla beraber, sarsıcı sosyo-ekonomik, etno-kültürel, politik alt üst oluşlar da var... Her ne olursa olsun, ‘herhangi bir yer’ değil Tra..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »