Başarıyı hedef alın mükemmel olmayı değil. Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın; mükemmeliyetçiliğin arkasında korku yatar. İnsan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğü
E-mail adresiniz: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Umre Kitabı - Umre Kitapları

Umre konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Umre kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hatice Güloğlu

Genç Timaş

Elif ve ağabeyi Ahmet, Peygamberimizi çok seven iki kardeş. Peygamberimizin doğduğu yaşadığı yerleri görmeyi çok istediler bunun için çok dua ettiler. Bir gün bu istekleri gerçekleşti ve aileleriyle birlikte umre seyahatine çıktılar. Kimi zaman eğlenceli, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman da heyecanlı maceralara atıldılar. Elif, gittiği yerlerde gördüklerini, duyduklarını bir bir günlüğüne yazdı...»»
Vecdi Akyüz

İz Yayıncılık

Mukayeseli İbadetler İlmihali (İslam Fıkhında İbadetler) adıyla ilk basımı 1995 yılında yapılan bu dizi, içeriğine çok fazla dokunmadan sadece sistematik yapısı gözden geçirelerek yeni bir düzenlemeyle elinizde bulunuyor. Bu düzenlemeye göre, hepsi bir bütünlük içinde, dört ayrı cilt oluşturuldu: 1) Namaz 2) Oruç, Yemin, Adak ve Kefâret, 3) Zekât 4) Hac, Umre, Kurban. Böylece dizi, hem ..»»
Ahmet Özel

Timaş Yayınları

Hac ve umrede bir taraftan dünya gurbetimizin başlangıcına giderek yeryüzündeki yalnızlığımızı iliklerimize dek hissederken diğer taraftan gurbetten sılaya, kendi evimize dönmüş olmanın sevincini duyarız... Gurbet Mevlâmızdan kopmamız, O'nun cennetinden ayrılmamız demek değil miydi? Mekke'de O'nun evindeyiz işte. Elinizdeki kitap Hac ve umreye gidecek olanlar için bir elkitabı niteliğinde hazı..»»
Necdet İçel

Samanyolu Yayıncılık

Dünya kainatının, Mekke dünyanın, Kâbe de Mekkenin kalbidir. Kainatta bulunan bütün cazibe-dafia kanunlarının merkez üssü ***karyelerin anası*** olan Kâbe ile beraber Mekke`dir. Mekke, yeryüzünde Allah`ın matmah-ı nazarıdır. Semadaki Beyt-i ma`mur`un iz düşümüdür. Kâbe; arşı ferşe bağlayan nurani bir direktir. Kainat ve dünya binasının bir nurani sütunudur. Böyle mukaddes ve müb..»»
Nihat Temel

Üsküdar Yayınevi

HACCA GİDEN BİR İNSAN: - Öncelikle tevbe etmelidir. - Zulmen aldığı malları sahiplerine iade etmelidir. - Borçlarını tamamen ödemelidir. - Bakmakla yükümlü olduğu ailesinin nafakasını vermelidir. - Cimrilik etmemek suretiyle gidiş ve gelişine yetecek derecede helal ve temiz maldan beraberinde bulundurmalıdır. - Evinden çıkmadan biraz sadaka vermelidir. - Hac yaparken başka insanların h..»»
Harun Yıldırım

Mercan Kitap

Allah celle celaluhu şöyle buyurmaktadır: "Gücü yeten için hacca gitmek, insanların üzerindeki Allah'ın bir hakkıdır." (Al-i İmran; 97) Peygamber edendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur: "Ey insanlar! Allah, sizin üzerinize hac ibadetini farz kılmıştır. Sizde hac ibadetini yerine getiriniz!" (Hadis-i Şerif) »»
Kolektif

Işık Yayınları

Bu çalışmada, haccın hikmetleri, haccın faziletleri, Peygamber Efendimiz'in (sallallahu aleyhi ve sellem) yaptığı hac ve umreler, hac ilmihali ve hac ibadeti ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları bulacaksınız. Yolculuklar, yön gösteren bir kılavuzla daha kolay ve daha güzel olur. Hele de bu yolculuk, "hac yolculuğu" ise iyi bir rehber edinmeden yola çıkılmaz, öyle değil mi? (Arka Kapak..»»
Kolektif

Hisar Yayınevi

"Mescid-i Haram'da kılınan bir namaz yüz bin namaza, benim mescidimde kılınan bir namaz bin namaza, Beytül Makdis (Mescid-i Aksa)'daki bir namaz beş yüz namaza bedeldi." (Arka Kapak) »»
Numan Urbay

Rehber Yayınları

Bu kitapta, Namaz kılmayan kimse hacca gidebilir mi? Bekâr çocuğu bulunan kişiye hac farz mıdır? Bankadan kredi çekerek hacca gidilebilir mi? Kadın kocasından izinsiz hacca gidebilir mi? Umre yapana hac farz olur mu? Tavafta kaç şavt yaptığını unutanın ne yapması gerekir? Sa'y tavaftan önce yapılabilir mi? Haccın bozulmasına sebeb olan fiiller nelerdir? Hacdan sonra işl..»»
Şeref Yılmaz

Ferfir Yayıncılık

Bu kitap, umre ziyaretinde bulunmuş bir edebiyatçının izlenimlerini ve hatıralarını içermektedir. İşte o pencereden yansıyan birkaç kısa değerlendirme: Uhud beni perişan etti. Dizlerimde derman kesildi âdeta... Ayakta duracak gücüm kalmadı. Onların hâli bana, kabirde yatıyor gibi değil de siperde saklanıyor gibi geldi. Okçular Tepesi'nin mahzun, mahcup, mükedder ama onurlu hâlini i..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »