Hakikat aleyhine hürriyet olamaz. -- Salazar
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Umre Kitabı - Umre Kitapları

Umre konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Umre kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
M. Şükran Şafak

Muştu Yayınları

Ne anlatıyor? Canım Peygamberim serisinin yedinci kitabı olarak hazırladığımız Küçük Umreciler kitabımız sizlerle… Sevimli kahramanlarımız Ahmet ve Zeynep, bir umre ziyareti ile çok sevdikleri Peygamber Efendimiz'in huzurundalar. Görsel yönü fotoğraflarla desteklenen kitabımızda çocuklarımız gerçek bir umre ziyareti yapıyor. Aynı zamanda kitabımızda bu ziyaret sırasında küçük umrecilerin günlük..»»
Hatice Güloğlu

Genç Timaş

Elif ve ağabeyi Ahmet, Peygamberimizi çok seven iki kardeş. Peygamberimizin doğduğu yaşadığı yerleri görmeyi çok istediler bunun için çok dua ettiler. Bir gün bu istekleri gerçekleşti ve aileleriyle birlikte umre seyahatine çıktılar. Kimi zaman eğlenceli, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman da heyecanlı maceralara atıldılar. Elif, gittiği yerlerde gördüklerini, duyduklarını bir bir günlüğüne yazdı...»»
Vecdi Akyüz

İz Yayıncılık

Mukayeseli İbadetler İlmihali (İslam Fıkhında İbadetler) adıyla ilk basımı 1995 yılında yapılan bu dizi, içeriğine çok fazla dokunmadan sadece sistematik yapısı gözden geçirelerek yeni bir düzenlemeyle elinizde bulunuyor. Bu düzenlemeye göre, hepsi bir bütünlük içinde, dört ayrı cilt oluşturuldu: 1) Namaz 2) Oruç, Yemin, Adak ve Kefâret, 3) Zekât 4) Hac, Umre, Kurban. Böylece dizi, hem ..»»
Ahmet Özel

Timaş Yayınları

Hac ve umrede bir taraftan dünya gurbetimizin başlangıcına giderek yeryüzündeki yalnızlığımızı iliklerimize dek hissederken diğer taraftan gurbetten sılaya, kendi evimize dönmüş olmanın sevincini duyarız... Gurbet Mevlâmızdan kopmamız, O'nun cennetinden ayrılmamız demek değil miydi? Mekke'de O'nun evindeyiz işte. Elinizdeki kitap Hac ve umreye gidecek olanlar için bir elkitabı niteliğinde hazı..»»
Necdet İçel

Samanyolu Yayıncılık

Dünya kainatının, Mekke dünyanın, Kâbe de Mekkenin kalbidir. Kainatta bulunan bütün cazibe-dafia kanunlarının merkez üssü ***karyelerin anası*** olan Kâbe ile beraber Mekke`dir. Mekke, yeryüzünde Allah`ın matmah-ı nazarıdır. Semadaki Beyt-i ma`mur`un iz düşümüdür. Kâbe; arşı ferşe bağlayan nurani bir direktir. Kainat ve dünya binasının bir nurani sütunudur. Böyle mukaddes ve müb..»»
Nihat Temel

Üsküdar Yayınevi

HACCA GİDEN BİR İNSAN: - Öncelikle tevbe etmelidir. - Zulmen aldığı malları sahiplerine iade etmelidir. - Borçlarını tamamen ödemelidir. - Bakmakla yükümlü olduğu ailesinin nafakasını vermelidir. - Cimrilik etmemek suretiyle gidiş ve gelişine yetecek derecede helal ve temiz maldan beraberinde bulundurmalıdır. - Evinden çıkmadan biraz sadaka vermelidir. - Hac yaparken başka insanların h..»»
Harun Yıldırım

Mercan Kitap

Allah celle celaluhu şöyle buyurmaktadır: "Gücü yeten için hacca gitmek, insanların üzerindeki Allah'ın bir hakkıdır." (Al-i İmran; 97) Peygamber edendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur: "Ey insanlar! Allah, sizin üzerinize hac ibadetini farz kılmıştır. Sizde hac ibadetini yerine getiriniz!" (Hadis-i Şerif) »»
Eyüb Sabri Paşa

Ensar Neşriyat

Allah ve Resulü'nün övgülerini, iltifatlarını kazanmış olan Mekke ve Medine, yeryüzündeki şehirlerin en şereflisi ve en kıymetlisidir.Her karışında Efendimiz ve O'nun ashâbının ayak izi bulunan bu iki şehri tanımak, sevmek ve ziyaret etmek, gücü yeten her Müslüman'ın borcudur.Elinizdeki bu kitap, hac ve umre yolculuğu boyunca size rehberlik edecek, Mekke ve Medine ile ziyaret yerlerini tanıtacak, ..»»
Kolektif

Işık Yayınları

Bu çalışmada, haccın hikmetleri, haccın faziletleri, Peygamber Efendimiz'in (sallallahu aleyhi ve sellem) yaptığı hac ve umreler, hac ilmihali ve hac ibadeti ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevapları bulacaksınız. Yolculuklar, yön gösteren bir kılavuzla daha kolay ve daha güzel olur. Hele de bu yolculuk, "hac yolculuğu" ise iyi bir rehber edinmeden yola çıkılmaz, öyle değil mi? (Arka Kapak..»»
Kolektif

Hisar Yayınevi

"Mescid-i Haram'da kılınan bir namaz yüz bin namaza, benim mescidimde kılınan bir namaz bin namaza, Beytül Makdis (Mescid-i Aksa)'daki bir namaz beş yüz namaza bedeldi." (Arka Kapak) »»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »