İnsanın tüm evrende kesin olarak değiştirebileceği tek bir şey vardır: kendisi. (Aldous Huxley)
E-mail: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Sonsuzluk Kitabı - Sonsuzluk Kitapları

Sonsuzluk konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Sonsuzluk kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Eoin Colfer

Artemis Yayınları

PERİLER İYİ DÜŞÜNÜN. HEM DE ÇOK İYİ. ARTEMİS FOWL`UN MACERASI ASLA BİTMEYECEK. Peri teknolojisi, okyanus ötesinden gelen acımasız bir cani ve kırılmayacak bir şifre dünyayı yönetebilir mi? İnsanlar onların izini buldu galiba. Bütün Peri Halkı yine tehlike altında. Yüzbaşı Holly, Foaly, Mulch ve Yarbay Root`un olaylara karışıp müdahale etmeleri gerekiyor. ..»»
Eleni Karaindrou

Ecem

Endtrümental Yunanca

İ Ç İ N D E K İ L E R

1. Hearing The Time -- 3.08

2. By The Sea -- 1.47

3. Eternity Theme -- 2.18

4. Parting A -- 1.31

5. Depart And Eternity Theme -- 4.02

6. Borders -- 2.41

7. Wedding Dance -- 1.28 Traditional

8. Parting B -- 1.31

9. To A Dead Friend -- 4.34

10. Eternity Theme -- 1.48 Variation I

11..»»

Murat Koçak

Karatay Akademi

Sevda vardır çölü güle çevirir; sevda vardır gülü çöle... Aşk; varlığın da yokluğun da, acının da mutluluğun da, gülmenin de ağlamanın da tetikleyicisidir. Aşk; olmanın ve ölmenin habercisidir. Sevdanın çağrısına kim kayıtsız kala… Murat Koçak, kadim zamanlardan günümüze kadar uzanan ve çölü güle çeviren bir sevdayı hatırlatır bize. Bu hatırlatış, Süleyman ile Belkıs arasında yaşananl..»»
Nazan Bekiroğlu

Timaş Yayınları

Bir gün Sabâ Melikesi Belkıs’tan, Âdem’le Havva’nın hikâyesini anlamanın bütün bir insanlığın da hikâyesini anlamak manasına geldiğini öğrendim. İnsanın bütün halleri Âdem’de gizliydi ve bütün macera onun hikâyesinde özetlenmişti. Bu cümleyi yıllarca içimde gezdirdim de bir türlü kalemi elime alamadım, anlatmaya kalkışamadım. Ne zaman ki, kalmak için değil uğrayıp geçmek için kadem b..»»
Nazan Bekiroğlu

Timaş Yayınları

Gerçeği bir kez bilince onu bulabileceği en uzak yere kadar gitmek niyetinde olduğunu yazı macerasından izlediğimiz Nazan Bekiroğlu, Nun Masalları'nda Osmanlı'ya, Yusuf ile Züleyha'da "kıssaların en güzeli"ne yaslanmış bir mesnevi geleneğine, Cam Irmağı Taş Gemi'de antik dünyaya kadar gitmişti. Bu kez, bildiği gerçeği, onu bulabileceği en uzak yere, Âdem'e kadar inerek arıyor ve mesnevi ile roman ..»»
Sherrilyn Kenyon

Artemis Yayınları

On dört yaşındaki Nick Gautier, dünyayla ilgili her şeyi bildiğini sanıyordu. Ta ki bir gece, en iyi arkadaşı onu öldürmeye kalkana dek. Gizemli bir savaşçı tarafından kurtarılan Nick, kendini Karanlık Avcılar'ın dünyasında bulacaktı. Karanlık Avcılar, insanlığı kurtarmak için her şeyi riske eden ölümsüz vampir avcılarıydı. Çok geçmeden Nick, yaşadığı dünyanın ardında aslında çok daha büyük ve t..»»
Sezer Durmuş

Babıali Kitaplığı

Yar... Nem tutmuş duvar gibi, İçime atmışım derdi ben, Ve denize kurulu iskele misali, Suyla yaşamaya başlamışım ben. Küf tutar, pas tutar kenetler üzerimi, Deniz de dalgalar, karada rüzgâr vurur, Yıllarca meydan okur bozar dengemi, Bileylenmiş hançer gibi karşım da durur. (Tanıtım Bülteninden) »»
Zeliha Özata

Kül Sanat Yayıncılık

***Şiir, yazılmış şiirde tehdit altındadır, orada yalnızca kişisel anlatım olma tehlikesiyle karşı karşıyadır...*** varla yok arasında sanatın, ana rahminde ki; ***Hocekr*** duruşunun, hayata izdüşümünde; taşı delen bir şiir çiçeğinin estetize edilmiş oyunlarla, düşler ve izleklerle sayfalara büyümesi: gözümü diktiğim yaratma serüvenine bir tanıklık... (Kitabın İçinden) ..»»
Marc Levy

Can Yayınları

Tanrı ile Şeytan en sonunda bir konuda anlaşıp karara varırlar: Aralarında ezelden beri süregelen çekişmeye kesin bir son verecek, insanlığa ve dünyaya kimin hükmedeceğini bir daha değişmeyecek biçimde belirleyeceklerdir. Kural saptanır: Her ikisi de en üstün, en becerikli temsilcilerini yeryüzüne yollayacaklardır. Tanrı`nın gönderdiği meleğin yaptığı iyilikler, Şeytan`ın gönderdiği iblisin yaptığ..»»
Petros Markaris

İstos Yayınları

Altın Palmiye Ödüllü Sonsuzluk ve Bir Gün'ün bir fikirden bir filme dönüştüğü süreçte, ortak senarist Petros Markaris'in Theo Angelopulos'la aylar süren mesaileri sırasında kaleme aldığı bu günlük, alanında eşine ender rastlanan bir başucu kitabıdır. Zira senaryonun ve Angelopulos sinemasının referanslarından dramaturjik tartışmalara, sahnelerin nasıl şekillendiğinden sıralanmasına, set aşamasında..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »