Başarıyı hedef alın mükemmel olmayı değil. Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın; mükemmeliyetçiliğin arkasında korku yatar. İnsan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğü
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Simyâ Kitabı - Simyâ Kitapları

Simyâ konu başlığında toplam 20 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Simyâ kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mircea Eliade

Kabalcı Yayınları

Eliade bu kitabında madencilik, demircilik ve metal işçiliği gibi mesleklere özgü bazı milletleri, ayin ve simgeyi dinler tarihi açısından ele alıyor. Yazarın amacı, bilim tarihin iinceleyen uzmanlarınkinden tümüyle farklı, Eliade burada arkaik toplumların madde karşısındaki tavırlarını inceliyor; insanoğlunun cevherlerin varoluş biçimini değiştirebilme gücüne sahip olduğunu anlayınca yaşadığı ..»»

Adnan Kurtosmanoğlu

Altın Kitaplar Yayınevi

Bir yatırımcının haksızlıklara karşı ne kadar duyarlı ve araştırmacı olabileceğini, son zamanlarda gazete manşetlerine de yansıyan manipülasasyon olgusuna karşı nasıl savaş açabileceğini gösteren bir örnek "Finansal Simya". Kendi kurdukları tezgahlarla çalışmadan para kazanmayı iş edinenler, borsanın Türkiye`de de kurulmasını fırsat bildiler. Önce batan aracı kurumlarda parasını kaptırdı yatırımcı..»»
Nil Gün

Kuraldışı Yayınevi

ICIMIZDEKI SAMAN DUYGULARIN SIMYASI CQ'DAN SQ'YA»»
Lee Carroll

Akaşa Yayınevi

"Bir sonraki tekâmül aşamasına hazır olanlar için Kryon`un verdiği bilgiler son derece değerlidir. Bunlar hem bize, hem de gezegenimize şifa verecek bilgilerdir. Kryon herşeyin gerçekten yolunda olduğunu ve yapacak işimizin olduğunu bilmemizi sağlıyor." Louise L. Hay "Kryon`un medyum kanalıyla verdiği mesajlar giderek olağanüstü değerli hale geliyorlar. Yeni Çağ gerçekten üzerim..»»
Paulo Coelho

Can Yayınları

Simyacı, Brezilyalı eski şarkı sözü yazarı Paulo Coelho`nun, yayınlandığı 1988 yılından bu yana dünyayı birbirine katan, eleştirmenler tarafından bir `fenomen` olarak değerlendirilen üçüncü romanı. Simyacı, altı yılda kırk iki ülkede yedi milyondan fazla sattı. Bu, Gabriel Garcia Marquez`den bu yana görülmemiş bir olay. Yüreğinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okurlar için bir `klasik` kimliği kazan..»»
John Ward

Yedinci Kapı Yayınları

SIMYACININ SIRRI 1.KITAP»»
R. Şanal

Ladybirds Yayınları

- Maddenin enerjiye , düşüncenin gerçeğe dönüştüğü bir alana bakmak heyecan verici bir duygu.

- Atomaltı dünyanın fotonları sizin emirlerinizi bekliyor.

- Bolluk, heyecan, aşk ve sevgi dolu bir yaşam için düşünmeyi yeniden öğrenmek keyifli bir serüven.

- Çok katlı ve çok boyutlu insan bilincinin tam kapasite kullanımında ne gibi sonuçlar ortaya çıkacağını yavaş yavaş görüyor..»»

Scott Mariani

Altın Kitaplar Yayınevi

Bela, Hope’un ayrılmaz bir parçasıydı... Özel eğitimli bir SAS ajanı olan Ben Hope’ un, geçmişte yaşadığı bir trajedi yüzünden bütün yaşamı altüst olmuştur. Bundan sonraki yaşamını kayıp ya da kaçırılan çocukları bulmaya adamıştır. Hope, aldığı bir telefonla tekrar geçmişe döner. Yaşlı bir adam, torununu kurtarmak için ondan yardım istemektedir ve bu olay şimdiye kadar karşılaştıklarından bi..»»
Paulo Coelho

Can Yayınları

Simyacı, Brezilya`lı eski şarkı sözü yazarı Paulo Coelho`nun, yayınlandığı 1988 yılından bu yana dünyayı birbirine katan, eleştirmenler tarafından bir `fenomen` olarak değerlendirilen üçüncü romanı. Simyacı, altı yılda kırk iki ülkede yedi milyondan fazla sattı. Bu, Gabriel García Márquez`den bu yana görülmemiş bir olay. Yüreğinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okurlar için bir `klasik` kiml..»»
Baron Rudolf von Sebottendorf

Hermes Kitap

Doğu Masonları kimdir? Batı Masonluğun kayıp sırlarını halen korudukları doğru mu? Batı Masonlarının sadece birkaçının bildikleri ve tanıtım işaretleri olarak kullandıkları gizli işaretleri, Doğu Masonları "majikal operasyon" olarak ne şekilde kullanıyorlar? Anahtar Kardeşliği ve sırları nedir? Gülhaç sırları ile aynı oldukları doğru mu? Kurandaki surelerin başındaki ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »