Her çocuk sanatçıdır. Mühim olan büyüyünce de öyle kalabilmektir. Pablo Picasso
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Saltanat mobilya fiyat listesi Kitabı - Saltanat mobilya fiyat listesi Kitapları

Saltanat mobilya fiyat listesi konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Saltanat mobilya fiyat listesi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Süleyman Kani İrtem

Temel Yayınları

SULTAN VAHIDEDDIN SON OSMANLI SON SALTANAT»»
Yavuz Bahadıroğlu

Nesil Yayınları

Sahipsiz Saltanat romanı, Yıldırım Bayezid sonrası yaşanan şehzadeler savaşını dramatize eder. Yıldırım Bayezid ile Timur"un Ankara savaşı ve sonrasında yaşanan kargaşalar, Şehzade Mustafa"nın başından geçen olaylar şeklinde hikâye edilerek, o dönemin bütün özellikleri detaylı bir şekilde anlatılır. Şehzade Mehmed"in şehzadeler savaşından galip gelmesi ve Osmanlı sultanı olmasıyla roman sona erer...»»
Hayati TezelM. Erem Çalıkoğlu

Cem Yayınevi

Dz. Öğ. ALB. harfleri ile kendini tanıtan, genç tarihçi Hayati Tezel`in, yanına girmeden okuduğum bu eseri bana önce vaktiyle yazmış olduğum bir fıkrayı, sonra da hafızamda kalan birkaç ismi hatırlattı. Hatırladığım fıkra, Amerikalı genç bir tarih asistanı kızın bir Türk Subayı`na: "Ben", demişti, "Tarih asistanıyım. Hangi milletin tarihini okursam, orada mutlaka bir "Türk adına rastlarım. Hint, Ç..»»
John Freely

İletişim Yayınları

İstanbul Kitaplığı»»
Yasemin Bülbül

Mola Kitap

II. Abdülhamid, 1887 yılında Japonya İmparatorunun yeğeninin bir savaş gemisiyle İstanbul'u ziyaret etmesinin ardından Japonya'ya bir heyet gönderilerek iade-i ziyaret yapılmasını emretmişti. Gemi, II. Abdülhamid'den Japon İmparatoruna mücevherli imtiyaz nişanı ve diğer hediyeleri götürecekti. Padişahın isteği üzerine donanmanın en güzel gemisi bu iş için tahsis edildi. Ancak bazı uzmanlar b..»»
Süleyman Kani İrtemOsman Selim Kocahanoğlu

Temel Yayınları

Bilinmeyen bir Vahideddin portresi... Vahideddin'in ilk göz ağrısı: Nazikeda... Çiçekten çiçeğe: Bir Şehzadenin aşkları... Vahideddin'in son aşkı Nevzad hanım... Meşrutiyet yemini ve Şehzade Vahideddin... Sultan Reşad'ın ölümü ve kılıç kuşanan adam... Yenilgi ve çöküşü kucağında bulan Osmanlı... Vahideddin'in iki yedek akçesi: Damat Ferid ve Tevfik Paşa... Enişte Paşa'nın kişili..»»