Kılavuzu para olana her kapı açıktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Osman muftuoglu kim Kitabı - Osman muftuoglu kim Kitapları

Osman muftuoglu kim konu başlığında toplam 99 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Osman muftuoglu kim kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Muzaffer İzgü

Bilgi Yayınevi

CIZMELI OSMAN»»
Deniz Bölükbaşı

Doğan Kitap

OSMAN BOLUKBASI TURK SIYASETINDE ANADOLU FIRTINASI»»
Üstün Dökmen

Galata

OYUNLAR OTOYOLDA PIKNIK-PADISAH-I HALI OSMAN»»
Cemal Şener

Etik Yayınları

TOPAL OSMAN OLAYI»»
HARRY HOPKINS

İnkılap Kitabevi

TRAMPETCI ISKOC OSMAN`IN 1001 GECESI»»
Fatih Artvinli

Kitap Yayınevi

Osman Bölükbaşı`nın siyasi yaşamı ve mücadelesini incelemek, Türkiye`de çok partili yaşama geçişi, iktidar-muhalefet ilişkilerini, Bölükbaşı`nın temsil ettiği muhalefetin niteliğini, iktidarlara yönelik eleştirilerini incelemeye olanak sağlıyor. Çok partili yaşama geçiş ile 27 Mayıs 1960 arasındaki dönemde D.P. ve C.H.P`nin, 27 Mayıs sonrası dönemde ise A.P. ve C.H.P`nin şekillendirdiği Türk si..»»

Mustafa CezarFerit Edgü

Ada Yayınları

Osman Hamdi Bey`in bu "bilinmeyen" resimlerini, "bilinir" kılmak için dostum Yücel menemencioğlu teoman`a önerdiğim kitabın böylesi bir serüveni olacağını doğrusu düşünmemiştim. Şimdi bu serüvene, bu kitapta yer alan yazıları okuyup, bu resimlere bakanlar da katılacaklar. Ve sanırım bir hayli mürekkep akıtılacak. Tüm bunlar, resim tarihimize küçük bir katkının yanısıra, sanatseverlere, bir r..»»
Metin Özdamarlar

Timaş Yayınları

OSMAN GAZİ...

Hepimiz rüya görürüz... Ama görülen rüyalardan hangisi gerçeğe dönüşür? Pek azı değil mi? Oysa Osman Gazinin gördüğü muhteşem rüya gerçeğe dönüştü... Bu harika rüyayı ve daha birçok konuyu öğrenmek için sabırsızlanıyor musunuz? Bu kitapta, Kayıların simgesindeki gizemi bir solukta okuyacaksınız...; Tekfurların kim olduğunu öğreneceksiniz... 400 çadırdan oluşan bir göçebe toplu..»»

Necati Tosuner

Günışığı Kitaplığı

Genç kâşifler için Köprü Kitaplar’ın ilki, dil ustamız Necati Tosuner’den! Edebiyatımıza kazandırdığı önemli eserlerle tanınan, çok ödüllü dil ustamız Necati Tosuner, çocuklarla yeniden buluşuyor. Önceki yıllarda iki ayrı kitap halinde yayımlanan Keleş Osman’ın maceraları tek kitapta toplandı. Editörlüğünü eleştirmen, yazar Semih Gümüş’ün üstlendiği, genç kâşifleri edebiyatın sonsuz yolları..»»
Mehmet Tanju Akerman

Siyah Beyaz Yayınları

Osmanlı dönemi hepimiz için çok önemli. Hepimiz osmanlı`dan geliyoruz, bu bir gerçek. Yoksa anneannemizi, büyükbabamızı red etmiş oluruz. Osmanlı bir imparatorluktu, padişahlıktı... Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir ülke...

Osmanlı nerede bağımsız olmuş, nerede bağımzlığını kaybetmiş. Türkiye Cumhuriyeti nerede ve nasıl bağımsızlığını kazanmış. Onun için kimlerle ne mücadele vermiş. Bu m..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »