Faziletli olmak, keskin bir kılıca oturmak kadar güçtür.-- BHARTRIHARI
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Nazar Kitabı - Nazar Kitapları

Nazar konu başlığında toplam 20 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Nazar kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Desmond Morris

İnkılap Kitabevi

Dünyanın her yerinde milyonlarca insan günlük sıkıntılarını ve dile getirilmeyen korkularını bir uğur ya da koruyucu tılsım taşıyarak yatıştırıyor. Türklerin Mavi Göz`ünden, Japonların Çağıran Kedi`sine kadar bu koruyucular tüm ülkelerde şans getiren semboller haline gelmiştir.

Dünyaca ünlü yazar Desmond Morris, bu büyüleyici kitapta 100`ün üzerin..»»
Pınar Somakçı

Bemol Müzik Yayınları

İçindekiler

Temel Müzik Bilgileri

Ritm, Usul

Uygulamalı Solfej

Türk Müziği Nazariyat Bilgileri

Şekiller

Tablolar »»

Salih Memecan

Martı Yayınevi

SIZINKILER AMAN NAZAR DEGMESIN 16.KITAP»»
İsmail Hakkı Özkan

Ötüken Neşriyat

Bu kitap, basılı eser yönünden eksikliğini bütün mûsikîseverlerin her zaman hissettikleri mûsıkîmiz hakkında, son otuz yıl içinde çıkmış en geniş çaplı eserdir. Kitapta, 150 makamın geniş ve şekilli incelenmesi, 120 eser notası, bütün küçük ve büyük usûller ve bunların kudümle vuruluşları, örnekleri ile gösterilmiştir.

Ayrıca makam ve usûllerimizin batı müziği ile mukayeseleri yapılmıştır. A..»»

Hatice Selen Ergöz

Değişim Yayınları

Ülkemizde müzik alanında teknoloji boyutunda sınırlı imkanlarla sahip olmamız günümüze kadar metot çalışmalarını etkilemiştir. Nota yazımı ile ilgili olarak programların geliştirilmesi sayesinde bu çalışmalar hız kazanmıştır. Ancak, yine de, Türk Müziği solfeji alanında uygulamaya yönelik kaynak kitap sıkıntısı çekildiği bir gerçektir. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak hazırlanan kitapta Türk Müziği naza..»»
Serdar Öztürk

Söz Sanat Ajansı Yayınları

Müzik, sanat ve bilim olarak, bir yandan nazariyat, diğer yandan uygulamaya dayanan kapsamlı, uzun ve zorlu bir sanat eğitimini gerektirir. Solfej kitaplarımızın başta gelen özelliği, özet bilgiler içeren bölümleri ile “Hızlı ve Kolay” bir müzik eğitimini gerçekleştiren “SOLFEJ METODU” olmasıdır. Konservatuvar eğitimi ile özel derslerin gerektirdiği eğitim birbirine benzemez. Dernek, va..»»
Pınar Somakçı

Bemol Müzik Yayınları

temel müzik bilgileri, ritim-usul, uygulamalı solfej, türk müziği nazariyat bilgileri bölümleriyle solfej eğitiminde temel bir kitap. uygulamalı solfej kısmı dvd`de mevcuttur.»»
Pınar Somakçı

Bemol Müzik Yayınları

Ayşehan Deniz Abik

Seçkin Yayıncılık

Meyveler Münazarası olarak adlandırılan, Meyve Ceng Kitabı Doğu Klasik Türk Edebiyatının biçim, dil ve imla özellikleri ile yazılmış bir mesnevidir. Bu mesnevinin yazma nüshasını G. Jarring Doğu Türkistan'dan almıştır. Bu yazmanın metin yayınını 1936 yılında yapan Jarring'in matbu metnini dikkate alarak Meyveler Münazarası'nı yeniden işlemenin yararlı olacağı düşüncesi ile metin üzerinde çalışılmı..»»
Bahri Öztürk Mustafa Ruhan Erdem - Durmuş Tezcan - Özge Sırma - Yasemin F. Saygılar - Esra Alan -

Seçkin Yayıncılık

Yeni CMK, çok sayıda akademisyen ve uygulamacı tarafından 1997 den 4 Aralık 2004`e kadar, oldukça uzun bir süre içinde ve gerçekten çok büyük emekler verilerek, güvenliği özgürlük içinde sağlayabilmek amacıyla; hukukun evrensel ilkelerine, mukayeseli hukuka, yüksek yargı yerlerinin içtihatlarına ve özellikle de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararlarına uygun olarak özenle hazırlanmış ve 1 Hazi..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »