Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES
E-mail: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişim



Kitap Ara:
Kitap Kişi

Naz Kitabı - Naz Kitapları

Naz konu başlığında toplam 150 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Naz kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Halim Demir

Ozan Yayıncılık

Nazım Hikmet ismi; hem Türkiye`nin yakın tarihi ile ilgilenen araştırmacılar hem de bu konuyu meraklı okuyucular açısından Türkiye`nin son yüzyılında en çok tartışılan isimlerden biridir. Bu yüzdendir ki; Türkiye`de ve dünyanın dörtbir yanında Nazım`la ilgili yüzlerce kitap hazırlanmış olmasına rağmen, Nazım`a ilişkin söyleyecek şeyler bitmemiştir. Bu kitabın yazarı Halim Demir, Nazı..»»
Ali Haydar Avcı

Cumhuriyet Kitapları

BIZE DE BANAZ'DA PIR SULTAN DERLER»»
Kemal Ermiş

Gün Yayıncılık

EN GUZEL TEMEL FIKRALARI/CENAZE ISLERI A.S.»»
Fahir İz

Akçağ Basım Yayın

... Şimdi yayınladığım kitap Nazım serisinin 1. cildinin 1. bölümüdür. 1. cild divan şiirine ayrılmıştır. 1. bölüm Kaside, Gazel, Musammat vb. gibi Mesnevi dışındaki bütün divan şiiri türlerini kapsamaktadır. Mesnevi türüne ayrılan ve basılmakta olan bölümde ayrıca bir önsöz, divan şiiri hakkında bir giriş, yararlanılan yazmalar üzerine bilgi, bu yazmalardaki dil ve imla özelliklerinin açıklamalar..»»
Fahir İz

Akçağ Basım Yayın

ESKI TURK EDEBIYATINDA NAZIM 2»»
Cemal Yıldırım

Bilgi Yayınevi

Evrim kuramı yaklaşık 150 yıldır tartışılan bir konudur. Kurama yönelik ``bilimsel`` diyebileceğimiz eleştirilerin yanı sıra salt bağnazlıktan kaynaklanan, üstelik ülkemizde giderek yoğunlaşan bir karalama kampanyasına tanık olmaktayız. Kuşkusuz, yerleşik önyargıları, dahası dincilik türünden ideolojik koşullanmaları kırmak olanaksız olmasa bile son derece güçtür; uzun süreli bir eğitim, bir aydın..»»
Zehra İpşiroğlu

Papirüs Yayınları

"Gençler için Nazım Hikmet Oyunları" kitabı bir çalışma, düşünme ve üretme kitabı. Yaratıcı okumaya bir model sunmayı amaçlayan bu kitap, etkin, katılımcı ve üretici okuyucuya sesleniyor. Amacı düşünsel bir çalışma ve tartışma ortamı yaratmak. Gençler için Nazım Hikmet Oyunları`nda N. Hikmet`in çeşitli dönemlerde yazdığı üç oyunu; "Ferhat ile Şirin", "İvan İvanoviç Var mıydı Yok muydu", "Tartüf 59..»»
Sunay Akın

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Tarih: 1 Ocak 1921... Yeni bir yılın ilk sabahında İstanbul’a kar yağmış ama pek tutmamıştır... Yol kenarlarında ve Çamlıca tepesinde beyazlıklar göze çarpıyor... Sirkeci’den demir alan bir vapur pamuk balyalarıyla dolu olsa da, asıl yükü direnişe katılmak için Anadolu’ya geçen Kuva-i Milliyecilerdir. Vapurda dört de şair vardır: Yusuf Ziya, Faruk Nafiz, Vâlâ Nureddin ve Nâzım Hikmet... Kı..»»
Thomas Brezina

Doğan Egmont Yayıncılık

Bugün, bu çağda dinazorların işi ne? Geceleyin adadan gelen o acıklı sesler, sahiden dinazorlara ait olabilir mi? Bir dinazor, hangi amaçla kutulara hapsedilip gemilerle taşınır? Şu esrarengiz Gerold van Laubir de kim? Biggi`nin teyzesi, böylesine zorlu bir görev için neden büyük dedektif değil de Kaptan Takımı`nı seçmişti? Bu kez sahiden işler biraz karışık gibi...»»
Desmond Morris

İnkılap Kitabevi

Dünyanın her yerinde milyonlarca insan günlük sıkıntılarını ve dile getirilmeyen korkularını bir uğur ya da koruyucu tılsım taşıyarak yatıştırıyor. Türklerin Mavi Göz`ünden, Japonların Çağıran Kedi`sine kadar bu koruyucular tüm ülkelerde şans getiren semboller haline gelmiştir.

Dünyaca ünlü yazar Desmond Morris, bu büyüleyici kitapta 100`ün üzerin..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »