Övünmeyiniz! Hem topraktan yaratılmış, hem de toprağa dönünce kendisini kurtların böceklerin yiyeceği insanın övünmesi neye yarar. HZ. EBUBEKİR
E-mail: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Naz Kitabı - Naz Kitapları

Naz konu başlığında toplam 150 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Naz kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
A. Kadir

Can Yayınları

Başka türlü bir ayaklanmaydı bu. Kitaplar okunuyordu okulda. Ders kitaplarından ayrı kitaplar okunuyordu. Kimsenin kafası almıyordu Harp Okulu’nda Balzac’ın, Zola’ nın, Tolstoy’un, Anatole France’ın, Gorki’nin, Pirandello’ nun, Dostoyevski’nin okunmasını. Günlük gazetenin bile gizli gizli okunduğu, “Ulus” gazetesinin korka korka sokulduğu bir okuldu burası. Nasıl oluyordu da Haydar Rıfat’ın çeviri..»»
Abdülhak Hâmid Tarhan

Dergah Yayınları

Tanzimat sonrası edebiyatımızda Endülüs yaygın bir konu idi. Abdülhak Hâmid de uzun bir zaman dilimi içinde bu konuyu beş eserinde incelemiştir: "Nazife", "Tarık yahut Endülüs`ün Fethi", "Tezer yahut Melik Abdurrahmannü`s-Sâlis", "İbn Musa yahut Zâtü`l-Cemal ve Abdullahü`s-Sagîr". Bu oyunların hepsi birbirine cevap niteliğini taşır. Aralarında en çok ilgi çekeni "Tarık" olmuştur. Tarık ve Tezer d..»»
Ayşe Şule Bilgiç

Düşyeri Yayınları

Ayas'ın ablası Özlem'in sipariş ettiği dinazorlar ansiklopedisinin eve gelişiyle birlikte Ayas'ın dinazorlara olan merakı artar. Özlem, dinazorların hayatını merak eden Ayas'a kitabı okumaya başlar, tabii Ayas da düş kurmaya... Ertesi gün kitaptan dinlediklerini Özgür ve Mustafa ağabeyine anlatan Ayas'ın dinazorları inceleme isteği daha da artar. Ablasının odasına gizlice giren Ayas ve kuzenle..»»
Sıddık Akbayır

Asur Yayınları

Efsanenin yalnızlığı` , neden büyük şairlere özgü ortak kader olur ? Neden , Nâzım Hikmet`in ve Necip Fazıl`ın hayatları , şiilerinin önüne geçer ; neden , serüvenlerinde `tek` ve `yalnız` kalırlar ? Türk Düşünce hayatına yön veren , iki köklü ve farklı akım olan Marksizme ve İslâmi düşünceye bağlanışları bu iki büyük şairimizi bir yanda `bayrak`laştırırken , öte yanda neden , `doğru..»»
Vera Tulyakova HikmetAnna Stepanova (Hazırlayan)

Yapı Kredi Yayınları

Vera Tulyakova Hikmet, Nâzım Hikmet`in ölümünden sonra, onunla yaptığı söyleşiler olarak nitelendirdiği bu kitabında, şairin ülkesinden ayrıldıktan sonra, 1951`de üçüncü ve son kez gittiği Sovyetler Birliği`nde coşkulu gençlik yıllarında idealinde yarattığı sosyalizmin gerçekleştirilememesi ve yeni insan tipinin yaratılamaması karşısında yaşadığı hayal kırıklıklarını, şaşkınlıklarını, acılarını..»»


Yapı Kredi Yayınları

Azerbaycan, Nâzım Hikmet`in ilk şiir kitabı Güneşi içenlerin Türküsü`nün basıldığı, Sovyetler Birliği`ne gittikten sonra yaşamak istediği, hatta ülkesinden umudu kestiğinde ölünce gömülmek istediği ülke...

Azerbaycan`da gazeteleri, mektupları, dergileri ve kitapları tarayarak, gerek Nâzım tarafından yazılanları gerek onunla ilgili yazıları bir araya getiren, ayrıca kişisel tanıklıklara d..»»

Kıymet Coşkun

Nazım Hikmet Vakfı Yayınları

'Nâzım Hikmet, savaşı ve işgal yıllarını yaşadı, yoksul, direngen ve onurlu Anadolu'nun direnişine katıldı, sosyalist devrimin coşkusuna tanık oldu, ideali uğruna Komünist Parti'ye girdi ve yaşamını örgütlü mücadeleye adadı. İmparatorluğun yıkıntıları üzerinden yükselen ülkesinin, Cumhuriyet'in adil, eşitlikçi ve özgür bir ülke olması için uğraş verdi!.. Dünyada gelişen olayl..»»
Ömer Suat Menali

Turuncu Medya Yayıncılık

Zaman büyük bir hızla akıp gidiyor. İnsanlar artık hayata tutunmak için eskisi kadar çok çaba harcamak zorunda kalmıyor. Dünyanın başka bir noktasındaki her hangi bir gelişmeyi saniyeler sonra öğrenebildiğimiz bir teknolojiye sahibiz. Dünya nasıl ki büyük bir hızla değişiyorsa, bazı şeylerde yüzyıllardır aynı kalıp aynı yöntemlerle çözülebiliyor. Bilim her konuda her şeyi büyük bir..»»
Tayfun Atay

İletişim Yayınları

Araştırma İnceleme»»
Yalçın Kaya

Pentagram Yayınları

Yahudilikten Hıristiyanlığa geçis süreci.

Orta Çağ karanlığının dehseti.

Haçlı Seferleri ve Engisizyon.

Mani inancı ve Katharlar.

Baskılar, kıyımlar, kovmalar... »»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »