"Günlerini düşler krallığında geçirmeyenler, günlerin kölesi olur." Halil Cibran
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Melek Kitabı - Melek Kitapları

Melek konu başlığında toplam 118 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Melek kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Murat Koçak

Esra Yayınları

Siyah bir gecede siyahlar giyinmiş mabedin etrafında dönüyor dünya. Dönüyorum, sütbeyaz yatağından çıkarak koyu bir uçurum oluyor ölüm. Aşk, gövdeye saplanan çatal uçlu mızraktan sızan kelimelerle sınırlarından kopar. Koşturur iki tepenin arasında siyahî kadın, yalınayak, çaresiz. Yarılan toprağın koynundan hayati bir nefes fışkırır, yitirilmiş umutlara gün doğar yeniden ve bir melek ..»»
Nuran Turan

Önel Yayınevi

Yıllardır okul başarısızlığı nedeniyle başvuran çocuklarla ilgili bir gözlemim var. Başarılı olanlar kitap okuyor, başarısız olanlar okumuyor. Kitapla erken tanışmayla okul başarısı, hatta öğrenme güçlüğü arasında bir ilişki olup olmadığını araştırmak ilginç sonuçlar verebilr.*** -Emre Konuk- Psikolog ***Kitap ve çocuk. Baş başa kaldıklarında el ele çizdikleri o muhteşem dünyanın..»»
Tarkan Başer

Ve Edebiyat Yayınları

Bir melek neresinden öpülür ağlatılmadan Ya da güneş nasıl aydınlatır kışı, karları eritmeden Bir beyazlıktır, görünmez olur kar Ne zaman ki şairin kalbi doğar... Ne zaman ki şairin dudakları biter meleğin dudaklarında Melekler bembeyaz ağlar. Binlerce öpücük kök salar... Kardelenler kalbinin sıcağından anlar baharın geldiğini Ve gözyaşlarını içer daha beyaz açabilmek için (A..»»
Gürsel Uyanık

Salkımsöğüt Yayınları

Heinrich Mann, Mavi Melek adlı romanında ele aldığı 'okul' konusuyla yalnızca okulu ve öğretmeni eleştirmekle kalmaz, aynı zamanda romanın yazıldığı dönemde iktidarda bulunan İmparator II. Wilhelm'in despotizme dayalı anlayış ve uygulamaları ile baskı ve otoriteyi içselleştirmiş çarpık toplumsal yapıyı da eleştirir. Bir eğitim kurumu olarak okulun ve onun vazgeçilmez parçalarından..»»
Rabia Özden Kazan

Bir Harf Yayınları

İran.. Renklerin gizlice buluştuğu ülke.. Güzel halılar, Şah zamanından kalma görkemli saraylar İslam'ın bambaşka yaşandığı topraklar..Bir yanda Şia'nın keskin kılıcı, bir yanda yasak olmasına rağmen uydudan dünyaya açılan insanlar.. Ya Tahran'ın melekleri kadınlar.. Hüzünlü, iri ve güzel gözleriyle evlerinin kraliçesi, iki arada kalmış bir kadınlık.. İş hayatında yer edinmiş kad..»»
Beki İkala Erikli

Goa Basım Yayın

Meleklerinizi duymak... Meleklerinizden yardım istemek... Meleklerinizin irili ufaklı mucizelerini hayatınıza çekmek. İşte bu kitap size bunların anahtarını sunuyor! -Beki İkala Erikli- (Tanıtım Bülteninden) »»
Mert Özmen

İstiklal Kitabevi

Koruyucu Meleklerin Şarkısı, kalp ışığının üzerine, ruh, akıl, zihin karmaşaları üzerine, kader, karşılıksız bir aşk ve Koruyucu Melekler üzerine bir roman. Otuz yıl kalpte taşınmış ve şimdi okura açılmış bir Haliç hikâyesi. Tüm yaşamını Balat'ta geçirmiş ve yirmi dördüncü doğum gününde bir mucizeyle hayatı bir anda değişen Aziz'in ve kayıp bir aşkın peşine düşmüş Sevda'nın yollarının..»»
Alex Dingwall-Main

MB Yayınevi

Zeytin ağacının inanılmaz serüveninden bahçeciliğe ve oradan da Akdeniz yemek kültürüne uzanan eğlenceli bir yolculuk kitabı. Malikanesinin bahçesi için farklı bir süs düşleyen Mösyö Lautour, bahçe tasarımcısı Alex'ten, ***dünyanın en yaşlı zeytin ağacını*** bulup, bahçesine dikmesini ister. Alex Fransa, İtalya, İspanya ve Yunanistan'a yaptığı yolculuklarla arayışını sürdürürken g..»»
John Berendt

Vatan Kitap Yayınları

Venedik -Aşina olmayanı şaşırtan ve gizem duygusunu derinleştiren dar sokak ve pasajların dev bir labirent oluşturduğu maskeler ve sırlar şehri. İnsanı içine çektiği kadar yakalanması da zor olan kent, tehlikeli bir denge içinde hayatta kalış ile çöküş arasında gidip geliyor. Mimari hazineler dökülüyor - temeller yerinden oynuyor, süsler düşüyor, -bir yandan da onları koruma çabaları ..»»
James Meek

Vatan Kitap Yayınları

2005 Man Booker Ödülü Aday Adayı 1919, Sibirya. Affetmeyen bir manzaranın derinliklerinde, askeri yönetim altındaki bir kasaba. Trans-Sibirya demiryolu üzerinden gelecek Bolşevik saldırısını bekliyor. Sonra Samarin geliyor. Kuzey Kutbu'ndaki bir hapishaneden kaçma hikâyesiyle ormanda beliriyor ve bir yamyam tarafından izlendiğini söylüyor. Anna, genç, güzel, dul, yeni gelene karşı ..»»