İnsanlar sizden, onları tenkit etmenizi isterler, fakat asıl istedikleri onları övmenizdir. W. SOMERSET MAUGHAM
E-mail: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Melek Kitabı - Melek Kitapları

Melek konu başlığında toplam 118 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Melek kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Bülent Yerlikaya

ELMA Yayınevi

İnsanın hayat kalitesi iletişim becerisine bağlıdır. Kendisi de bir iletişim dehası olan Bülent Yerlikaya'nın etkili iletişim kurmanın sırlarını paylaştığı bu kitap hayat kalitenizi artırmanıza yardımcı olacak. Ben öldüm biliyor musunuz? Ama hâlâ sizinle iletişim kuruyorum. Dostlarım sağ olsunlar. Bir seminerimde dünyaya kazık çakmaya mı geldik demiştim. Çaktım ve çakıyorum işte... Binler..»»
Erol Okutucu

Tebeşir Yayınları

> O yıllarda Ukrayna'da trenler hızlı değildi. Elli kilometrede bir duran makine en fazla bu kadar sürede gidebilirdi. ***Olsun*** dedi kendi kendine, ***en azından gidiyoruz işte***. Natalia'nın Ukrayna topraklarında söylediği son sözüydü bu. Uyku onun, yılların verdiği kahredici yorgunluğunu, tam hissettiği bu anda şahdamarından yakaladı. On saate yakın uyuduğu bu zaman içerisinde yaratıcısı..»»
Oğuzhan Akay

Neden Kitap

MELEKLER SENI SEVIYOR»»
Sheila Roberts

Derin Kitap

***Sheila Roberts'ın zekice kurgulanmış romanı okuyanların kalbini ısıtıyor. Bu sürükleyici romanın gerçekçi karakterleri, kadınların hayatlarının farklı evrelerinde karşılaştıkları zorluklarla yüzleşmemizi sağlıyor.*** ***Heart Lake için yüreğinizi ortaya koyun!*** İşte Emma, Sarah ve Jamie'nin başarmaya çalıştıkları bu: Heart Lake sakinlerinin her gün bir kişiye iyilik yapmaların..»»
Kolektif

Kafe Kültür Yayıncılık

Melekler saymakla bitmez. Hepsine melek dediğimiz halde çeşitleri ve kimlikleri o kadar çok ki. Gökyüzünün işine karışılmaz... (Tanıtım Bülteninden) »»
Gustav Davidson

Sel Yayıncılık

Melekler Sözlüğü`nde, Gustav Davidson dört büyük dinin meleklerinin yanı sıra tarih boyu yer etmiş, en ilkel dinlerde ya da batıl inançlarda adı geçen yüzlerce meleğin izini izini sürüyor. Yanımızda melek mi var yoksa şeytan mı?... Hiç bir zaman bilemeyeceğiz bunu. En iyi tetikte beklemek... Paulus`un dediği gibi, şeytan bile melek kılığına girebilir. -Olağanüstü illüs..»»
Christa Wolf

Kırmızı Kedi Yayınevi

***Dr. Freud'un Paltosu, dedim. Efendim? Biliyor musun palto insanı ısıtır, ama aynı zamanda gizler de, içini dışına çevirmeliyiz. İçi görünsün diye.*** 1990'ların başında, yakın bir arkadaşının ölümünden sonra kendisine kalan belgeler arasında birtakım mektuplar bulan yazar, mektupları yazan ve sadece adının baş harfini bildiği bir Alman mültecinin izini sürmek üzere Los Angeles'e gider - ..»»
James Meek

Vatan Kitap Yayınları

2005 Man Booker Ödülü Aday Adayı 1919, Sibirya. Affetmeyen bir manzaranın derinliklerinde, askeri yönetim altındaki bir kasaba. Trans-Sibirya demiryolu üzerinden gelecek Bolşevik saldırısını bekliyor. Sonra Samarin geliyor. Kuzey Kutbu'ndaki bir hapishaneden kaçma hikâyesiyle ormanda beliriyor ve bir yamyam tarafından izlendiğini söylüyor. Anna, genç, güzel, dul, yeni gelene karşı ..»»
Mehmet Şeker

Işık Yayınları

Göremediğimiz merak ettiğimiz varlıklar... Melekler neden yaratılmışlardır? Yapıları nasıldır. Kur'ân'da ve hadislerde geçen özellikleriyle melekler. Sayıları ne kadardır. İnsanları korurlar mı? İnsanla ve Kâinatla ilgili, tabiat hadiseleriyle ilgili görevleri nelerdir? Meleklere iman hayatımıza neler kazandırır? İnsanla ortak ve farklı yönleri nelerdir? Cinler nasıl varlıklardır, insan gibi sor..»»
İsa Yılmaz

Paradoks Yayınları

Baronlarla dans hiç bu kadar heyecanlı olmamıştı. Tarihin en büyük savaşlarından biri özgürlük için veriliyordu. Bir Numara'nın önünde, o güne dek kimse duramamıştı. Acaba yine aynı sonla mı bitecekti hikaye? Derin bir darbe ve sonrası dipsiz karanlık... Romanın sayfalarında yürürken ellerimden tutun. Dikkat edin! Konsey baronlarının, ikiyüzlü politikacıların, uyuşturucu tüccarlarının, teşkilat ..»»