İşler iş olarak şerefli veya şerefsiz diye ayrılmazlar, yapılışlarındaki maksada göre şerefli veya şerefsiz sayılırlar. ARiSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Melek Kitabı - Melek Kitapları

Melek konu başlığında toplam 243 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Melek kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Lale Bahtiyar

Gelenek Yayıncılık

Bu kitap Nakşibendi tarikatından rasgele seçilen yedi sufi kadınla, yönlendirici olmayan Sufizm hayatınızı nasıl değiştirdi? sorusu çerçevesinde yapılan söyleşilerden oluşmaktadır. Onların verdiği cevaplar teybe kaydedilmiş, çözülmüş ve sonra da 18. yüzyıl sufi evliyası olan Şah Veliyyullahın, Kutsal Bilgi diye çevrilen Eltaf-ul Kuds adlı kitabında bahsettiği psikolojiyle kıyaslanmıştır. Şah Veli..»»
Ali Ulurasba

Babıali Kültür Yayınları

Emir Nizam’ın sihirli masallar ülkesine yolculuğu sizi maceraya ve bilgeliğe davet ediyor. Kahramanımız Büyülü Saray’dan gizemli bir şekilde kaçırılan Prenses Melek Sin’i bulabilecek mi? Şifreleri ve sırları çözebilecek mi? Burası sarayın içinde bir başka saraydı. “Ve karşınızda masal sarayı!” ..»»
Kat Martin

Koridor Yayıncılık

Mükemmel bir ortaçağ aşk hikayesi. Bu kitabı sevmekle kalmayacak, devamı için sabırsızlanacaksınız. Affaire de Coeur Onlar bölünmüş topraklarda, birbirlerini düşman biliyorlardı. Iveshamlı Caryn manastırın soğuk duvarları arasından kurtulup özgürlüğüne kavuşmayı beklemektedir. Acımasız Ral olarak tanınan Norman şövalye onu bir kez ölümden kurtarıp sonra kaderine terk ettiği günden beri Caryn, o..»»
Ümit İhsan

Naviga Yayınları

Şubat, 1980, karanlık bir gece vakti… Sokağın ortasında göğsüne saplı bir kurşunla yerde yatan bir adam; dizlerinde sevdiği adamı taşıyan gözleri yaşlı bir kadın; evinde, pencerenin kenarında karnında duyumsadığı bebeğinden kurtulmayı uman çaresiz bir anne; kilometrelerce uzakta hamile karısını düşünen, ciğerlerinden hasta bir adam. Ben M..»»
Cecile Roumiguiere

On8 Kitap

"Önümde yürüyordu, bazen onu izlemekte zorlanıyordum. Çinko plakalar üstünde adımlarından hiç ses çıkmıyordu. Baştan aşağı siyah giyinmiş, omuzuna küçük bir sırt çantası takmıştı. Uzun ve zayıftı. Solgun elleri ince ve uzundu. Bir meleği çağrıştırıyordu. Hayır, hep resimlerde gördüğümüz t&uum..»»
Sabiha Banu Yalkut

Metis Yayıncılık

Yezidiler, dini inançlarının kurbanı bir halktır. İnandıkları Melek Tavus, Tanrı'nın cennetten kovduğu melekle, yani Şeytan'la bir tutulduğu için Müslüman ve Hıristiyan komşuları tarafından dışlanmış, lanetlenmişlerdir. Sabiha Banu Yalkut, Yezidiler üzerine çalışmaya 1979 yılında bir arkeoloji öğrencisi olarak gittiği Mardin'in Midyat ilçesinde karar verdi. Yıllarca onların izini sürdü; Almanya'd..»»
Mükerrem Çetinalp

Alfa Aktüel

Kırk yıl birbirlerinden hiç ayrılmayan anne ile kızının hikayesi var bu kitapta. Kız annesine ilahi bir aşk ile bağlı, anne ise evladını gözünden sakınmış. Ömrünün son birkaç yılında diyaliz makinelerine muhtaç yaşamak zorunda. Anne ile kızın hayata tutunmak için yaptıkları mücadele gücü anlatılıyor. Ne zaman düşünsem seni Anlatılmaz bir sızı içimde Ben yalnızlar yalnızı Bu hayat treninde Sensizl..»»
Mahsun Kırmızıgül

And Kitap

Ayçiçeklerini bilir misiniz? Güneşin her batımında yasa giren, her gece çiğ tanelerini toplayarak tan vakti güneşi beklemeye koyulan ayçiçeklerini. Güneş bulutların arkasına girdiğinde, boyunlarını eğip ibadete koyulur gibi öksüz dururlar. Öyle bir sevda ki bu, her gün tazelenen, doyum olmayan, bitmek bilmeyen bir sevda. Onlar sevgilileri olan güneşi görmek için her tan vaktinde yapraklarım tarar,..»»
İlhan Durusel

Yapı Kredi Yayınları

Alınyazım Kılavuzu, Karakalem Requiem ve Süslü Nesir ile öykü dilini perçinlemişti İlhan Durusel. Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan Gül Öksüren Melek'te yanardöner bir dil bekliyor okuru. Türkçe'nin sarp yerlerine çıkılıyor, işlenmemiş, yoz kalmış topraklarında geziliyor. Bu kitaptaki öykü..»»
V. B. Bayrıl

Granada Yayınları

Mürekkeple sevişen melekler; ah dağıldılar fecirle.' Bu, Melek Geçti'deki şiirlerden birinden, Park Otel'den bir dize. Belki de V. B. Bayrıl'ın 'poetika'sını bu dizeden yola çıkarak kavrayabiliriz. Acaba, şairler midir 'mürekkeple sevişen melekler'? Yoksa, şairin 'fecirle' dağıldığını söylediği şey, şiirin ta kendisi mi? Belki de 'fecrin' (şafağın) beyazlığı, üzerinde şiirin yazıldığı ak kağıdı i..»»