Şerefle bitirilmesi icap eden en ağır vazife hayattır. -- Toegueville
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Mekanik Kitabı - Mekanik Kitapları

Mekanik konu başlığında toplam 27 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mekanik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Robert W, Wood

Pan Yayıncılık

Mekanik Deneyleri 8-13 Yaşındaki çocuklar için hazırlanmış 33 basit mekanik deneyi. Bol şekil ve basit anlatımıyla mekanik konusunun özgül ağırlık, ağırlık, kütle, basınç, sürtünme, kinetik enerji, potansiyel enerji, kaldıraç, makara, hız ve ivme gibi temel kavramlarını, akışkanlar mekaniği ve katı cisimler mekaniği olmak üzere iki ana başlık altında öğreten bu deneyler, her evde bulunan basit ..»»

David Halliday

Arkadaş Yayınevi

Veysel Özçifci

Birleşik Yayınevi (Ankara)

Atışlar

Düzgün Dairesel Hareket

Kepler ve Genel Çekim Kanunu

Basit Harmonik Hareket

İtme ve Momentum»»

Serway Beichner

Palme Yayıncılık

Bu kitabın amacı, fiziğin temel kavram ve prensiplerini öğrenciye açık ve mantıklı bir şekilde vermek ve gerçek dünyadaki ilginç uygulamalarla birlikte geniş bir bakış açısı içinde fiziğin temel prensip ve kavramlarının anlaşılırlığını sağlamaktır. Bu amaçlara ulaşmak için, kitabın içeriği sağlam fiziksel tartışmalar üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda, öğrencilere fiziği sevdirmek için, fiziğin müh..»»
Turgay Köksal

Ekip Yayınları

Emine RızaoğluNaci Sünel

Okutman Yayıncılık

Mekanik, ister lisans ister lisansüstü düzeyinde olsun, en çok zorlandığımız derslerin başında gelmektedir. Mekaniğin her iki düzeydeki öğrenimimiz sırasında ilk karşılaştığımız ders oluşu, birikiminin fazla ve her bir problemin çözümünün kendine özgü zorluklarının bulunması bunda büyük rol oynamaktadır.

Bu kitap lisans düzeyi programlarında yer alan Mekanik dersinde okutulan konuları kaps..»»

T. W. KibbleF. H. Berkshire

Palme Yayıncılık

Emine RızaoğluNaci Sünel

Okutman Yayıncılık

Mekanik, ister lisans ister lisansüstü düzeyinde olsun, en çok zorlandığımız derslerin başında gelmektedir. Mekaniğin her iki düzeydeki öğrenimimiz sırasında ilk karşılaştığımız ders oluşu, birikiminin fazla ve her bir problemin çözümünün kendine özgü zorluklarının bulunması bunda büyük rol oynamaktadır. Bu kitap lisans düzeyi programlarında yer alan Mekanik dersinde okutulan konu..»»
Ataol Behramoğlu

Adam Yayınları

Mathias Malzieu

Dex Yayınevi

Edinburg, 1874. Jack dünyanın en soğuk gününde doğar. Ancak kalbi donmuştur. Doğumuna yardım eden yarı-büyücü, yarı-şaman ebe, sakat kalbin yerine bir saat yerleştirerek bebeği kurtarmayı başarır. Jack artık tüm duygusallıklardan uzak durmak koşuluyla yaşayabilecektir: Yani öfkelenmemeli ve en önemlisi de âşık olmamalıdır. Ama küçük bir sokak şarkıcısının kor gibi bakışları, kahramanımızın k..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »