Şerefe hak kazanmak, ona sahip olmaktan daha değerlidir. THOMAS FULLER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Mekanik Kitabı - Mekanik Kitapları

Mekanik konu başlığında toplam 38 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mekanik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Robert W, Wood

Pan Yayıncılık

Mekanik Deneyleri 8-13 Yaşındaki çocuklar için hazırlanmış 33 basit mekanik deneyi. Bol şekil ve basit anlatımıyla mekanik konusunun özgül ağırlık, ağırlık, kütle, basınç, sürtünme, kinetik enerji, potansiyel enerji, kaldıraç, makara, hız ve ivme gibi temel kavramlarını, akışkanlar mekaniği ve katı cisimler mekaniği olmak üzere iki ana başlık altında öğreten bu deneyler, her evde bulunan basit ..»»

Mehmet Bayındır

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Mekanik Problemleri»»
Ahmet Bozdoğan

İl Press

YUZME FIZYOLOJI-MEKANIK-METOD»»
Emine RızaoğluNaci Sünel

Okutman Yayıncılık

Mekanik, ister lisans ister lisansüstü düzeyinde olsun, en çok zorlandığımız derslerin başında gelmektedir. Mekaniğin her iki düzeydeki öğrenimimiz sırasında ilk karşılaştığımız ders oluşu, birikiminin fazla ve her bir problemin çözümünün kendine özgü zorluklarının bulunması bunda büyük rol oynamaktadır.

Bu kitap lisans düzeyi programlarında yer alan Mekanik dersinde okutulan konuları kaps..»»

Veysel Özçifci

Birleşik Yayınevi (Ankara)

Atışlar

Düzgün Dairesel Hareket

Kepler ve Genel Çekim Kanunu

Basit Harmonik Hareket

İtme ve Momentum»»

Serway Beichner

Palme Yayıncılık

Bu kitabın amacı, fiziğin temel kavram ve prensiplerini öğrenciye açık ve mantıklı bir şekilde vermek ve gerçek dünyadaki ilginç uygulamalarla birlikte geniş bir bakış açısı içinde fiziğin temel prensip ve kavramlarının anlaşılırlığını sağlamaktır. Bu amaçlara ulaşmak için, kitabın içeriği sağlam fiziksel tartışmalar üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda, öğrencilere fiziği sevdirmek için, fiziğin müh..»»
T. W. KibbleF. H. Berkshire

Palme Yayıncılık

İbrahim Utanır

Asil Yayınevi

Mekanik Modelleme ve Montaj isimli bu kitapta ; özel teknikler gerektiren branşlara yönelik modülleri ile göz dolduran ve bir çok alanda teknik destek sağlayan , tasarım dünyasına yenilikler sunan ve imalat sektörünün sıklıkla tercih ettiği Unigraphics NX2 yazılımının tasarım bölümü anlatılmıştır. Kullanıcı Arayüzü , 2 Boyutlu Modelleme , Sketch Modelleme , Katı Modelleme ve Montaj Modelleme olmak..»»
Ferdinand P. BeerE. Russell Johnston

Birsen Yayınevi

Bu kitap, Beer ve Johnston`un mühendisler için mekanik: statik adlı kitabında bulunan 1031 çözülmemiş problemin tam ve sistemli olarak yapılan çözümlerinin toplanmasından meydana gelmiştir. Böylece okuyucunun elinde çok sayıda çözümlü problemin bulunmasıyla, konuların daha iyi ve etraflı bir şekilde anlaşıması olanağı sağlanmış olmaktadır.»»
Mustafa KaradumanAli Umucalilar

Nobel Yayın Dağıtım

Meslek yüksek okulları inşaat programlarında Statik ve Dinamik adı altında iki ayrı derste verilen Mekanik’le ilgili yabancı dilde ve Türkçe olarak hazırlanmı çok sayıda eser bulunmakla beraber, meslek yüksek okullarının inşaat programlarında kitap ya da ders notu olarak hazırlanmış yayınların nitelik ve nicelik bakımından azlığı ve hazır ders notunun öğrencinin öğrenim ve başarısına katkısı..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »