Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Martin garrix animals Kitabı - Martin garrix animals Kitapları

Martin garrix animals konu başlığında toplam 60 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Martin garrix animals kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Regine Deforges

Kelebek Yayınları

HENRI MARTIN SOKAGI,101 NUMARA MAVI BISIKLET 2»»
Jack London

Sosyal Yayınlar

Jack London genellikle en olgun eseri olarak görülen Martin Eden`de kendi zengin yaşamının bir kesitini, belki de en geniş açılı kesitini hiçbir şey gizlemeden gözler önüne seriyor. Genç bir adamın kendi kötü koşullarını aşmak ve yüksek sınıfların sahip olduğunu sandığı bilgi ve kültürü elde etmek için giriştiği ölümüne çabanın öyküsünü anlatıyor.

Martin Eden düşlerinin nazlı kızını yükse..»»

Jack London

Bordo Siyah Yayınları

Martin Eden Jack London’ın hayatından belirgin izdüşümler taşıyan özyaşamsal bir roman. Hayalleri kadar iradesi de güçlü bir genç, sosyal statüsünü değiştirmek için giriştiği yazar olma mücadelesini kazanır. Ancak geldiği yer yeni bir sosyal dünya olduğu kadar büyük bir ‘boşluğun’ kıyısıdır da. Okur, Martin Eden’in kimliğinde ve mücadelesinde yerleşik düzenin kalıplarına uymayan ‘toplumdışı’ in..»»

Hasan Ünal Nalbantoğlu

İmge Kitabevi

PATIKALAR MARTIN HEIDEGGER VE MODERN CAG»»
Dieter Forte

Kaynak Yayınları

Martin Luther ve Thomas Münzer ya da Muhasebenin Başlangıcı»»
Jack London

Oda Yayınları

Martin Eden için neden biraz üzülmeyeyim? Martin Eden bendim. Martin Eden bir bireyci idi, bense bir Sosyalist. İşte bu nedenden ben yaşamaya devam ediyorum ve işte bu nedenden Martin Eden öldü.

...Bu kitap bireyciliğe bir saldırıdır. Martin Eden, başkalarının ihtiyaçlarının farkına varmayan aşırı bir bireycidir. Hayalleri kaybolduğunda, uğrunda yaşıyacağı hiçbir şey kalmaz. »»

Jack London

İthaki Yayınları

Martin Eden, Jack London`ın başyapıtı sayabileceğimiz ve büyük oranda otobiyografik izler taşıyan unutulmaz romanlarından biridir. Keskin sınıfsal bilinci, güçlü kalemi ve devrimci sanatıyla Jack London, burjuva gerçekliği karşısında sınıf atlamak isteyen genç bir yazarın düştüğü trajik durumu ustalıkla ve tüm çıplaklığıyla resmeder Martin Eden`da. Büyük çabalarla ulaşılan hedefin, yani burjuva..»»

Gülşen Sayın

Ya-Pa Yayınları

Dr. Gülşen Sayın bu incelemesinde, yapıtları ülkemizde de başarıyla sahnelenen ve ilgiyle izlenen McDonagh Tiyatrosu hakkında kapsamlı ve doyurucu bilgiler sunmakta; bu çok ilginç çağdaş yazarın İrlanda tiyatro geleneği içerisindeki yerine ve günümüz tiyatrosu için taşıdığı öneme dikkat çekerken, oyunlarla ilgili derinlemesine çözümlemeleri ile de tiyatro kitaplığımıza değerli bir katkıda bulunmak..»»
Jack London

İletişim Yayınları

Jack London, Martin Eden’da yarı-otobiyografik bir roman kurgular ve yazar olabilmek için hayatını ortaya koyan ve başına gelen tüm trajedilere rağmen bu yoldan asla dönmeyen Martin’in şaşırtıcı hikâyesini anlatır. Martin’in yazarlık macerası Ruth’a olan aşkıyla başlar. Önceleri, yalnızca iyi bir eğitim almış, ailesi toplumun üst sınıfından olan Ruth’un aklında ve kalbinde bir yer edinebilmek iç..»»
Alfredo Castelli

Lal Kitap

Martin Mystere gittiği bir gösteride insan zekasına sahip mehitabel bir kedinin, sahibi Archer ile yaptığı gösteriyi seyreder eve dönerken kedi bir biçimde sirkten kaçıp, imkansızlar dedektifinin evine kadar onu izler. Sonunda bilgisayara bağlanan özel bir klavye ile hayvan büyük zorluklarla Martin'e onun yıllar önce kaybolan eski dostu Manny Gould olduğunu açıklar... (Kitabın İçinde..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »