Faziletli olmak, keskin bir kılıca oturmak kadar güçtür.-- BHARTRIHARI
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Mafya Kitabı - Mafya Kitapları

Mafya konu başlığında toplam 23 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mafya kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Joseph İannuzzi

Doğan Kitap

“Yemek pişirmeyi severim. Her zaman sevmişimdir. Yani pişirmek zorunda kalmadığım sürece hep sevdim. Pişirmek zorunda bırakıldığımda ise nefret ettim çünkü eğer pişirmeseydim ya işime son vereceklerdi ya da sonradan işimi bitireceklerdi.
Joseph Iannuzzi on yılı aşkın süreyle mafya için yemek pişirdi. Kimi zaman zevk aldı kimi zama..»»
Atilla Akar

Timaş Yayınları

Sana, reddedemeyeceğin bir teklifte bulunacağım!

Don Corleone The Godfather

Mafya, dünya tarihinde ilk olarak ne zaman ve nasıl ortaya çıktı?

Mafya örgütlerinin güç kazanması devletleri ve toplumları nasıl etkiledi?

İstihbarat servisleri ile Mafya arasında kurulan gizli ilişkiler neler ve bu ilişkiler kimler aracılığıyla yürüyor?

CIA ve Mafya`nın ortaklaşa yaptığı operas..»»

Kerstin Gier

Epsilon Yayınları

Constanze iki çocuğu ve harika kocasıyla mutlu bir evliliği olduğunu sanırken birden bu evliliğin sona ermesiyle yıkılır. Artık bir kasabada, kocasının ölen annesinin eski evinde, neredeyse beş parasız yaşamak zorundadır. Çocukların da dertleriyle hayat iyice zorlaşır. Bütün kitapları uzun süre çok satanlar listesinde kalan Almanya’nın en iyi aşk romanı yazarı Kerstin Gier’in bu romanını b..»»
Pino Arlacchi

İletişim Yayınları

Bugünün Kitapları»»
Frank BovenkerkYücel Yeşilgöz

İletişim Yayınları

Bugünün Kitapları»»
Mahir KaynakMehmet Ali KılıçbayÜmit KardaşCengiz ÖzdikerEser Karakaş

Profil Yayınevi

Mafya geçmişte olduğu gibi bugün de hayatımızın bir parçası durumunda. Okuduğumuz her haberde, duyduğumuz her dedikoduda mafya olgusu var. Mafya sadece bizim toplumumuzun bir sorunu değil. İtalya, Rusya, ABD gibi güçlü ülkelerde de mafya her alanda çok etkin konumda. Özellikle İtalya`da hemen her gün mafyayla ilgili haberler okuyoruz. Türkiye 1960`larda ayak seslerini duyduğu mafyayı özell..»»
Hasan Hüseyin Kahverengi

Kitaphane Yayınları

"Kolpacılık ve Zarfçı Mafyaya Karşı Cesaretli Olmanın Tüm Yolları" Korkularınızdan ve kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak istermisiniz? Cesaretli olmanın tüm teknikleri Mafyasal hareketler nasıl önlenir? Kolpacılık nedir? Zarfçılık nedir? Muhbirlik gerçeği Neden intihar komondosu olunur? Gizli örgütlerin işleyişi ve yapısı Yasal ve gizli örgütler Anarşistler ve teröristler Derin ..»»
Birol Aydın

Selis Kitapları

Eli silahlı birkaç tetikçinin faaliyeti ekranlarda allanıp pullanarak sunulmakla "işte mafya bu" mesajı zihinlere bırakılırken, gerçekler hep göz ardı edilir. Perde arkasında, eline hiç silah almadan menfaat temin eden işadamları, bürokratlar ve hatta devletin çeşitli kurumlanna mensup resmî görevliler bulunduğunu hiç düşündünüz mü? Gazeteci Birol Aydın, son yıllarda yaşanan büyük operasyonlar..»»
Kutlukhan Perker

Çınar Yayınları

- Bir geceyasırı ailece eve dönüyorduk. Günlerden pazardı. Köprüden geçerken uyanırdım hep... Ve Beylerbeyini kuşbakışı izlerdim. - Kızkardeşim 4, erkek kardeşim 5 yaşındaydı ve arka koltuktaki yüzyıl savaşları sürüyordu. Şimdi bıraktı ama o yıllarda babam her pazar içerdi. Bu da bir, şiddet, şefkat ve gerilim ortamını taşırdı beraberinde. Şefkat bize, şiddet yabancılara, gerilimi de annem..»»
Ali Erkan Kavaklı

Nesil Yayınları

Bu roman; mafyanın devlete sızması, sistemin mafyalaşması, medyanın mafya tetikçisi gibi kullanılması ve dillere destan vurgun hikayelerini anlatıyor. Bir banka etrafında cereyan eden ve korkunç boyutlara ulaşan soygunların nefes kesen hikayesi. Tehditler, suikastlar, cinayetler... Vurguncular, mafya ile iç içe... Medya ile kol kola... Hepsi sistemin kasasına çöreklenmiş. Banka genel müdürü Kora..»»