Hayat tramvay gibidir... Tam yer bulmuş, oturacakken bir de bakmışsın son durağa gelmişsin. Camillo Sbarbaro
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Mafya Kitabı - Mafya Kitapları

Mafya konu başlığında toplam 23 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mafya kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Tomas Lappalainen

Yerdeniz Yayınları

***Mafyanın, bir toplumun nasıl olması gerektiğine dair bir ütopyası yoktur. Onlar bu tür şeylerle uğraşmazlar. Bu tür şeyler politik hareketlerin işidir. Onların tek bir motivasyonu vardır; özel çıkarlar... Bu nedenle her şeyin özelleştirilmesini savunurlar. Politikayla ilgileri yalnızca politikanın yaratmış olduğu avantajları kullanmak içindir. Kendi adamlarını politikanın merke..»»
Atilla Akar

Timaş Yayınları

Sana, reddedemeyeceğin bir teklifte bulunacağım!

Don Corleone The Godfather

Mafya, dünya tarihinde ilk olarak ne zaman ve nasıl ortaya çıktı?

Mafya örgütlerinin güç kazanması devletleri ve toplumları nasıl etkiledi?

İstihbarat servisleri ile Mafya arasında kurulan gizli ilişkiler neler ve bu ilişkiler kimler aracılığıyla yürüyor?

CIA ve Mafya`nın ortaklaşa yaptığı operas..»»

Pino Arlacchi

İletişim Yayınları

Bugünün Kitapları»»
Hakantürk

Akademi Kitabevi

MAFYA IMPARATORLUGU»»
Ali Erkan Kavaklı

Nesil Yayınları

Bu roman; mafyanın devlete sızması, sistemin mafyalaşması, medyanın mafya tetikçisi gibi kullanılması ve dillere destan vurgun hikayelerini anlatıyor. Bir banka etrafında cereyan eden ve korkunç boyutlara ulaşan soygunların nefes kesen hikayesi. Tehditler, suikastlar, cinayetler... Vurguncular, mafya ile iç içe... Medya ile kol kola... Hepsi sistemin kasasına çöreklenmiş. Banka genel müdürü Kora..»»
Joseph İannuzzi

Doğan Kitap

“Yemek pişirmeyi severim. Her zaman sevmişimdir. Yani pişirmek zorunda kalmadığım sürece hep sevdim. Pişirmek zorunda bırakıldığımda ise nefret ettim çünkü eğer pişirmeseydim ya işime son vereceklerdi ya da sonradan işimi bitireceklerdi.
Joseph Iannuzzi on yılı aşkın süreyle mafya için yemek pişirdi. Kimi zaman zevk aldı kimi zama..»»
Kutlukhan Perker

Çınar Yayınları

- Bir geceyasırı ailece eve dönüyorduk. Günlerden pazardı. Köprüden geçerken uyanırdım hep... Ve Beylerbeyini kuşbakışı izlerdim. - Kızkardeşim 4, erkek kardeşim 5 yaşındaydı ve arka koltuktaki yüzyıl savaşları sürüyordu. Şimdi bıraktı ama o yıllarda babam her pazar içerdi. Bu da bir, şiddet, şefkat ve gerilim ortamını taşırdı beraberinde. Şefkat bize, şiddet yabancılara, gerilimi de annem..»»
Uğur Mumcu

Uğur Mumcu VakfıYayınları UMAG

PAPA MAFYA AGCA»»
Hasan Cem

Geçit Kitabevi

TURKIYE'DE BABALAR VE MAFYA»»
Mahir KaynakMehmet Ali KılıçbayÜmit KardaşCengiz ÖzdikerEser Karakaş

Profil Yayınevi

Mafya geçmişte olduğu gibi bugün de hayatımızın bir parçası durumunda. Okuduğumuz her haberde, duyduğumuz her dedikoduda mafya olgusu var. Mafya sadece bizim toplumumuzun bir sorunu değil. İtalya, Rusya, ABD gibi güçlü ülkelerde de mafya her alanda çok etkin konumda. Özellikle İtalya`da hemen her gün mafyayla ilgili haberler okuyoruz. Türkiye 1960`larda ayak seslerini duyduğu mafyayı özell..»»