Seçkin kişi duygularını aklıyla idare eder ve gerçek cesaret ödevlerini yerine getirmekle bulur. Bayağı, aklını duygularıyla yönetir ve gerçek cesareti saygısızlıkta bulur. Konfuçyus
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Kore Kitabı - Kore Kitapları

Kore konu başlığında toplam 15 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Kore kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Puna Pamir

Yapı Kredi Yayınları

Kore Savaşı'nda şehit düşen en yüksek rütbeli Türk subayı olan Nuri Pamir Kore'de tuttuğu günlük Yapı Kredi Yayınlarından 316 Gün ***Küçük Kartal***ın Kore Günlüğü Albay Nuri Pamir'in Kore Savaşı Günlüğü ve Mektupları adıyla kitaplaştı. Bu günlerde eşiyle olan mektuplaşmaları da kitap yeraldı. Günlükte, Kore Savaşı'na ilişkin şimdiye kadar duyulmamış ve kayda geçmemiş bilgiler yer alırken, Nuri..»»
Mehmet Kürşat Ordu

Berikan Yayınları

Bu çalışmanın amacı; - ABD nin kendi kıtasına çekilme politikasını terk ederek tüm dünya coğrafyasında Sovyetler Birliği ve izlediği yayılmacı Komünizm politikası karşısında mücadele etme kararı, - Türkiye'nin kendi halinde bir ülke iken Kore savaşından sonra ABD nin Ortadoğu'da vazgeçemeyeceği müttefiki olması, - ABD nin Çin, Japonya ve Kore politikalarında meydana gelen değişiklikleri ve dü..»»
Mustafa Semih Arıcı

Kastaş Yayınları

Eser Hakkında; 1950 Kore Savaşı'nda yaşanan Kunuri kıyametinde Mehmetçiğin kahramanlıkları yanında Kunuri - Seul arasındaki ölüm yollarında yaşanan çarpıcı bir öyküdür. ***Kore Dağlarında Aslanım Yatar*** işte bu gözüpek kahramanlarımızın ve aralarına yeni Amerikalı zenci Çavuş Tom'un sıra dışı hikayesidir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Gündoğdu Kayal

İş Bankası Kültür Yayınları

İkinci Dünya Savaşı biterken kurulan iki kutuplu dünyada, Soğuk Savaş'ın gerçek bir savaşa dönüştüğü ilk nokta Kore'ydi. İki süper gücün, ABD ve SSCB'nin, 38. paralel boyunca Kuzey ve Güney Kore olarak bölüşüp etki alanlarına aldığı iki ülke arasında savaş, Haziran 1950'de patlak verdi. Hassas diplomatik dengeler arasında savaş da inişli çıkışlı bir seyir izledi. Türkiye de ABD ve BM saflarında ..»»
Fahri Erdinç

Yordam Kitap

Kore Nire, 1950'li yılların Türkiye'sinden bir kesit sunuyor. Büyük umutlar vadederek iktidar olan Bayar-Menderes ekibinin ilk uygulamalarından biri de, sadık bir işbirlikçi olduğunu ispatlamak ve böylece NATO'ya girmek için Kore'ye asker göndermesi oldu. Türkiye, üç yıl (1950-53) süren Kore macerasında ölü, yaralı ve kayıp olarak 19 bin evladını kaybetti. Fahri Erdinç bu romanda, Türkiye'nin..»»
Nan A Lee

İletişim Yayınları

Çağdaş Dünya Edebiyatı»»
Bülent Ruscuklu

Alfa Yayınları

Kore Savaşı /Unutulan Savaş ve Gazi Faruk Pekerol`un Anıları»»
1953)

Çizgi Kitabevi Yayınları

Türk tarihinin şeref levhalarından biride, askerlerinin Kore'de ortaya koyduğu kahramanlıklarıdır. Bazı milletlerle hareket ettiği bu savaşta, olağanüstü gayret ve çabaları, harbin dışında kalan toplumlar, hatta düşman ülkeler tarafından bile takdirle karşılanmakla birlikte haklarındaki övünç dizeleri, günlerce medya gündeminden düşmemiştir. Gerçekten de, Türk askeri gücünün ***Dünya insanlığın..»»
Türkçe ve Türkçe

Yargı Sınav Kitapları

S. Göksel Türközü

Lotus Yayın Grubu

Korece öğretmeyi amaç edinen bu kitaplar üç ciltten teşekkül etmektedir. Her cilt ve bölümde kullanılan kelimeler, dilbilgisi kalıpları titizlikle seçildi. Günlük hayatta en çok kullanılan kelimeler ve cümlelerden oluşan bu kitapta, öğrenci, öğrendiği her kelimeyi pratikte kolayca kullanabilecektir. Kitapların en önemli özelliği konuşma Korecesi öğretiyor olmasıdır. Öğrencilerin b..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »