"Günlerini düşler krallığında geçirmeyenler, günlerin kölesi olur." Halil Cibran
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Kore Kitabı - Kore Kitapları

Kore konu başlığında toplam 15 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Kore kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Bülent Ruscuklu

Alfa Yayınları

Kore Savaşı /Unutulan Savaş ve Gazi Faruk Pekerol`un Anıları»»
Nana Lee

Yargı Yayınevi

Tarihe bakılarak Koreliler ve Türklerin aynı kökten yani Orta Asya`dan gelmiş oldukları teorisinde bir çok tarihçi hem fikirdir. Bunun ilk kanıtlarından biri olarak Türkçe ve Korece`nin Ural Altay Dilleri`ne dair olmasını gösterebiliriz. Irk ve dil konusunda benzerliklerin olmasına rağmen insani ve kültürel anlamda göze çarpan bir alışveriş görülmemiştir. Çağdaş tarihte ise, 1950 yılındaki Kore Sa..»»
Caner Onay

Nobel Yayın Dağıtım

Kitapta, ülkemizde beden eğitimi alanında parmak basılmamış veya çok daha önceden yapılması gerekli olan konulardan biri; saha içi koreografi teknikleri ele alınmıştır. Ön hazırlıklar, en basit şekliyle koreografi temelleri, koreografi prensipleri, alana girişler ve gösteri yerleşimleri, koreografi prensipleri ve tören ve kutlamalarla ilgili yönetmelikler başlıkları altında ele alınan konular ile ..»»
Nan A Lee

İletişim Yayınları

Çağdaş Dünya Edebiyatı»»
Ayten Aygen

Destek Yayınları

Bu kitap Kore Harbinde gencecik şehit düşen, kaybolanve maalesef unutulan 864 kahraman asker ve subaylarımızın anısına adanmıştır. Kendi kahramanlarının değerini bilmeyen toplumlar en büyük öldürücü darbeyi, kendi geçmiş tarihine sahip, öz değerlerini korumasını ve de geliştirmesini bilen milletlerden yerler. -Kore Savaş Adına (E) Gazi Kurmay Yarbay Turan Yavçan- Ayten Aygen Y..»»
Beytullah Özilhan

Sone Yayınları

Sonradan öğrendim ki o gece alayın yarısını arkamızda şehit bıramışız. Bu hengamede Şahin'le de birbirimizi kaybettik. Sonunda geçidi aşmıştık. Peki kurtulmuş muyduk? Nerdee! Dağlardan aşağı çekirge sürüsü gibi insan akıyordu. İt uluması gibi pis pis sesler çıkartıyorlardı. Bizim, "Allah Allah!" naralarımızla, onların ulumaları birbirine karışmıştı. İş süngüye düşecek şekilde birbirimize girdik. G..»»
Mehmet Kürşat Ordu

Berikan Yayınları

Bu çalışmanın amacı; - ABD nin kendi kıtasına çekilme politikasını terk ederek tüm dünya coğrafyasında Sovyetler Birliği ve izlediği yayılmacı Komünizm politikası karşısında mücadele etme kararı, - Türkiye'nin kendi halinde bir ülke iken Kore savaşından sonra ABD nin Ortadoğu'da vazgeçemeyeceği müttefiki olması, - ABD nin Çin, Japonya ve Kore politikalarında meydana gelen değişiklikleri ve dü..»»
Gündoğdu Kayal

İş Bankası Kültür Yayınları

İkinci Dünya Savaşı biterken kurulan iki kutuplu dünyada, Soğuk Savaş'ın gerçek bir savaşa dönüştüğü ilk nokta Kore'ydi. İki süper gücün, ABD ve SSCB'nin, 38. paralel boyunca Kuzey ve Güney Kore olarak bölüşüp etki alanlarına aldığı iki ülke arasında savaş, Haziran 1950'de patlak verdi. Hassas diplomatik dengeler arasında savaş da inişli çıkışlı bir seyir izledi. Türkiye de ABD ve BM saflarında ..»»
Mustafa Semih Arıcı

Kastaş Yayınları

Eser Hakkında; 1950 Kore Savaşı'nda yaşanan Kunuri kıyametinde Mehmetçiğin kahramanlıkları yanında Kunuri - Seul arasındaki ölüm yollarında yaşanan çarpıcı bir öyküdür. ***Kore Dağlarında Aslanım Yatar*** işte bu gözüpek kahramanlarımızın ve aralarına yeni Amerikalı zenci Çavuş Tom'un sıra dışı hikayesidir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Türkçe ve Türkçe

Yargı Sınav Kitapları

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »