ey tanrısal imparator, eğer sana engel teşkil ediyorsam, ölüm kararımı verebilirsin, yalnız beni ölümle tehdit etme, çünkü ölümden korktuğum yok. Petronius [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Ustam ve Ben

Bu kitabı
18 kişi
okumayı tavsiye ediyor.

Ustam ve Ben

Yazar :
Yayınevi . Doğan Kitap
ISBN:9786050918038
Yayınyılı: 2013
Okuyucuların bu kitaba verdiği puanlar:
7.3/10 Puan
Toplamda 22 puan aldı ve 3 kişi oyladı.
3
yorum aldı.

Ustam ve Ben Kitabı Tanıtım Yazısı
Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan'dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.
Elif Şafak'ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…
Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...
Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

"İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi."

"Elif Şafak" yazarı hakkında bilgi


Elif Şafak hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.
Bu kitabı tavsiye edenler
2 yıl 1 ay önce kütüphanesine ekledi.
2 yıl 33 dakika önce kütüphanesine ekledi.
2 yıl 31 dakika önce kütüphanesine ekledi.
2 yıl 1 gün 22 sn önce kütüphanesine ekledi.
2 yıl 8 gün 28 dakika önce kütüphanesine ekledi.

"Elif Şafak" kitapları

Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de... ***İstanbul dediğin un...

Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de… Tarihimizin en önemli ve ...

Gönülden yazılmış her roman, her hikâye, her kelime bir şemsparedir... Güneş ...

Şu hayatta insan en çok sevdiklerini acıtır... En derin yaralar ailede açılır...

Elif Şafak'ın öyküleri, mitolojinin, masalın ve tarihin içeriğinin, halkın günlü...

Tuğba Yurdusev bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
6 Puan
Yer yer uyutan,yer yer de heyecanlandıran ,akıcılığı ve derinliği belli bir dengeye sahip olmayan bir kitap.Fakat kurgu ilgi çekici. Bazı kısımları zorla yaşatılan bir hastaya benzettim.Bunun hiç gereği yok.Ömrü tükenmiş olayları uzatmak kitabın rengini soluklaştırmaktan başka hiçbir işe yaramaz.
26 Mayıs 2015 Salı  18:21:48

birsel yalçın bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
6 Puan
Doğrusunu isterseniz Elif şafak takipçisi bir okur olarak kitabı yetersiz buldum.yazarın her zamanki edebi uslup ve derinliğini bulamadım.sıradandı benim için.Bu güçlü kalemler için bir handikaptır.bir sonraki bir öncekinden iyi olmak zorundadır.
21 Aralık 2014 Pazar  01:33:28

!.sean.! bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Okunmali
23 Temmuz 2014 Çarşamba  08:07:33

USTAM VE BEN KİTABINI OKUYUNCA ANLADIĞIM ŞEY ,HER DEVİRDE İNSANLARIN BİRBİRİNİ EZMEK .KÖTÜLEMEK VE SIRADIŞINA İTMEK ADINA YAPAMAYACAĞI ŞEYİN OLMAMASI.İKİNCİSİ BU DEVİRDE OLDUĞU GİBİ İSTANBUL'A O DEVİRDE DE İNSANLARIN GÖÇ ETMESİ VE BİTMEYEN TAHT KAVGALARI..
ÜÇÜNCÜSÜ MİMAR SİNAN GİBİ BİR USTANIN HAYALİ ŞEYLER KATILSA DA NELERİ KAÇ YAŞINDA BAŞARDIĞI.BAŞARININ YAŞI YOK .EN ÖNEMLİSİ DE BU.DÖRDÜNCÜSÜ İNSAN İSTERSE KOCA BİR FİİL İLE İNSANLA KURAMAYACAĞI İLİŞKİYİ KURABİLMESİ.OKUNMALI DİYORUM.
07 Nisan 2015 Salı  01:21:21
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
(*) s-47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.