ey tanrısal imparator, eğer sana engel teşkil ediyorsam, ölüm kararımı verebilirsin, yalnız beni ölümle tehdit etme, çünkü ölümden korktuğum yok. Petronius [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Prens ve Dilenci

Bu kitabı
0 kişi
okumayı tavsiye ediyor.

Prens ve Dilenci

Sayfa:347 s.
Yazar :
Yayınevi . Sosyal Yayınları
ISBN:789757384656
Yayınyılı:2003
Okuyucuların bu kitaba verdiği puanlar:
0.0/10 Puan
Toplamda 0 puan aldı ve 0 kişi oyladı.
0
yorum aldı.

Prens ve Dilenci Kitabı Tanıtım Yazısı


Mark Twain'İn Her Yaştan Gençler İçin Bir Masal olarak adlandırdığı Prens ve Dilenci sürprizlerle, birbirinden gülünç çelişkilerle, heyecanlı maceralarla dolu bir çocuk kitabı gerçekten. Ama aynı zamanda her gerçek çocuk kitabında olduğu gibi sayfaların aralarına büyüklerin görmezden gelmeyi yeğledikleri acımasız gözlemler serpiştirilmiş.
Londralı küçük dilenci Tom Canty ve sarayın değerli küçük prensi Edward ilk karşılaştıklarında birbirlerine ne kadar benzediklerinin farkında bile değillerdi. Yalnızca merak ettikleri İçin elbise değiş tokuşu yapmışlardı. Ama bu küçük oyun ikisini de hiç düşünmedikleri, bırakın düşünmeyi hayal bile edemeyecekleri bir maceranın içine atmaya yetti. Küçük dilenci birden kendini Önünde saygıyla eğilen saraylıların' karşısında buluverdi. Tom ne İşe yaradıklarına bir türlü akıl erdiremediği görgü kurallar! ve saray incelikleriyle boğuşurken küçük prens de sefil arka sokaklardaki acımasız ve sert yaşamla tanışıyordu. Elbette çevrelerindeki hiç kimseyi anlattıklarına İnandıramadıkları için her yeni gün onlar İçin birbirinden garip olaylarla dolu yepyeni bir macera oldu.
(Arka Kapak)"Mark Twain" yazarı hakkında bilgi

Mark Twain hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.
Bu kitabı tavsiye edenler

"Mark Twain" kitapları

Filin kayboluşundan iki hafta sonra Şef'in tavsiyesiyle ödülü yetmiş beş bin dol...

Tom Soyaranın Maceraları ...

The Adventures of Tom Sawyer (1876) celebrates boyhood in a town on the Mississi...

Tom Sawyer, Polly Teyze ve üvey kardeşi Sid'le birlikte yaşamaktadır. Sürekli ya...

Sarhoş ve zalim babasının eziyetlerine dayanamayan Huck evden kaçıp bir adaya sı...
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
(*) s-47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.