ey tanrısal imparator, eğer sana engel teşkil ediyorsam, ölüm kararımı verebilirsin, yalnız beni ölümle tehdit etme, çünkü ölümden korktuğum yok. Petronius [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Katre-i Matem

Bu kitabı
89 kişi
okumayı tavsiye ediyor.

Katre-i Matem

Sayfa:480 s.
Yazar :
Yayınevi . Kapı Yayınları
ISBN:9789944486903
Yayınyılı:04.04.2009
Ebat:13,5x19,5 cm
Okuyucuların bu kitaba verdiği puanlar:
9.1/10 Puan
Toplamda 355 puan aldı ve 39 kişi oyladı.
38
yorum aldı.

Katre-i Matem Kitabı Tanıtım Yazısı
Edebiyat Defteri Kitap Editörü Yorumu
Üstadın elinden yine ustalıkla yazılmış bir eser.

“Katre-i Matem;hüzün damlası,hüznün gözyaşından bir damla…”

Bir eser bu derece edebi bir dille,bir o kadar da macera yüklü,sürükleyici yazılabilirmiş meğer.

Sayfaların arasında sürüklenip giderken,Osmanlı’nın o büyüleyen mistik havasını ve Lale Devri’nin zevk-ü sefasını da tadarak devam ediyorsunuz yolculuğunuza.

Kitabı eline alan herkeste uyanan ilk izlenim;Kalın bir kitap,ağır-ağdalı bir dil ve İskender pala…Edebiyatla arası pek de iyi olmayan okurlar bu 480 sayfalık kitap için “daha geniş bir zamanda”derler ve bırakıverirler kitabı tozlu raflara,ASLINDA BİR ŞAHESERİ ELLERİYLE İTTİKLERİNİN FARKINA VARMADAN…

Okuyanlar daha ilk sayfadan bir sırla başlayan bu kitabı ,sır perdesi ha aralandı ha aralanacak derken bir solukta bitiriverirler vesselam.

Üstadın kaleminin üstüne kalem çalmak haddime değildir,ancak beğenimi paylaşmak istedim sizlerle;rüya ile gerçeği, hayal ile yaşanmışlığın soyutluğunda bir serüven yaşayasınız diye…
Eda GÜVEN

Şimdilik onlarca eserinden birini gündeme getirmek istedik Prof.Dr.İskender Pala’nın .Oysa ne kadar çok eseri var okunmaya değer.

Kitap Tanıtımı Yazısı
Elyazması kitabın açtığı kapıdan içeri giriyor, bir devre adını veren lalenin izinde İskender Pala’nın yarattığı etkileyici ve büyüleyici bir atmosferin içinde yol alıyor.İstanbul bu romanda, karmaşası, heyecanı, isyanları, kalabalığı ile lalelere bürünüyor. Öyle ki lale sadece bir çiçek değil, bir yaşayış tarzı, estetik bir tavır, kültürel ve tarihsel bir birikim olarak İstanbul’u, hatta tüm Osmanlı’yı çevreliyor. İstanbul, doğal tüm güzelliklerinin, mimari şaheserlerinin tarihî debdebesi ile beraber lalezarlara, lale yarışlarına, lale şiirlerine bezeniyor; lalelerin şehri, renklerin şehri, yaprakların şehri haline dönüşüyor.İskender Pala, Katre-i Matem’de usta kalemiyle lalelere bezediği İstanbul’da kavuşup doyulamayan, kavuşulamayıp yakan aşkların elemli ve Osmanlı hallerini de tüm ıstırap ve coşkularıyla anlatıyor. Sevdiğini, aşklarının ilk gecesinde kaybeden Şahin’in macerasını anlatan roman, bu kaybın ardındaki esrarı çözmek için külhanlara, tomruklara, lalezarlara ve hatta Osmanlı sarayına kadar gidiyor. İşte bu yolculuk, okuru hiç ummadığı yerlerde hiç ummadığı maceralarla karşılaştırıyor.Cinayetlerin gölgesiyle giderek gizemli bir hal alan olaylar Lale Devrine nihayet veren Patrona Halil İsyanının yakıcı siyasal çalkantılarıyla birlikte çözülmeye başlıyor.Kalemimi hokkaya bandırdığım şu anda –ki Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’yı canından; Sultan III. Ahmet’i de tahtından eden cehennemden nişan Eylül İhtilali’nin üzerinden henüz iki hafta geçti- şahit olduğum olayları yazıp yazmamakta kararsız sayılırım. Bilemiyorum. Yazmak gerektiğini düşündüğüm şeyler bir bakıma devlete ait sırları ifşa etmek gibi bir ihanetin ağırlığını da vicdanıma yükleyecek. Öte yandan Şark’ın kutsal çiçeği laleye dair yorumlarda bulunacak ve belki şükufeciyan esnafını gücendirmiş de olacağım. Ama birisi çıkıp yiğit Şehzade Ahmet’i, aşağılık isyancıların yaptıklarını, cennete benzeyen İstanbul’u ve Sadabat’ın laleye kattığı zarafeti anlatmazsa bu dahi tarihe ve şehre haksızlık sayılır.


"İskender Pala" yazarı hakkında bilgi


İskender Pala hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.
Bu kitabı tavsiye edenler
6 yıl 10 dakika önce kütüphanesine ekledi.
6 yıl 3 gün 3 saat 5 dakika önce kütüphanesine ekledi.
6 yıl 2 gün 40 dakika önce kütüphanesine ekledi.
6 yıl 3 saat 20 dakika önce kütüphanesine ekledi.
6 yıl 1 saat 6 dakika önce kütüphanesine ekledi.

"İskender Pala" kitapları

Efsaneler bazen denizden, Bazen aşktan ve ateşten gelirler. Aşktan ve ateşte...

During their time, the sultans were known as hukumdar (ruler). That is one who r...

In the name of evil that undresses man's soul and the love that clothes it again...

***Peygamber'in mihmandârı! Bir arzun varsa yapayım. Bir vasiyetin varsa yerine ...

İskender Pala'nın usta kalemi, tarihi gerçekleri gözler önüne sererek bir isyanı...

berber08 bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
9 Puan
lale devrinde yaşananları anlatan güzel bir kitap...
09 Eylül 2014 Salı  16:01:51

nur denizi bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
İskender Pala bir sahaftan aldığı eski, el yazması kitapta okuduğu "yek cinayet şast u şeş sual (66 soruda tek cinayet)" isimli hikayeyi bu kitapta muhteşem üslubuyla anlatmış . İstanbul'da Lale Devrini okuyucuya yaşatan güzel bir roman.
04 Kasım 2013 Pazartesi  23:28:11

Serhat Uzunkök bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
8 Puan
Lale devri.İsyanlar.Cinayet ve aşk.Hem tarih hem polisiye ve hem aşk konulu.Son yirmi sayfası berbat ama oraya kadar mükemmel
04 Kasım 2013 Pazartesi  21:11:51

Cobanyildizi_sessizsabir bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
İskender pala'ya ait ilk eserdi.Zaman zaman kullandığı lisanda zorlansam da keyifle ve elimden bırakma dan kendine çeken bir özeliği vardı kısa sürede okudum.
02 Nisan 2013 Salı  18:05:49

SULTAN HÜRREM bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Her satırı nakış nakış dokunmuş
İnsanı konunun içine çekmeyi ve orada duraklatmayı
Ve daha sonra ne olacağı konusunda merak ettirmeyi biliyor...

Kısaca; İskender Pala...
29 Ekim 2012 Pazartesi  14:38:14

Ahmet EROĞLU bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Kitabı ilk aldığım zaman, ilk vurgunu yemiştim zaten KATRE-İ MATEM.
Bir heyecan kasırgası içersinde okumaya başladığım zaman kitabı elimden bırakmadım. Uykusuz gecelerime düşen Katre-i Matem, rüyalarımı bile süsledi.

İskender Pala'nın bir müzayededen satın alıp, içindekileri yalınlaştırarak okurlarına sunduğu, yükte hafif manada da bir o kadar ağır kitabını okumanın zevkini tattım. Bu kitabın ayrı bir kokusu, tadı ve lezzeti vardı.

Tarihin karanlık dehlizlerinde kalan, Patrona Halil isyanı ve III. Ahmet’in tahtan indiriliş öyküsünün yanı sıra, Lale Devri’nin ihtişam ve sefaletin iç içe olduğu zamanın İstanbul’unu tanıma fırsatımız oldu. Lale bir yaşayış tarzı, kültürel bir gelişim adlediliyor ve öylece çıkıyor karşımıza. Ahşap evlerini, teknelerini, laleleri, günümüzde sıkça gördüğümüz gibi, acımasız kanlı ölümler… Kısacası o zamanın İstanbul’unda yaşar gibi oluyorsunuz.

Kara şahin ve Topaç Yeye karakterlerinin aşk anlayışı ve sevdikleri için ölümü bile meydan okuyuşlarına hayran kalacaksınız. Ne kadar çaresiz kalırlarsa kalsınlar, aşkı bir an bile yanlarından ayırmayan bu iki aşığa gıpta ile baktım.

İskender Palaya bir kez daha hayran kaldım dersem yeridir.
Divan edebiyatını çok iyi bilmesi ve geçmişten günümüze uzanan renkli hikayelerle (derkenar) romanı süslemesi ayrı bir güzellikti.

İşte o derkenarlardan birisi:

Sadî anlatıyordu:
'Henüz toy bir delikanlı idim. Siraz'da bir kızı sevmiştim. O da bana ilgisiz değildi. Birkaç kez de buluşup konuştuk. Sonra araya ayrılık girdi. Ben gurbetlere gittim. On yıl onun aşkıyla coşup taştım, hasretiyle yanıp kavruldum. Nihayet yurduma geri döndüğüm vakit ilk işim onu aramak oldu. Beni görür görmez başladı siteme:
' A Sadî! Meğer ne kadar vefasızmışsın! .. Bunca yıl ge.ti aradan, ne bir haber, ne bir mektup? ! .'
Ona dedim ki:
Ey sevgisi kalbimde yer edinen selvi boylu! .. Senin yüzünü görme bahtiyarlığından ben mahrum iken, o şerefi postacıya mı bağışlasaydım? ! .

( 27.03.2010 )
27 Ekim 2012 Cumartesi  11:25:41

kutsalakıl bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
4 Puan
öncelikle bu kitap tam olarak yazarın kendi yazdığı bir kitap değil .. çeviri bir roman .. osmanlı döneminde bir yazarın yazmış olduğu bir kitabı yazmış yazar .. evet insanda merak uyandırıyor ama üslubu bana göre çok sıkıcıydı .. daha akıcı yazılmış olsaydı 4gün içinde bitecek bir kitapken aylarca elimde süründü ..
12 Temmuz 2012 Perşembe  13:57:24

MASAL KHAN bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
9 Puan
güzel...
06 Temmuz 2012 Cuma  00:05:50

Hüseyin TOPHAN bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
okuması keyif veren,güzel,sürükleyici bir kitap.
04 Temmuz 2012 Çarşamba  20:59:26

kadiryeter bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Her nokta ve virgülden sonra bir boşluk bırakılacağını mutlakâ biliyorsunuz:

"Edebiyat Defteri Kitap Editörü Yorumu
Üstadın elinden yine ustalıkla yazılmış bir eser.

“Katre-i Matem; hüzün damlası, hüznün gözyaşından bir damla…”

Bir eser bu derece edebi bir dille, bir o kadar da macera yüklü, sürükleyici yazılabilirmiş meğer.

Sayfaların arasında sürüklenip giderken, Osmanlı’nın o büyüleyen mistik havasını ve Lâle Devri’nin zevk-ü sefasını da tadarak devam ediyorsunuz yolculuğunuza.

Kitabı eline alan herkeste uyanan ilk izlenim; kalın bir kitap, ağır-ağdalı bir dil ve İskender Pala…Edebiyatla arası pek de iyi olmayan okurlar bu 480 sayfalık kitap için “daha geniş bir zamanda”derler ve bırakıverirler kitabı tozlu raflara, ASLINDA BİR ŞAHESERİ ELLERİYLE İTTİKLERİNİN FARKINA VARMADAN…

Okuyanlar daha ilk sayfadan bir sırla başlayan bu kitabı, sır perdesi ha aralandı ha aralanacak derken bir solukta bitiriverirler vesselâm.

Üstâdın kaleminin üstüne kalem çalmak haddime değildir, ancak beğenimi paylaşmak istedim sizlerle; rüya ile gerçeği, hayal ile yaşanmışlığın soyutluğunda bir serüven yaşayasınız diye…
Eda GÜVEN

Şimdilik onlarca eserinden birini gündeme getirmek istedik Prof. Dr. İskender Pala’nın. Oysa ne kadar çok eseri var okunmaya değer."

04 Temmuz 2012 Çarşamba  12:33:14

seyh_an bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Türkiye'nin eşsiz yazarlarından İskender PALA.Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.
04 Temmuz 2012 Çarşamba  12:24:06

Meyzem bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
İskender Palayı facebookta paylaşılan güzel sözlerle tanıdım açıkcası..Zaten pek çok değerli şahsiyet facede tanındı diye düşünüyorum.Katre-i Matem kitabını ve içeriğini değerli sözlerini facebookta okudum.Sonrası İskender Pala'yı defalarca okudum ve herkese tavsiye ettim..Her ne kadar face ortamı gereksiz paylaşımlar için kullanılsada değerlendirmeyi bilen herkes için aslında güzel bir okul..diye düşünüyorum.İskender Pala'yı herkese ama okuyamı seven herkese tavsiye ederim.saygılar.
03 Temmuz 2012 Salı  19:33:37

sametcepni bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
5 Puan
İskender hocanın okuduğum ilk kitabı. Konuların ayrı olup bir türlü birleşemediği birleştiğinde de keyifli bir heyecan kattığı bir kitap.
21 Nisan 2012 Cumartesi  16:55:11

Erkan isa Şen bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
9 Puan
Merak ediyorum, en kısa zamanda edinip, okuyacağım.
01 Şubat 2012 Çarşamba  19:24:31

çölgülüm bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
9 Puan
çok harika bir kitap yalnız sonunun ucu açık olması üzüyo biraz...
01 Şubat 2012 Çarşamba  15:17:47

Jale Keskin bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Yazarlıktaki ustalığını her zaman büyüleyici bulduğum İskender Pala'nın bu eseri de beni çok etkiledi.Tarihimize güzel bir yolculuk.
15 Ocak 2012 Pazar  22:42:39

Sinem Ilgın Omay bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
7 Puan
Şiirdeki zarafeti romana da taşımış yazar. Tarihsel bir çok bilgi, şiirlerden küçük alıntılar ve kitabın en çok sevdiğim yeri "derkenar"... Ama şunu da itiraf etmek gerekir ki çok akıcı değil, epey sürüncemede kaldı kitap elimde:) Öyle müzikli, televizyon karşısında da okunmuyor, boş sakın kafayla dikkat vererek okunmadan anlaşılmaz oluyor.

"kara şahin?"

06 Ocak 2012 Cuma  10:46:49

Necla Kezban Turan bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Pala'nın en iyi eserlerinden biri, kendiliğinden düşebilir insan engimine.
24 Aralık 2011 Cumartesi  16:37:14

İhtirasınBedeli bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Böylesi bir üslubun memleketimizden çıkması onur edici. Kalemini, bir kelime ile milyon cümle anlatan halk kahramanı. Bu kahramanada böylesi bir eser yakışırdı.
02 Eylül 2011 Cuma  14:14:18

Abdulkadir BOSTAN bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
9 Puan
Üzerinde durulması gereken bir eser.
25 Temmuz 2011 Pazartesi  22:52:45

onurumsun bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
8 Puan
İskender PALA'YI ilk defa Katre-i Matem kitabı ile tanıdım. Daha önce okumak istememiştim nedenlerini ise kendime saklamak istiyorum. Daha sonra bir kitabını alıp denemek ve bana hitap edip etmediğini analamk istedim ve bu katabı ile tanışınca ÖNYARGILI davrandığımı düşündüm ama ŞAH ve SULATAN'I okuduğumda ÖNYARGILI OLMADIĞIMI tanıdığım gibi olduğunu yenden gördüm. Çünkü Katre-i Matem'de LALE devri Ve o zamanlarda İstanbul'da olan olayları akıcı bir biçimde anlatırken, Şah ve Sultan'da önyargıların ileride olduğunu görmenin hüznünü yaşattı İskender PALA. Diğer tafarta okuyucuya en güzel verdiği DİVAN EDEBİYATINDAN güzel öreneklerle bizleri şiirin içinde alıp götürdü. Okunması gereken bir kitap. Kütüphanemizde olması gerek diye düşünüyorum ve ben kendi kütüphaneme aldım.

14 Temmuz 2011 Perşembe  08:55:43

Ahmet Akif bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
9 Puan
Kitabı eline alan herkeste uyanan ilk izlenim;Kalın bir kitap,ağır-ağdalı bir dil ve İskender pala…Edebiyatla arası pek de iyi olmayan okurlar bu 480 sayfalık kitap için “daha geniş bir zamanda”derler ve bırakıverirler kitabı tozlu raflara,ASLINDA BİR ŞAHESERİ ELLERİYLE İTTİKLERİNİN FARKINA VARMADAN…

Okuyanlar daha ilk sayfadan bir sırla başlayan bu kitabı ,sır perdesi ha aralandı ha aralanacak derken bir solukta bitiriverirler vesselam.

13 Temmuz 2011 Çarşamba  22:51:06

apanceneli bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
çok mükemmel bir kitap okunmaması büyük kayıp
08 Temmuz 2011 Cuma  13:48:22

Hayat.İşte bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
9 Puan
okuması keyif veren,güzel,sürükleyici bir kitap.
28 Haziran 2011 Salı  16:23:05

Faruk Ali Koç bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Bu kitapla İskender Pala'yı okumadığınız için kendinize kızacaksınız. Tarih, aşk, entrikalar ve cinayetlerle birlikte şarşalı hayatlar. Tarihi sevenler için kaçırılmayacak bir kitap. Mutlaka okunmalı
27 Haziran 2011 Pazartesi  11:23:36

hülya hicran bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
8 Puan
çok güzel ifade edilmiş ince detaylar ayrıntılar not olarak sunulmuş okunmasına merak uyandırmış gönülde, evet okumalıyım Lale devri çocuğu olaraktan Bir İstanbullu olaraktan Tarihin sayfalarından içinde aşkı ,vatanı ihtifakı,ihtilali barındıran içeriği geniş kapsamına varmak için okumak gerek üslup merak uyandırıyor kitabın devamına
25 Haziran 2011 Cumartesi  10:51:41

elromannn bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
iskender palanın yine okuyucularını peşinden sürükleyeceği
akıcı ve merak uyandıracak kitaplarından bir tanesi daha
çok güzel
22 Haziran 2011 Çarşamba  22:20:13

((mk)) bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Lale kokularını duyarak sayfaları çevirecek ve merakla, ilgiyle okuyacaksınız
19 Haziran 2011 Pazar  20:27:13

deniz-ce bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
kitabın güzellliği yanında bir döneme adını veren lalenin hikayesini de anlatıyor.
19 Haziran 2011 Pazar  18:02:04

edebiyat aşkına...... bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
ben bu kitabı okurken kendimi çok huzurlu hissettim... lalelerin arasında geçen bir devri, lale devri güzelliğini yaşadım... üzüldüğüm, hayal kırıklığına uğradığım zamanlar da oldu. yani kısacası muhteşemdi... tam iskender pala'ya yakışan bir kitap... muhteşem kurgusuyla okumaya doyamayacaksınız...
19 Mayıs 2011 Perşembe  21:26:55

MEHMET KAĞAN bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
olağanüstü güzel olmuş. seni okumak herzaman mükemmeldi. o zamanda yaşasam bu kadar etkilenirdim. üslup derseniz hiç tartışılmaz.
04 Mayıs 2011 Çarşamba  12:51:26

m.can bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
8 Puan
bir lale, matem damlası ve sürükleyici bir hikaye okumak lazım ben zevkle okudum
05 Nisan 2011 Salı  13:35:23

HakkınSesi bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
7 Puan
Kitap insanı çok yoruyor...Akıcı değil...Bu benim şahsi fikrim elbette...

Olay örgüsü çok güzel ama...Merak uyandırıyor...Eğer mukaddime de ki yazılanlar gerçek ise;kitap başlı başına bir hazine olmayı hak ediyor...İskender Pala'ya da inanmak istiyorum....

Aşkname kitabını değişmem İSkender Pala'nın....Ama bu kitap da okunası:))

Tarihi olması işin ayrı bir güzelliği,:)
03 Şubat 2011 Perşembe  05:11:20

Şükran AY bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Doyumsuz bir güzellikti.Okumayanlara şiddetle tavsiye edebileceğim bir kitap.

26 Aralık 2010 Pazar  18:41:24

Fatoş Huy bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
İskender Palayı okumayı şimdiye kadar neden ertelediğime kızdım.
Edebi dille yazım tarzıydı, anlayamamak korkutuyordu, belki...
Roman tadında, tarih, aşk, entrikalar, cinayetler ve şarşalı hayatlar, tıpkı masallardaki gibi....
Yazılış biçiminden ötürü rahat okunur olmasına rağmen, anlayamadığım sözcükler çok fazlaydı.
Bu da ister istemez, araştırma havesi uyandırıyor. Mutlaka okunmalı.

Teşekkürler İskender Pala
06 Aralık 2010 Pazartesi  16:42:51

Lâ'l Sâye Bân bu kitabın okunmasını tavsiye Eetmiyor
9 Puan
İskender Pala'nın üslubunu seviyorum.. katre-i matem i okumaya başladığınızda henüz girişte bağlanıyorsunuz ve merak sizi oku kamçısıyla kovalıyor..
lale devrini yaşamış gibi hissediyorsunuz kendinizi..
yalnız ben kitabın bütün esrarının gizlendiği son'da hayal kırıklığı yaşadım
keşke devam etseydi de öyle bitmeseydi dedim..
tabi bu bencesi...
ve okuyun derim
güzel bir kitap
18 Kasım 2010 Perşembe  23:47:58

dudu bu kitabın okunmasını tavsiye Eetmiyor
10 Puan
ben okudum süper bi kitap..ve sevdiklerime öneriyorum......kesinlikle okusunlar.hele şiir yazanlar için kelime hazinesi......
18 Kasım 2010 Perşembe  23:37:30

Hâlek. bu kitabın okunmasını tavsiye Eetmiyor
10 Puan
Harika bir kitap...
Tarihin içinde sürüklenmek ...
18 Kasım 2010 Perşembe  23:23:40
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
(*) s-47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.