Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur. (Tolstoy)
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişim
Kahperengi

Bu kitabı
4 kişi
okumayı tavsiye ediyor.

Kahperengi

Sayfa:324 s.
Yazar :
Yayınevi . Doğan Kitap
ISBN:786050906059
Dil:Türkçe
Yayınyılı:2012
Okuyucuların bu kitaba verdiği puanlar:
10.0/10 Puan
Toplamda 20 puan aldı ve 2 kişi oyladı.
2
yorum aldı.

Kahperengi Kitabı Tanıtım Yazısı

Romanları yayımlandığında en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı'dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.

O sabah yatakta gözlerini açtığında ise kendini iyi hissetmiyordu. Bir gece önce Fırat'ı görmek dengesini altüst etmişti. Geçmişin asla sandığımız kadar uzakta kalmadığı gerçeğiyle yüzleşmek, yeteri kadar uzağa gidemediği kaygısını doğuruyordu. Yoksa yıllar geçtikçe güçleneceğine, zayıflıyor muydu insan? Olgunlaşacağına koflaşıyor, dayanıklılığını yitiriyor muydu? Öğreneceğine unutuyor, bildiklerinden şüpheye mi düşüyordu? Geride bıraktığı onca şeyden ve onca yıldan sonra böyle yaprak gibi titremek, kendini başa dönmüş gibi hissetmesine yol açıyordu. Yürümüş, yürümüş ama hiçbir yere gidememişti. Belki de dünyanın yuvarlak olması, daima başladığın yere, yani kendine döneceğin anlamına geliyordu.

Küçük bir Anadolu kasabasından İstanbul'un ışıklı gecelerine uzanan bir yolculuğun hikâyesi. Sevginin değil, mecburiyetin birlikte tuttuğu bir ailede büyüyen Narin ilk kez âşık olduğunda yolların nihayet daha büyük yollara bağlandığını, o büyük yolların da başka şehirlere, ülkelere kavuştuğunu anlar. Ve biri gittiğinde arkasında bir yol bıraktığını. Ama o yolların nefrete, ihanete de açıldığını anlaması için aradan yılların geçmesi, dostlukların sınanması, kaybedilenlerin bulunması gerekecektir.

Aşka Şeytan Karışır ve Maraz adlı romanları yayımlandığı yıllarda en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı'dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)"Hande Altaylı" yazarı hakkında bilgi

Hande Altaylı hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.
Bu kitabı tavsiye edenler
2 yıl 5 saat 18 dakika 25 sn önce kütüphanesine ekledi.
2 yıl 21 sn önce kütüphanesine ekledi.
2 yıl 10 saat 30 sn önce kütüphanesine ekledi.
2 yıl 2 gün önce kütüphanesine ekledi.

"Hande Altaylı" kitapları

Romanları yayımlandığında en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Al...

Yürek burkuntularının mahrem romanı… Hande Altaylı’nın çok satan Aşka Şey...

Sıradan insanlar yoldan çıkmaz, en masumlar günahkar olmaz, iyiler kötülük yapma...

Kaan Fırat Bal bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
Kitabın baş karakterlerinden birinin adıyla adaş olmam, kahperengi'yi okumak için oldukça heveslendirmişti beni. Romanda eski zamana yolculuk yaparak günümüze geçiş kurgusu eseri çok cazip kılmış ve okurken merak da uyandırıyor. Aşk, tutku, şehvet, aldatma, çatışma; aynı zamanda akıllı-onurlu, çalışkan-hırslı, okumuş-okumaya hevesli, zengin-yoksul vs. kısacası her şey var içinde.

İyi ki okumuşum dediklerimden.

Hande Altaylı'yı kutlarım. Emek bir çalışma olmuş hakikatten.
27 Temmuz 2014 Pazar  00:35:54

Şükran AY bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
10 Puan
" Sadece yaşayanın bildiği, dışarıdan bakanın küçümsediği günler, geceler...Herkesin kıyameti kendine koptuğundan ve herkesin yangını kendini yaktığından, içinde olduğunuz karanlığın ne kadar koyu olduğunu kimse göremez.
Geçer derler sadece bilmiş bir tavırla, geçer merak etme.
Doğrudur söyledikleri, gerçekten de geçer ama ancak sen tek başına, o karanlıkta yeterince uzun süre yürüdükten sonra... "

Diyor Kitabın yirmi dördüncü bölümünün ilk paragrafında sevgili Altayl' lı.

Kurgusuyla, anlatımıyla hepsinden önemlisi hissettirdiği duygu yoğunluğuyla etkileyici bir romandı.
Taşrada, en zor maddi şartların yanı sıra, sevgisizliğin dip yaptığı bir aile ortamında yetişmiş bir avukatın İstanbul' da verdiği yaşam mücadelesi ve bunlara eklenen çok değerli bir dostluğu ve bununla çakışan yürekleri yakan bir aşk hikayesini kurguya ustalıkla yedirilmesi başarılan bir anlatım.

Gerçekten çok beğendim.Değerler öylesine güzel irdelenmiş ki...insani değerlerin aile,çevre ve sosyal ortamlardaki bakış farklılığı, yaşam koşullarında ne kadar korunabildiği kimlik ve karakterlerin en canlı diyaloglarıyla âyân edilmiş. Aile, sosyal ortam..ve insan...Hele ki küçük bir kız...küçücük yüreğinde dünyalara sığmayacak büyüklükte bir ideal ve ona ulaşmak için verdiği olağanüstü mücadelesi...Tavsiye edebileceğim bir kitap.
03 Kasım 2013 Pazar  12:23:45
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
(*) s-47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.