Şerefle bitirilmesi icap eden en ağır vazife hayattır. -- Toegueville
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişim
Gerçek Sır

Bu kitabı
2 kişi
okumayı tavsiye ediyor.

Gerçek Sır

Sayfa:270 s.
Yazar :
Yayınevi . Tutku Yayınevi
ISBN:9789759844585
Yayınyılı:1.1.2009
Ebat:14 x 21 cm
Okuyucuların bu kitaba verdiği puanlar:
1.0/10 Puan
Toplamda 1 puan aldı ve 1 kişi oyladı.
1
yorum aldı.

Gerçek Sır Kitabı Tanıtım Yazısı
Hayatınızda çaresizliği, güven eksikliğini ve korkuyu birçok kez hissettiniz. Bu hisler şimdiye kadar sizinle birlikte yaşadı. Yolculuğumuz bunların üstesinden gelmenin yolculuğudur.
Daha iyi bir yaşama sahip olma arzunuzu sezebiliyorum. Akan gözyaşlarını, hayal kırıklıklarını hissedebiliyorum. Bu özel yolculuğu birlikte yapma şansını bana sunduğunuz için minnettarım.
Hayatınızın bazı alanlarından hoşnut değilsiniz. Farklı olmasını istediğiniz bir şeyler var. Bu isteğiniz bizi burada buluşturdu. Şu anda yaşadığınız hayattan daha fazlasını elde edebileceğinizi hissediyorsunuz. Büyük başarılar elde etmiş, iyi yerlerde olan insanlara bakıyorsunuz; sizden farkları olmadığını, hatta çoğundan daha yetenekli olduğunuzu görüyorsunuz.
Daha büyük başarılar arzuluyorsunuz. Ama öte yandan kendinizi bir çıkmazın içinde hissediyorsunuz. Geçmişiniz hayal kırıklıklarıyla dolu. "Kaderim belki de bu." diye düşündüğünüz zamanlar var. Anlamsızca uzun saatler televizyon seyrediyorsunuz. Sanki bir şeylerden kaçıyorsunuz. Kendinize saygınız azaldı. Nüfus cüzdanınız aksini iddia etse de yaşlandığınızı hissediyorsunuz. Hiçbir şey yapmaya enerjiniz yok. Kendinizi eve zor atıyorsunuz. Kendinize kızgınsınız, hayata kızgınsınız. Bir ışık görseniz, peşinden gideceksiniz. Tutunacak bir dal bulsanız, bırakmayacaksınız. Bir çıkış noktası ya da bir başlangıç noktası arıyorsunuz.
Sizinle paylaşacaklarımın hayatınızı değiştirme potansiyeli var. Bu yüzden zihninizi ve kalbinizi açmanızı istiyorum. Kalbinizi de açmanızı istiyorum, çünkü bazı mesajlar kalpten kalbe gidecek.
Bu kitabın her bölümünde hayatınızı her açıdan zenginleştirecek "SIR" dan bahsettim. Öncelikle bu "SIR" ın çekim yasası olmadığını belirteyim. Çekim yasası birçok etkenden sadece biri. Bu kitapta sözü edilen "SIR" hayatınızda arzuladığınız değişikliği oluşturmak için gereken bütün etkenleri bir araya getirmenizi sağlayacak.
"SIR", siz onun için hazırsanız işleyecektir. Siz onun için hazırsanız, o da sizin için hazırdır.
2001 ekonomik krizinde bankadaki işine son verilen arkadaşım "SIR" için hazırdı. Ne mi oldu? Onun ve daha birçok kişinin hikâyesini de bu kitapta bulacaksınız.
Sözünü ettiğim "SIR" bu kitapta en az yüz kez tekrar ediliyor. "SIR" ı somut olarak adlandırmadım. Çünkü ona hazır olanların ve onu araştırıp peşinde olanların kendileri fark etmeleri gücünü arttırıyor. "SIR" ın bir büyüsü, bir sihri var. "SIR" ı sizin keşfetmeniz gerekiyor.
Eğer onu kullanmak için gerçekten hazırsanız, "SIR" ı her bölümde en az bir kez fark edeceksiniz.
Cesaretinizi kaybettiğiniz zamanlar olmuşsa, varınızı yoğunuzu ortaya koymanızı gerektiren zorluklar yaşadıysanız, deneyip başarısız olduysanız, amansız hastalıklarla, sağlık sorunlarıyla boğuşuyorsanız, çölde kaybetmiş ve belki de aramaktan vazgeçmek üzere olduğunuz umutlarınıza "SIR" sayesinde tekrar kavuşacaksınız.
Atatürk "SIR" ı kurtuluş savaşında yoğun bir şekilde kullandı. Onu her bir Türk askerine ve insanına aşıladı.
İçinizde "SIR" a şüpheyle yaklaşanlarınız olabilir. Sizi suçlamıyorum. Dört yıl öncesine kadar belki de bazılarınızın hissettiklerini ve yaşadıklarını hissedip yaşıyordum. Hep bir çıkış noktası arıyordum. Hep soruyordum, hep arıyordum. "SIR" için hazırdım. Ama elim kolum bağlıydı. O kadar düşünmeme rağmen yapılacak bir şey ya da atılacak bir adım göremiyordum. Borç içerisindeydim ve gözyaşları içerisinde uyuduğum çok geceler vardı. Ta ki "SIR" la karşılaşıncaya kadar. Aradan dört yıl geçti ve hayatım bugün çok farklı bir noktada.
Üniversiteyi bitirdiğim andan itibaren hep bu sırrı merak ederdim. Belli başarıları elde etmiş olanların, atılım yapanların, bu yolculuklarına hangi kırılma noktasıyla başladıklarını hep merak ettim durdum. Başarı hep başkasına ait, şans hep başkasına güler diye düşünmeye başlamıştım. Büyük şirketlerde nasıl iş bulunuyordu, bu insanlar, yöneticilik kademelerine nasıl yükseliyorlardı, hep merak ederdim neydi o sihirli değnek diye.
Üniversite diplomamı aldıktan iki günden sonra Hindistan semalarındaydım. "SIR"ı Avustralya da bulmak üzere yola çıkmıştım. İngiltere de de aradım, ama orada da herhangi bir ipucu bulamamıştım. Türkiye de izini sürdüm; şirketlerde çalıştım, kendi işimi kurdum. Aradığım buralarda da değildi.
Üniversite günlerinde gördüğüm düşler artık birer kâbusa dönüşmüştü. Hayat bu muydu? Yıllarca dört gözle beklediğim serüven bu muydu?
Yaşım ilerledikçe yaşadıklarıma ve hayatta bulunduğum yere isyan ediyordum. Kaderim bu olmamalıydı. Kendimi bir kurban olarak görmüyordum, ama olanlara bir türlü de anlam veremiyordum. Hayat bu kadar zor olmamalıydı. O sınırsız okyanusun içinden kendime bir kova su almam bu kadar zor olmamalıydı.
"Hayatım boyunca aradığım o "SIR" şimdi bu kitabın içerisinde.
"SIR" ın eğitiminizle ya da bugün hayatta bulunduğunuz yerle hiçbir ilgisi yok. Önemli olan onun için hazır olmanız.
Aradığınız cevabı bu kitabı bitirmeden bulacaksınız. Belki onu ilk bölümde, belki de son sayfasında, ama mutlaka bulacaksınız.
Kitabı okurken unutmamanızı istediğim, bu kitapta bahsedilenler hayal mahsulü değil, gerçeklerden yola çıkarak yazıldı.
Merak etmeyin onun için hazırsanız, "SIR" göründüğünde adeta sayfanın içinden size sıçrayacak. Onu fark edeceksiniz.
Bu kitabı birileri sizi kovalıyor gibi hızlı okumayın. Bu, sıradan bir okuma kitabı değil, yaşamınızı tamamen değiştirecek bir rehber kitap. Kitabı başucunuzdan ayırmayın. Sık sık tekrar edin ve anlatılanları uygulamaya çalışın.
Kitabı okurken zaman zaman durun ve okuduğunuz şeyler üzerinde düşünün. Kendinize her öneriyi nasıl ve ne zaman uygulayabileceğinizi sorun. Bu tür bir okuma, arkadan atlı kovalıyormuş gibi okumaktan çok daha yararlı olacaktır.
Kitabın birinci ve ikinci bölümlerini okuyun. Eğer hala umutlarınıza kavuşmayıp yaşamdan zevk almak için yepyeni bir güç ve istek kazanmadığınızı düşünüyorsanız, bu kitabı bir köşeye fırlatın gitsin. Çünkü bundan sonra da işinize yaramayacaktır.
İyi kitaplar konusunda önemli olan kaç tanesine ulaşabildiğiniz değil, kaç tanesinin size ulaşabildiğidir. Umarım benim yazarken aldığım keyfi, yaşadığım hazzı ve duygu yoğunluğunu okurken siz de hissedersiniz.
Sizi bilmem, ama ben bu yolculuk için sabırsızlanıyorum. Ucu bucağı ve sınırları olmayan maceramıza beraberce başlayalım mı?
Cengiz Erşahin
"Cengiz Erşahin" yazarı hakkında bilgi

Cengiz Erşahin hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.
Bu kitabı tavsiye edenler
4 yıl 23 gün 36 dakika önce kütüphanesine ekledi.
3 yıl 17 gün 18 dakika 21 sn önce kütüphanesine ekledi.

"Cengiz Erşahin" kitapları

Konyada yaşayan fakir bir adam rüya görür. Rüyasında Bağdatta bir e...

Leylâ için çöllere düşen, deli divâne olan Mecnûn'un aşkını gören p...

Başarı Mal kaybeden bir şey kaybetmemiştir. Onurunu kaybeden çok şey kaybetmi...

Hayat çetele tutmak değildir.... Hayat; Seni kaç kişinin aradığı, kiminle çık...

Sizce Mutluluk Nerede Saklı? Hep şikayetçi bıkkınmış... Bir gün melekl...

Simura bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
1 Puan
Tarih tekerrürden ibaret lafını, kitaplarda bir birinin tekrarı olarak değiştirmek istiyorum.
06 Temmuz 2011 Çarşamba  22:06:52
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
(*) s-47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.