bin keredir tanışıyor, bilişiyoruz da bin birinci kere yine beni gördü mü “kim ki?” diye soruyor! Hafız [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Amaç

Bu kitabı
1 kişi
okumayı tavsiye ediyor.

Amaç

Sayfa:428 s.
Yazar :
Yayınevi . Optimist Yayın Dağıtım
ISBN:9789944186551
Yayınyılı:1.1.2000
Ebat:14*21,5 cm
Okuyucuların bu kitaba verdiği puanlar:
7.0/10 Puan
Toplamda 7 puan aldı ve 1 kişi oyladı.
1
yorum aldı.

Amaç Kitabı Tanıtım Yazısı
İmalat yapmanın yeni global ilkelerini ele alan ve bir imalat ders kitabı olan Amaç, aynı zamanda bir roman ya da bir aşk hikâyesidir. Amaç öte yandan az sayıda varsayımla çok sayıda sanayi olgusunun açıklanabileceğini dile getiren bir denemedir. Bütün bu özellikleri onu alışılmamış yönetim kitaplarından çok farklı kılıyor. Amaç, hepimizin beyninin iyi bir bilimci olmak için yeterli olduğunu öne sürüyor. Sadece gerçekliğe bakmayı ve gördüklerimizin üzerinde mantıklı ve kesin bir biçimde düşünmemizi yeterli görüyor. Sağduyumuzu kullanarak bilimi akademikliğin fildişi kulesinden çıkarıp ait olduğu yere, hepimizin erişebileceği bir yere koymamızı ve böylece etrafımızda gördüğümüz her şeye uygulanabilir hale getirmeyi öneriyor. Onu aşkın ülkede bir milyondan fazla baskı yapan Amaç`ın şirketlerin yönetim kurullarında, üniversitelerde, fabrika atölyelerinde ve evlerde elden ele dolaşmasının nedeni bu olsa gerek.
Eliyahu M. Goldratt`ı Fortune dergisi "sanayi üstadı", Business Week ise bir dâhi olarak nitelendirmektedir. Amaç, bütün dünyada yönetim felsefesinin değişimine hizmet eden heyecan verici bir romandır. Fortune Magazine "Şirketler bu kitabı düzinelerle satın almaya başladı ve işletmecilik okulları ders programlarına dahil ettiler. Şimdiye kadar on üç dile çevrildi ve 1.2 milyondan fazla sattı." Success Magazine "Amaç`ı okuyanlar şimdi hayatlarının en iyi işlerini yapıyorlar."
Daha önce Profilo Yayınları arasında çıkan ve belirli bir çevreye ulaşan kitap ülkemizde de birçok üniversitede okutulmakta ve geniş bir kitlenin ilgisini çekmektedir.
"Eliyahu M. GoldrattJeff Cox" yazarı hakkında bilgi

Eliyahu M. GoldrattJeff Cox hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.
Bu kitabı tavsiye edenler
2 yıl 3 gün 13 saat önce kütüphanesine ekledi.

"Eliyahu M. GoldrattJeff Cox" kitapları

İmalat yapmanın yeni global ilkelerini ele alan ve bir imalat ders kitabı ola...


Alp_Ay bu kitabın okunmasını tavsiye ediyor
7 Puan
Bir üretim organizasyonunda en iyi verimin, tıkanmayan, işi birikmeyen bir sistemin nasıl organize edilebileceğini, kısacası hayatta başarının nasıl yakalanabileceğine ilişkin güzel bir roman.
05 Ekim 2014 Pazar  10:33:19
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.
(*) s-47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.