İnsan sabır ve dayanıklılığı ile vebayı bile yener... Napoleon Bonaparte
E-mail: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

İsrail Kitabı - İsrail Kitapları

İsrail konu başlığında toplam 49 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İsrail kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Fedai Erdoğ

Ara Kitap

Dünyanın en önemli bölgelerinden biri olan Ortadoğu'da kan ve gözyaşı hep var. Bazen petrol, bazende din savaşları buradaki insanları rahatsız ediyor. Gerçekten mutsuzluğun gerekçesi din ve petrol mu? Gelecek elli yılda petrolün biteceğini düşünürsek dinler arası diyaloğunda başarılı olacağını varsayarsak, medeniyetlerin doğduğu bu bölgeye huzur ve istikrarın geleceği kaçınılmaz bi..»»
Ayşe Ömür AtmacaBerna Süer

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

ISRAIL`IN GAP SENARYOSU ISTIHBARAT RAPORLARINA GO»»
Aydoğan Vatandaş

Timaş Yayınları

Beş ayrı davadan yargılanarak toplatılan ve neticede beraat eden bu kitap, Türkiye`nin gizli, fakat gerçek tarihidir. Körfez Savaşı`ndan Çekiç Güç`e, Kürt Devleti projesinden Susurluk`a, Uğur Mumcu suikastinden Eşref Bitlis cinayetine, Muavenet olayından ordu içindeki yapılanmaya değin gizli kalmış birçok olay, bambaşka bir üslupla, tüm belgeleriyle birlikte yeniden ele alındı.»»
Recep Öztürk

Odak Yayınevi

Bu kitap ile, Türkiye'nin Orta Doğu'ya yönelik dış politika oluşturmasında en önemli faktörlerden biri olan Batı ile ilişkilerinin yansımaları ışığında Türkiye-İsrail ilişkilerinin ortaya konulması amaçlanmıştır. Jeostratejik ve jeopolitik açıdan önemli bir konuma sahip Orta Doğu'nun başlıca aktörlerinden İsrail ile Türkiye'nin ilişkilerini etkileyen faktörler çıkış noktası alınarak, ..»»
Fatma DoğruelA. Suut Doğruel

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Türkiye’nin 1970’li yılların sonunda girdiği yapısal kriz sonrası başlayan istikrar arayışları serüveni yirmi beş yılı aştı. Ekonomik istikrarsızlığın neredeyse hiç bitmediği, kısa bir süre öncesine kadar nüfusun yaklaşık üçte ikisinin enflasyonsuz bir yaşamı tanımadığı ülkemizde sorunlar yıllardır kur, faiz ve borsa üçgeni içinde tartışıldı. Bu nedenle, bugüne kadar Türkiye’nin geleceğini..»»
Yılmaz Tezkan

Dergah Yayınları

Orta Doğu'da yirminci asrın başlarında mayalanmaya başlayan, 14 Mayıs 1948'de İsrail Devleti'nin kurulmasıyla yarım asrı geçen çatışmalar zincirine, İsrail tarafına, bir başka açıdan bakan kitapta İsrail'in güvenlik endişeleri, sosyal yapısı, kurulduğu tarihten itibaren nerede ise devamlı bir savaş içinde yaşayan bir devlette sivil-asker ilişkileri, İsrail güvenlik stratejisinde kitle tahrip sil..»»
Mehmet Günal

Arap Baharı ve Suriye Meselesi Işığında Mayın Temizleme İsrail ve AKP - Mehmet Günal - %5 indirimli : Kitap***>*vbcrlf*
Vecdi Gönül nasıl önce ***olmaz*** dediği yasaya sonra ***olur*** dedi? Mayınlar neden Türk Silahlı Kuvvetlerine temizlettirilmiyor? Başbakan Erdoğan neden ısrarla mayınlı araziyi İsrailli şirketlere vermek istiyor? ***Mayını ben temizlerim*** diyen Kilis Valisi neden görevden alındı? Mayınlı arazilerin İsrail'e bırakılması ***Van Minüt***un bedeli mi? Yeni Şafak gazete..»»
Sedat Laçiner

Hayykitap

Türkiye devleşiyor. Tüm engellemelere rağmen Türk dış ve iç politikalarında devrim niteliğinde değişimler yaşanıyor. Bu değişimleri "Türkiye'nin ekseni kayıyor" veya "Türkiye Batı"dan uzaklaşıyor' gibi yüzeysel ve derinlikten yoksun cümlelerle açıklamak mümkün değil. Prof. Sedat Laçiner, ekonomi, sosyoloji, tarih ve uluslararası ilişkiler teorilerini anlamlı bir bütün içerisinde kullanarak, y..»»
Marwan Bishara

Kitap Dünyası

FILISTIN/ISRAIL BARIS VEYA IRKCILIK»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa »