Önemli olan insanlar, diğer herkesin önemli olduğunun da en çok farkında olanlardır. Robert Zend [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Halit arapoglu biyografi Kitabı - Halit arapoglu biyografi Kitapları

Halit arapoglu biyografi konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Halit arapoglu biyografi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Aydın Engin

Remzi Kitabevi

Bir Koltukta Kaç Karpuz: Halit Kıvanç Kitabı»»
Aydın Çubukçu

Evrensel İletişim Yayınları

HALIT CELENK GELECEGE ADANMIS BIR OMUR»»
İbrahim Türk

Kabalcı Yayınları

Bu söyleşiler toplamı Türk sinemasının çok yönlü ismi Halit Refiğ`in sinemaya olduğu kadar hayata ilişkin görüşlerini de içermekte. Refiğ`in askerliğini yaptığı Kore`de çektiği belgesellerle başlayan sinema hayatı sinema eleştirmenliğiyle devam etti; Yaşamak Hakkımdır filminde Atıf Yılmaz`a asistanlık yaparak profesyonelliğe adım attı ve günümüze kadar devam etti. Film yapabilmenin maddi koşull..»»

Rona AybayÜmit Altaş

Çınar Yayınları

Çınar Yayınları tarafından yayımlanan “YAŞAMDA VE YARGIDA DEVRİMCİ DURUŞ HALİT ÇELENK”adlı kitapta 70’e yakın yazarın, Halit Çelenk üzerine yazdıklarını bulacaksınız. Bu yazarların her biri; hukuk,siyaset, basın,üniversite,sanat, kültür gibi alanlarda Türkiye’nin yakın tarihinde yeri ve etkisi olmuş aydın insanlar ... Halit Çelenk, çoğunun en zor zamanlarında yanında olmuş, olağanüstü dö..»»

Kolektif

Everest Yayınları

Bir dönem: 12 Mart sonrası -12 Eylül öncesi. Çalkantılar, huzursuzluklar içindeki Türkiye. Bir avuç aydın sanatçı hem toplumsal, hem bireysel sancılarla var olma mücadelesi veriyor. Yurt içinde ve yurt dışında. Birbirlerine yazdıkları mektuplarla soluk almaya çalışıyorlar. Şimdi sararmış o sayfaları Türk sinemasının usta yönetmeni Halit Refiğ bugün ve gelecek zaman için saklamış... "Sev..»»
Ahmet Toklu

Sepya Yayıncılık

Kendine özgü sinema diliyle Türk Sineması'nda haklı bir şöhrete sahip olan Yönetmen Halit Refiğ, en az filmleri kadar, yaşadıklarıyla da sinema tarihinde tartışmaların odağı oldu. Refiğ'in, 12 Eylül yönetimi tarafından önce yasaklanıp ardından da yakılan filmi Yorgun Savaşçı, dünya sinema tarihinde eşi görülmemiş bir sansür örneği olarak sinema tarihine geçti. Bu kitap, genç sinemacı Ahmet To..»»
Şerif Aktaş

Türk Dil Kurumu Yayınları