Kavramak için görmek, görmek için de dikkatle bakmak gerek! - Pitigrilli
E-mail adresiniz: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Gerilla Kitabı - Gerilla Kitapları

Gerilla konu başlığında toplam 21 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Gerilla kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Al LautenslagerJay Conrad Levinson

MediaCat Kitapları

Etkisi kanıtlanmış tüm taktikler 30 günlük bir planda

Maksimum kar ve müşteri memnuniyeti

İşinizi bir sonraki adıma taşıyacak bir hareket planı »»

Chris Jones

Mitra

Bir fikriniz mi var? Hadi kamera bulun Gidip filminizi çekin Piyasaya sürün Kulağa basit geliyor değil mi? Ama dijital kameraların, hatta cep telefonlarının ve evde kolayca kullanılabilen kurgu sistemlerinin gelişmesi ile film yapımı işte bu kadar kolay hale geldi. Peki ama nasıl film? Yani eldeki her türlü kaynağı kullanarak, kalabalık ekiplere ihtiyaç duymadan, düşük hatta mikro sayı..»»
Gavin LucasMichael Dorian

MediaCat Kitapları

Reklam endüstrisi bir değişim süreci içinde. Hangi medyayı kullanacağımızı seçebildiğimiz bir dönemde, geleneksel televizyon kanalları, basın ve ilanlar, artık bir markanın hedef kitlesine ulaşabilmesi için en uygun mecralar değil. Bu yüzden global markalar, ürünleri hakkında konuşulması için daha yaratıcı ve orijinal reklamlar yaratıyor. Microsoft Manhattan`ı kelebek çıkartmalarıyla kapladı, V..»»

Karl MarxFriedrich EngelsVladimir İlyiç Lenin

Akyüz Yayıncılık

Gerilla savaşı asilliğin öbür adıdır. Güçlü bir düşmana karşı "vur-kaç" taktiğiyle küçük silahlı grupların gerçekleştirdiği bu mücadele tarzı, tarih boyunca mazlumların, yoksulların, ezilenlerin kullandığı yöntemlerden biri olmuştur.

Bu çalışma, Marksist sistematiğin en önemli adları olan Marx-Engels ve Lenin`in yaşanan toplumsal pratiklerde gerilla savaşına ya da bu askeri sanata teorik ve..»»

Ernesto Che Guevara

Everest Yayınları

"Bu, halk mücadelesinin herhangi bir anında, gerilla topraklarının içinde ve dışındaki sivil örgütlenmenin şemasıdır. Tüm bu anlatılanları en üst derecede mükemmelleştirmenin olanakları mevcuttur; bir kez daha tekrarlıyorum, benim ağzımdan konuşan küba devrimi deneyimimizdir, yeni deneyimler bu kavramalrı değiştirebilir ve iyileştirebilir. Burada verdiğimiz bir şemadır, bir kutsal kitap değil."..»»

V. S. Naipaul

İletişim Yayınları

Çağdaş Dünya Edebiyatı»»
Metin Yeğin

Tarem Yayınları

(...) ***Garip geliyordu 26 yıl dağda gerilla olarak yaşadıktan sonra, meclisi bir odasında konuşurken 'Şimdi daha güç koşullar altında yaşıyoruz' diye bir cevap. Hem de Guatemala'daki savaş dünyanın en kirli savaşlarından biriyken.*** ***Dünyanın sokakları***ndan getirdiği öykülerle topraksız köylülerin, işçilerin, halkların mücadelesini anlatan Metin Yeğin bu kez savaşın izlerind..»»
Ertuğrul MavioğluAhmet Şık

İthaki Yayınları

15 Nisan 2010 Tarihinden İtibaren Sevkedilecektir. Ergenekon operasyonlarının “Avrupa Birliği yoluna girmiş, demokratikleşmeyi önüne hedef koymuş bir Türkiye’de” kontrgerillanın sorgulanması, yargılanması ve tasfiyesi anlamına geldiğini düşünenler fena halde yanıldılar. Ergenekon operasyonlarının darbelerle hesaplaşmak demek olduğunu ve darbecilerin TSK’nın direnişine rağmen ta..»»
Anne SteinerLoic Debray

Metis Yayınları

Yaşadığımız Dünya»»
Türker Baş

Optimist Yayın Dağıtım

Büyük şirketlere ve Uzakdoğu rekabetine rağmen yüksek kârlılıkla çalışan Türk KOBİ`lerinin başarı hikâyeleri:

- KOBİ`ler İçin Gerilla Stratejileri`ni diğer yönetim kitaplarından ayıran temel özellik sadece ama sadece Türk şirketlerinden örnekler içermesi,

- KOBİ düzeyindeki şirketlerde kâr patlaması yaratan stratejiler ve örneklerle bunların nasıl hayata geçirilebileceği,

- Türki..»»

 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »