İnsanın çocuğu ile övünmesi kendisiyle övünmesi demektir. SOMERSET MAUGHAM
E-mail: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Efsane Kitabı - Efsane Kitapları

Efsane konu başlığında toplam 195 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Efsane kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Raymond E. Feist

İthaki Yayınları

KARANLIK KRALICENIN GOLGESI/YILAN SAVASLARI EFSANE»»
Alper Özbek

Siyah Beyaz

Demirin acısını vişneden çıkardılar. Çıldırdı âdeta, ben nüfus cüzdanımı annemin rahminden getirmedim! Bu dünyanın toprağı değil mi ki Hakkâri! Neden hep öldürülüyorum ben en şehvetli yerlerinde nefeslerimin. Başındaki tepsi tepeleme simit dolu, inceden ince, karadan kara ve Digor. İnceden ince, karadan kara, simit diye bağırmıyor; sıcak Digor!.. gevrek Digor!.. Zamanlar duman duman dağlar gibi ge..»»
Özgür Taburoğlu

Doğu Batı Yayınları

Batıl inançları genelde aynı şekilde algılarız: Eski zamanlarda ve uzak yerlerde yaşayan insanların 'yanlış anlamaları' der, geçeriz. Ne derece doğru olduğu tartışılabilecek bu varsayımımızı, yeniden ele almakta fayda var. Örneğin bir batıllık görünümü olan kent efsaneleri, metropol yaşamındaki karmaşık ilişkiler ağının içinde, 'alacakaranlığa' yönelik değişmeyen bir ilgiyi fark ettirir bize...»»
Raymond E. Feist

İthaki Yayınları

Fantastik Kurgu»»
Gustav Schwab

İlya

KLASIK YUNAN MITOLOJISININ EN GUZEL EFSANELERI I»»
Gustav Schwab

İlya

KLASIK YUNAN MITOLOJISININ EN GUZEL EFSANELERI II»»
Stefanos Yerasimos

İletişim Yayınları

Türkler "Konstantiniye"yi 1453`te fethettiler ve şehrin kuruluşuna ve o vakte kadar sembolik merkezi kabul edilen Ayasofya`ya ilişkin bir efsane geliştirdiler. Bu efsane, Bizans, Arap, hatta Helen yazılı metinlerindeki temalardan örülüydü. Araştırma literatürünün yıllardır tanıdığımız isimlerinden Stefanos Yerasimos, bu efsanenin imparatorluk tartışması ve ideolojisi ile ilişkisini araştırıyor. Os..»»
Barış Müstecaplıoğlu

Metis Yayınları

Metis Edebiyat»»
Christian Leorier

Say Yayınları

KRALLIGI OLMAYAN KRAL MASAL VE EFSANELER»»
R. A. Salvatore

Laika Yayıncılık

Unutulmuş Diyarlar'ın en kuzeyinde... Büyük bir büyü gücüne sahip Kristal Parçası'nın, kendini kanıtlamak isteyen bir büyücü çırağı Akar Kesell'in eline geçmesiyle başladı herşey... Bir dağın gölgesinde, üç göl ile çevrili on küçük kasaba... Kristal Parçası'nın yanlış ellerde olması nedeni ile yok olmak üzere olan on küçük kasaba... Eski dost Drizzt Do'Urden ile arkadaşları; Cüce Bruenor, Güç..»»