Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield
E-mail adresiniz: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Efsane Kitabı - Efsane Kitapları

Efsane konu başlığında toplam 184 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Efsane kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
R. A. Salvatore

Laika Yayıncılık

Unutulmuş Diyarlar'ın en kuzeyinde... Büyük bir büyü gücüne sahip Kristal Parçası'nın, kendini kanıtlamak isteyen bir büyücü çırağı Akar Kesell'in eline geçmesiyle başladı herşey... Bir dağın gölgesinde, üç göl ile çevrili on küçük kasaba... Kristal Parçası'nın yanlış ellerde olması nedeni ile yok olmak üzere olan on küçük kasaba... Eski dost Drizzt Do'Urden ile arkadaşları; Cüce Bruenor, Güç..»»
Müslüm Yücel

Evrensel İletişim Yayınları

KURT COGRAFYASINDA GOL VE IRMAK EFSANELERI/KURT TA»»
Jean Rabe

Ankira Yayıncılık

KURTULUS/EJDERHA MIZRAGI/DHAMON EFSANESI 3.CILT»»
Giles Morgan

Kalkedon Yayıncılık

Kutsal Kâse günümüzde özellikle bir Hıristiyan sembolü olarak bilinir. Hatta 12. yüzyıldan itibaren yazılan ortaçağ hikâyelerinde Kâse, İsa’nın Son Yemeğinde kullandığı ve Aramatyalı Yusuf’un, çarmıha gerildiğinde İsa’nın kanını yere dökülmeden yakaladığı kap olarak tanımlanır. Birçok kaynakta ise Kâse’nin hem fiziksel hem de ruhsal anlamda yenileyen, iyileştiren ve besleyen özelliklere sahip oldu..»»
Ottilie A. Lilijencrantz

Yeryüzü Yayınevi

Güney Avrupalıların ***Kuzeyliler*** diye adlandırdıkları Norveç, İsveç ve Danimarka'nın sarı saçlı güçlü savaşçıları, 10. yüzyılda dünyaca tanınmaya başlandı. İzlanda ve Gröndland'ı sömürgeleştirdiler. Yunanistan ve Afrika da bu sömürgeleştirmeden payını aldı. Viking Rollo soyundan gelenler, Normandiya Dükleri olarak Fransa'yı yönetiyorlardı ve Ethelred tarafından kötü yönetilen ve Danimarkalı..»»
Tracy Chevalier

İnkılap Kitabevi

Tarihi Romanlar»»
Tracy Chevalier

İnkılâp Kitabevi Özel Fiyat

Hayatta bir kez alınabilecek bir siparişti. Krala yakınlığıyla bilinen on beşinci yüzyıl asilzadelerinden Jean le Viste, Saray erkânı arasında giderek yükselen konumunu kutlamak amacıyla hırslı bir ressamdan kendisi için altı duvar halısı tasarlamasını ister. Başarılı ve genç bir minyatür sanatçısı olan Nicolas des Innocents, bu işin kendisine verilmesine şaşırsa da, patronunun göz k..»»
Hasan Barışcan

İnkılap Kitabevi

"Güneybatı Anadolu`da Teke Yarımadası olarak bildiğimiz bölge, Anadolu`nun ilk uygarlık dönemlerinde Likyalıların ilk uygarlıklarını sundukları bu bölgede, günümüzde Köyceğiz, Dalyan, Ortaca, Dalaman, Göcek, Fethiye, Patara, Kalkan, Kaş, Kekova, Demre, Finike, Kumluca, Tekirova gibi yerleşimler kıyı kesimini oluştururken, Elmalı, Seki, Gölhisar, Çameli, Dirmil, kuzeyindeki yerleşimleri oluşturmakt..»»
Levent Cantek

İletişim Yayınları

Araştırma İnceleme»»
Necati Aydın

Parola Yayınları

Sermiyan Dede konuşmasını bitirdiğinde, Mir Abdal Camisi'nin müezzini saba makamındaki sabah ezanına oku-maya başlamıştı. Sabahın seher vakti sonrası sabah olmuş, gün ağarmıştı. Yerdeki karıncalar yeni buğday taneleri ve yaprakları yuvalarına yığmak için deliklerinde dışarı çıkmaya, ağaç dallarındaki yuvalarında yatan kuşlar yeni böcekleri avlamak için uçmaya ve Dicle kıyısındaki balıklar artık rı..»»