Soyulduğu halde gülen adam hırsızdan bir şey çalmış demektir, boş yere üzülen ise kendi kendini soyar. William Shakespeare
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Efsane Kitabı - Efsane Kitapları

Efsane konu başlığında toplam 196 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Efsane kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Doğan Yurdakul

Ümit Yayıncılık

Reis, Çetele ve Bay Pipo kitaplarının yazarlarından Doğan Yurdakul, bu kez ünlü kabadayı Dündar Kılıç`ın yaşamöyküsünü kaleme aldı. İkinci cildi "Raconun Son Nefesi ve Mafya" başlığıyla yakında yayınevimiz tarafından çıkarılacak olan kitapta, ön planda Dündar Kılıç`ın çevresinde dönen olaylar sergilenirken, Fonda da Türkiye`yi bugünkü bunalımın eşiğine getiren yakın tarih içindeki gelişmelerin per..»»
David Unaipon

Epsilon Yayınları

Avustralya kıtasının ilk sahipleri olarak bilinen ve on binlerce yıldır bu kıtada yaşadıkları kabul edilen Aborijinlerin yaşantılarını biçimlendiren gelenekleri bugüne dek pek çok kitaba konu oldu. Ancak gerçek bir Aborijinin daha 1920`lerde kıtada yaşayan farklı kabileleri de dolaşarak topladığı ve ilk kez 1927 yılında yayımladığı bu öyküler, bugüne dek yayımlanmış en eski Aborijin Efsaneleri..»»
Yaşar Kemal

Yapı Kredi Yayınları

Bir aşk destanı olan Ağrı Dağı Efsanesi geleneklerini Mahmut Han`a karşı savunan Ahmet ile Gülbahar arasındaki aşkı konu alır. Efsanelere ve halk söylencelerine yürekten bağlı Yaşar Kemal`in bu romanı, insan psikolojisinin derinliklerini de içerir. »»
Cevat Şakir Kabaağaçlı

Bilgi Yayınevi

Anadolu Efsaneleri "Yüzyillar boyunca Anadolu diye, Anadolu`da diyar diyar gezeyim dedim, her yerin eski efsanelerinden tutup da günümüze kadar gelmis tarihsel olaylari yazayim dedim. Ne var ki, Anadolu`nun çesitli ekonomik, toplumsal kargasaliginin içinden çikabilene askolsun. Örnegin bir yerden bir yere giderken insan attigi bir tek adimda felsefenin bas döndürücü bir doruguna firlar, atilan ..»»
Barış Müstecaplıoğlu

Metis Yayınları

Batakılık Ülke "Perg Efsaneleri III"»»
Yaşar Kemal

Yapı Kredi Yayınları

Yüzyıllarca yerleşik düzene geçmemek için direnen Türkmenler`in romanı Binboğalar Efsanesi Hıdrellez şenliklerinde, göçerlerin kış için sığınacak topraklar bulma dilekleriyle başlar. Ancak, kış onlar için bir yok oluş öyküsüne dönüşecektir. Yörüklerin yok oluşuna yakılmış bir ağıt. "Yaşar Kemal bir kültürün nasıl yittiğini Binboğalar Efsanesi ile sarsıcı bir biçimde betimledi." ..»»
Nur Gencer

Dünya Kitapları

BIR SPOR EFSANESI ECZACIBASI SPOR KULUBU'NUN OTUZ»»
Recep S. Tatar

Su Yayınevi

BU TOPRAGIN EFSANELERI TRUVA ATI'NDAN AKTAMAR ADAS»»
Raymond E. Feist

İthaki Yayınları

BUYUCU/CIRAK/GEDIKSAVASLARI EFSANESI 1»»
Raymond E. Feist

İthaki Yayınları

BUYUCU/USTA/GEDIKSAVASLARI EFSANESI 2»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »