Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao)
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Dinozor Kitabı - Dinozor Kitapları

Dinozor konu başlığında toplam 44 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Dinozor kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Mina Urgan

Yapı Kredi Yayınları

İngiliz edebiyatı "duayenimiz" Mina Urgan, bu kez anılarıyla, bir yaşama ustası olarak karşımızda. Mina Urgan Bir Dinozorun Anıları`nda açıkyürekli, yalın ve naif bir dille anlatıyor; kendini, çevresindekileri ve bir coğrafyada olan biteni... Halide Edip, Necip Fazıl, Abidin Dino, Neyzen Tevfik, Sait Faik, Yahya Kemal, Ahmet Haşim, Atatürk ve başka pek çok isimle zenginleşmiş bir ömrü... "Oğuz ..»»

Mina Urgan

Yapı Kredi Yayınları

Mina Urgan Bir Dinozorun Anıları`nı yazarken kitabının bu kadar çok okunacağını hiç beklemiyor, "Benim gibi bir kocakarının hayatını kim merak eder ki..." diyordu. Ama öyle olmadı. Yüzbinlerce kişi bu ufak tefek, beyaz saçlı, sigara içen, cesur, komünist ve ateist olduğunu televizyon ekranlarında söyleyen İngiliz Edebiyatı profesörünün anılarını okudu ve kendiyle alay etmeyi bilen bu zeki kadını ç..»»
Albert J. Bernstein

Alfa Yayınları

Dinozor Beyinliler İş Yerinizdeki Huysuz İnsanlarla Başa Çıkmanın Yolları»»
Thomas Brezina

Say Yayınları

DINOZOR VADISI DORT KAFADARLAR TAKIMI 27»»
Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

`Bu tarihin ürünü olan biz insanlar da dahil olmak üzere, bundan yaklaşık 750 milyon yıl önce bu gezegende bütün canlıların ortak atası olan bir canlı yaşadı ve (şimdilik) bu gezegende, en gelişmiş ürünü olarak insan bilincini ortaya çıkartan hayat, yaklaşık 14 milyar yıldan bu yana süregelen, ama içinde ne mucizelere, ne doğaüstü, fiziküstü müdahalelere, ne de esrarengizliklere yer olan bir ra..»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

1989 yılında ölmüş olan tanınmış Alman bilim adamı ve yazarı Hoimar von Ditfurth bilim karşısında doğru kuşkunun ne olduğu, bilimin yaşamımızdaki anlamı ve sınırları üzerinde tümüyle bilimsel verilere dayanan açıklamalar getiriyor... kendi yaşamımızı da gözden geçirebileceğimiz güvenilir bir temel sunuyor böylece... Dünyada ve özel olarak Türkiye`de geleneğin ve dinin yeni toplumsal roller üstl..»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

Sadece bilimsel verileri değil aynı zamanda bilimsel tavrı bize benimsetmeye çalışırken Dilfurth`un seçtiği anlatım tarzı dizinin gördüğü ve gittikçe artan ilginin de nedeni olsa gerek.

İlk patlamadan cansız doğaya, biyolojik evrimden beynin ve bilincin ortaya çıkışına kadar uzanan gelişmeyi, bilimselliğin alanını ve ciddiyetini terketmeden `her okura` anlatabilmenin `onuru` yazarla b..»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

Dünyada ve özel olarak Türkiye`de geleneğin ve dinin yeni toplumsal roller üstlenmeye doğru gittikleri bir dönemde, bu dizi daha da güncelleşiyor. İster inanç sistemlerinin tarihsel rollerinin gerilerde kaldığını düşünelim, ister dini rönesansa umut bağlayalım, bilim ile Ditfurth`ta bulduğumuz türden bir hesaplaşmadan geçmeden edemeyiz. (Turgay Kurultay/ Cumhuriyet Kitap)»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

Kafalarımızın birkaç kilometre üstünde başlayan göğün içinde olup bitenler, bizim için saçma ve önemsiz olmaktan başka her anlama gelmektedir. Bilim adamlarının yetmişli yılların başından itibaren bulup ortaya çıkardıkları gerçeklerin gösterdiği gibi, bu evrende gerçekleşen her şey, bir zamanlar yeryüzü ile gökyüzü alemini birleştiren mitosların anlattıklarından bile çok daha öte boyutlarda biz..»»

Hoimar Von Ditfurth

Alan Yayıncılık

Bundan, yaklaşık iki milyar yıl sonra, bir an gelecek bir gün, bir ay sürecek.

Dünya`nın hep aynı yüzü Ay`a bakacak, ama hayat, iş daha buralara varmadan, 10-15 gün sürecek bir dünya gününün, çevre koşullarında yol açacağı değişikliklerden ötürü bugün bildiğimiz biçimiyle yoluna devam edemeyecektir. Bir günyirmidört saattir; gezegenimiz her zaman bir manyetik şemsiyenin koruyucu etkisi alt..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa »