Sarhoşluk kusur yaratmaz, kusurları açığa vurur. Seneca
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Dinle Kitabı - Dinle Kitapları

Dinle konu başlığında toplam 134 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Dinle kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Caner Taslaman

İstanbul Yayınevi

Big Bang teorisi, felsefe ve dinler açısından hangi sonuçları doğuruyor? Tanrı var mı? Tanrı’nın varlığı bilimsel verilerle ve akılcı delillerle ispatlanabilir mi? Evren, bilimsel kanunlar, evrensel tüm oluşumlar, bütün canlılar ve biz; tesadüfen mi oluştuk, yoksa bilinçli bir yaratılışın ürünleri miyiz? Bütün bu soruların cevapları, bu kitabın ilgi odağını oluşturmaktadır. Evren hakkında ne d..»»
Kolektif

Geçit Kitabevi

CENGEL BULMACA DUSUN BIL BUL OGREN EGLEN DINLEN»»
Nedret Güvenç

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Elinizdeki bu kitap yüz elliye yakın oyunda başrol oynamış usta bir sanatçıdan, genç tiyatroculara mesleki öğütler deneyimlerinden damıttığı son derece samimi, sıcak ve elzem öğütler bunlar: Ezber canavarı, role hazırlanmak, oyuncu sorumluluğu, karakter çözümlemesi, kulis ve prova terbiyesi, oyun geceleri... Özverisi kadar hazzı da yoğun olan bir mesleğin püf noktaları... Yarın ardından yar..»»
Wilhelm Reich

Payel Yayınevi

Binlerce yılın bakış açısından görebiliyorum seni, binlerce yıl geçmişten ve binlerce yıl gelecekten bakıyorum sana. Kendinden korkma duygundan kurtulmanı istiyorum. Daha mutlu ve daha insana yaraşır bir yaşam sürmeni istiyorum. Kasılmış bir beden yerine. Canlı, yaşayan bir bedenin olsun istiyorum: çocuklarından nefret etmek yerine onları sevmeni, karına, evlilik gereği işkence yapmak yerine onu m..»»
Mustafa Köylü

İnsan

DINLER ARASI DIYALOG»»
Felicien Challaye

Varlık Yayınları

Samih Tiryakioğlu`nun dikkat ve özenle üzerinde durarak dilimize kazandırdığı bu yapıtta insanlığın ilk zamanlarından bugüne dek yeryüzünde din duygusunun doğup gelişmesini izleyecek ve bilgi sınırlarını genişleteceksiniz. İslam dışında büyük dinlerin tümünü içermektedir Dinler Tarihi.»»

Joachim Wach

Ataç Yayınları

Bilimsel Bir Disiplin Olarak Kuruluşuna Teorik Bir Giriş "Dinler tarihinin görevi, ampirik dinleri incelemek ve tasvir etmektir. Betimleyici ve yorumlayıcı bir disiplindir, normatif değildir. Somut dinleri tarihsel ve sistematik olarak incelediği zaman görevini yerine getirmiş olur. Onun ister tümevarımsal isterse tümdengelimsel yolla olsun ideal anlamda `dinin`hakikatini ortaya koymasını bekle..»»
Yumni Sezen

Kelam Yayınları

DINLERARASI DIYALOG IHANETI DINI-PSIKOLOJIK-SOSYOL»»
Abdullah Rıza Ergüven

Berfin Yayınları

DINLERIN KOKENI VE ISLAM'DA REFORM»»
Arnulf Zitelmann

İnkılap Kitabevi

Dünya Dinleri»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »