Şerefle bitirilmesi icap eden en ağır vazife hayattır. -- Toegueville
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilge Kitabı - Bilge Kitapları

Bilge konu başlığında toplam 128 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Bilge kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Burhan Yılmaz

Neden Kitap

Tarih, milletleri ve devletleri yazar. En çok da Türklerden bahseder. Ünlü bir bilim adamının dediği gibi, "Tarihten Türkleri çıkarırsanız ortada tarih diye bir şey kalmaz."

Dünya üzerinde her milletin bir görevi olmuş; kimileri tarih sayfaları arasında kaybolmuş, kimileri de yozlaşıp zamanla silinmiş...Türk milletinin binlerce yıldır Mu-Atlantis ile nasıl bir diyaloğu olduğu araştırmalar..»»

Robin Sharma

Goa Basım Yayın

Bu fevkalade kitabın sayfaları arasında ünlü yazar robin sharma,basit olduğu kadar çarpıcı da olan etkili bir sistemi anlatıyor.bu sistem sizlere,çocuğunuzun doğasında bulunan liderlik potansiyelini ortaya çıkarmanızın yollarını gösterirken,süreç içinde kendiniz için de daha zengin ve daha ödüllendirici bir hayat tarzı yaratmayı öğrenmenize yardım ediyor.»»

Müzeyyen Tüzün

Sis

İnsanlık tarihi, olaylardan daha çok kişileri yazar. Çünkü gerçekleşen her olayın başkahramanı kişilerdir.

Bu kitap, dünyaya yön veren kişilerin buluştuğu bir kavşak noktası niteliğindedir. Her sayfası, binlerce yıllık insanlık tarihinde öne çıkan şahsiyetlerin, tarihin akışını nasıl şekillendirdikleri ve geleceğe miras olarak bıraktıkları en değerli hazine olan düşünce ve fikirlerle har..»»

Ziya Demirel

Akçağ Basım Yayın

İnsanlar ve sözler vardır ki, yaşadığı ve söylendiği zamana ait değillerdir. Çağın ötesinde yaşarlar ve çeğın ötesinde yankılanır, kabul görürler.

Her otun, her çiçeğin zamnla bir oluşumu vardır. La`in güneşin tersiyle renk , parlaklık ve letafet elde etmesi için yılların geçmesi gereklidir. Alelade otlar, iki ay içinde yetişir, fakat güllerin bülbüllere ilham kaynağı olması , ayları ve y..»»

Roland OlsonHelena Olson

Kozmik Kitaplar

Bilimsel araştırmalar, dünyanın her yerindeki şehir ve kentlerde yaşayan nüfusun yüzde birinin Transandantal Meditasyon Tekniği`ni uygulaması halinde suç oranındaki yükseliş eğiliminin tersine döndüğünü ortaya koymuştur. Bir başka deyişle, bütün toplumun ortak bilincinde düzen ve uyum artışı görülmektedir.

Bu bulgu, Maharishi`nin 1959 yılında Los Angeles`te ve hatta çok daha öncesinde Hin..»»

Nil Gün

Kuraldışı Yayınevi

Kinesiyoloji, en basit anlatımla bedeninizle konuşmanızı sağlayan olağanüstü bir geribildirim mekanizmasıdır. Bu kitapta, Psiko Kinesiyolojinin (kısaca PiKi) alt yapısı, PiKi Temel eğitiminde verilen bilgiler ve temel tekniklerin uygulamaları yer almaktadır. Ayrıca günlük yaşamınızda sıkça karşılaştığınız sorunların kolaylıkla üstesinden gelmeniz için, otuzun üzerinde temel PiKi yöntemini öğren..»»

Haluk Berkmen

Sistem Yayıncılık

Günümüzün modern bilimleri bize yeni açılımlar ve farklı yaklaşımlar sunuyor. Fizik dünya ile ilgilenen pozitif bilimlerin sınırında bilim ile tasavvuf ortak bir düşünce şeklini işaret ederek bütünsel bir bakışa kapı aralıyor. Kuantum kuramının felsefi açılımını günümüz insanının düşünce ve davranışlarına uyguladığımızda “Kuantum Bilgeliği” şeklinde tanımlanabilecek yepyeni bir bakış açısı karşımı..»»
Marian Wolfe Dikson

Dharma Yayınları

Moraliniz bozuk olduğunda veya depresif bir ruh hali içinde olduğunuzda kendinizi vücudunuzun ağırlığı altında eziliyormuş gibi hisseder misiniz? Ve omurganızı dikleştirip duruşunuzu düzelttiğinizde, omuzlarınızdan ağır bir yük kalktığı hissine kapılır, birdenbire kendinizi daha iyi hisseder, hatta dünyaya daha mutlu ve umutla bakmaya başlar mısınız?... İşte tüm bunlar, fiziksel ve duygusal tutuml..»»
Lobsang T. Rampa

Onbir Yayınları

Milyonlarca yıl önce bizim evrenimizin dışında devasa "Uzay Gemisi" ile gelen çok yüksek bir uygarlığın -Dünyanın Bahçıvanları- gezegenimizin üzerine kurdukları medeniyeti ve insan ırkının başlangıcının şaşırtıcı bir tarihini okuyacaksınız. Dünya`nın Bahçıvanları`nın kendi aralarında çıkan bir anlaşmazlık, iki gruba bölünmelerine neden olur. Kaçınılmaz bir uyumsuzluğun sonucunda çıkan savaş..»»
Nuri Bilge Ceylan

Norgunk Yayıncılık

İklimler değişiyor, şehirler, oteller, insan yüzleri değişiyor İsa`nın ense köküne saplanmış o ağrı geçmiyor. Arada bir azan, dindiğinde bile dipte, derinde hep sinsice işleyen, inatçı bir ağrı bu. Bahar`ın saçlarını sevgiyle okşarken de orada (sevebilir mi ki İsa?), Serap`ın üstünde çaresizce debelenirken de (öldürebilir mi isa?). Evet, bir şekilde varız, varlığız, sınırlanmış arzularımız var: So..»»