Amansız bir aşkın acı bir umutsuzluk içinde kıvrandırdığı kimseler gider, gözlerden uzak bulunan ağaçlıklı yollarda saklanırlar... Vergilius [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilge Kitabı - Bilge Kitapları

Bilge konu başlığında toplam 138 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Bilge kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ziya Demirel

Akçağ Basım Yayın

İnsanlar ve sözler vardır ki, yaşadığı ve söylendiği zamana ait değillerdir. Çağın ötesinde yaşarlar ve çeğın ötesinde yankılanır, kabul görürler.

Her otun, her çiçeğin zamnla bir oluşumu vardır. La`in güneşin tersiyle renk , parlaklık ve letafet elde etmesi için yılların geçmesi gereklidir. Alelade otlar, iki ay içinde yetişir, fakat güllerin bülbüllere ilham kaynağı olması , ayları ve y..»»

Orhan Aydın

Akçağ Basım Yayın

Bu kitapta yer alan bütün düşüncelerin bedeli, özgürlükten yoksun kalınarak, yaşamlar verilerek ödenmiştir. Bu düşüncelerin ödülü ise, `erdemli insanların yaşadığı bir dünya` olmuştur. Bilginin, sevginin ve adaletin olmadığı, ihtirasların etkin olduğu bir dünya, nitelikli insanlar için cezaevi haline gelmiş demektir. "Bilgelerden Özdeyişler" adlı bu kitap, bütün dünyanın ortak değeri olmuş d..»»
Gökmen Mor

Mola Kitap

İsmail Kaygusuz

Su Yayınevi

Anadolu Bilgeleri halkın içinden yetişip, onlarla birlikte yaşamış ve onların mutluluğu için çalışmıştır. İsyanları da şiirleri de türküleri de hep halk içindir... Anadolu`da yaşayan tüm halkların kardeşçe yaşamasını ilke edinen bu büyük bilge insanlar sonunda, iktidarla karşı karşıya gelmişlerdir. Kimileri öldürülmüş, asılmış, derisi yüzülmüş; kimileri de unutturulmaya çalışılmıştır. Dünd..»»
Altan Deliorman

Timaş Yayınları

1940'lardan 1980'lere, üniversite, edebiyat ve basın tarihimiz açısından son derece kıymetli on iki bilgenin portresini okuyacağınız bu kitapta, Meclis'te, edebiyatta, üniversitede ve basında yaşanan, Türkçülük, milliyetçilik hareketleri, tartışmaları, milliyetçi-muhafazakâr kesimin kominizmle mücadeleleri anlatılmıştır. Özellikle 1961 Anayasası'nın getirdiği kısmî özgürlük ortamının farklı ide..»»

Altın Kitaplar Yayınevi

Eragon ve ejderhası Saphira, imparatorluğun zalim hükümdarı Kral Galbatorix’in güçlü ordularına baş kaldıran eyaleti yok olmaktan kurtarmışlardı. Artık Eragon’un Ejderha Süvarileri’nin sahip olduğu büyü yapma ve kılıç kullanmaktaki ustalığa erişmesi için daha fazla çalışması gerekmektedir. Genç süvari, bunun için Elfler’in ülkesi Ellesmera’ya doğru yola çıkar.

Ömür boyu sürecek olan bu yol..»»

Veysel Dinler

Beyaz Balina Yayınları

BATI BILGELERINDEN OZDEYISLER»»
Sri N. Maharaj

Akaşa Yayınevi

Ben O`yum: Çağımızın En Büyük Bilgelerinden Birinin Olağanüstü Öğretisi Çağımızın, belki de insanlık tarihinin en büyük bilgelerinden biri olan Sri Nisargadatta Maharaj`ın olağanüstü öğretisini içeren bu büyük eseri sizlere sunmaktan onur duyuyoruz. İnsanlık bugün, her zaman olduğundan daha fazla aydınlanmaya, kendini, aslında ne olduğunu bilmeye, özünü idrak etmeye ve iç huzuruna..»»
Veysel Dinler

Beyaz Balina Yayınları

DOGU BILGELERINDEN OZDEYISLER»»