Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao)
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Benim Kitabı - Benim Kitapları

Benim konu başlığında toplam 221 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Benim kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Gabriel Garcia Marquez

Can Yayınları

1982 Nobel Edebiyat Ödülü’nü de almış olan Gabriel Garcia Marquez’in, yaşayan en büyük dünya yazarlarından biri olduğunu herkes biliyor. Yazdığı son romanı Benim Hüzünlü Orospularım’la yine kitap dünyasının doruğuna oturdu. Yazar, bu kez, doksanını bulmuş çok yaşlı bir gazete köşe yazarının ağzından müthiş bir aşk serüvenini dile getiriyor. Son yıll..»»

Orhan Pamuk

İletişim Yayınları

Orhan Pamuk’un “en renkli ve en iyimser romanım”, dediği Benim Adım Kırmızı, 1591 yılında İstanbul’da karlı dokuz kış gününde geçiyor. İki küçük oğlu birbirleriyle sürekli çatışan güzel Şeküre, dört yıldır savaştan dönmeyen kocasının yerine kendine yeni bir koca, sevgili aramaya başlayınca, o sırada babasının tek tek eve çağırdığı saray nakkaşlarını saklandığı yerden seyreder. Eve gelen usta na..»»

Ayhan Yalçın

Geçit Kitabevi

``BENİM AVUKATIM``; mesleğiniz ne olursa olsun, aradığınız her hukuki konuda yeterli bilgi ve örnek dilekçeleri bulabileceğiniz, hukuki sorularınıza ışık tutacak, size yol gösterecek bir ``Tatbikat Kitabı`` dır. »»
İkbal Gürpınar Karagözlü

Yakamoz Yayıncılık

Hayatınızdan neleri çıkarıp atmak isterdiniz? Elinizde bir silgi olsa, dilediğiniz şeyleri silme hakkınız olsa, hangi yaşanmışlıkları yok ederdiniz? Eskiden, çook eskiden hiç düşünmeden yapıverdiğiniz, üstelik kendinize mübah saydığınız neler beliriveriyor şimdi hafızanızda? Gözünüzün önüne kimler geliyor affedemediğiniz? Rüyalarınıza bile giren, geceleri kan ter içinde uyanmanıza sebep olan bir ş..»»
Nina Grunfeld

Resital - Kaizen Yayıncılık

Bu kitabın, sizin için olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz; yaşam koçluğunun ne olduğunu; hatta yaşam koçluğunun sizin yaşamınızı nasıl değiştirebileceğini de merak ediyor olabilirsiniz. Yalnızca bu kitabı elinize alarak, kendinize koçluk yapmaya başladınız bile, çünkü merak, kendiniz hakkında meraklanmak yaşam koçluğunun en temel özelliklerinden biridir.

Hangi yaşta olursanız olun,..»»

Aylin Kotil Sarıgül

Detay Yayıncılık

Hayattan neler bekliyoruz?
Nasıl bir yaşam ve nasıl bir sevgi düşlüyoruz?
Maddi edinimler ve başarılar uğruna; mutluluğumuzu ve hayatımızı feda etmeden, duygusal yaşamdan ve sevgiden vazgeçmeden, hayatın dengesini nasıl kurabiliriz?
Benim için ateş yakar mısın? Aylin Kotil Sarıgül`ün kaleminden; Hayatı, insanları, ilişkileri ve aşkı, hırslarımıza kurban etmeden ..»»
Maeve Binchy

Doğan Kitap

"Rüzgar Gibi Geçti`den sonra okuduğum en etkileyici roman."

- The Independent-

"Öyküleştirme yeteneğinin olağanüstü bir anlatımla buluştuğu olağanüstü bir roman."

- Jeffrey Archer-

"Tam anlamıyla muhteşem bir roman: sürükleyici, ustaca resmedilmiş bir atmosfer. Üstelik çok eğlenceli."

- The Los Angeles Times-

"Sanki yeni bir keşif gibi... O kadar zengin ve düşündür..»»

Ahmet Selçuk İlkan

Kora Yayın

Hayat bir televole masalı değildir kızım!

Sakın aldatmasın seni

Seda`nın Güllü`nün o hoş kahkahaları

Ebru`ların Çağla`ların Demet`lerin

O sabun köpüğü muhteşem aşkları

Ben ne dev yalnızlıklar bilirim

Ben ne ayrılıklar

Ben ne hıçkırıklar

Kim bilir

Nasıl ıslaktır geceleri onların yastıkları.

Hayat Mehmet Ali`nin çiftliği değildir kızım!

Öyle ..»»

Pınar Sarp

Goa Basım Yayın

Pınar Sarp, avukat annesinden dinlediği gerçek bir dava hikayesini romanlaştırdığı ilk kitabı Benim Kasam Bacak Aram`da, matruşka biblolarına benzer bir yapı kuruyor: Hikayenin içine girdikçe işler daha da karışıyor, bir soru aydınlığa kavuşunca bir dolu yeni soru sökün ediyor.

Erdoğan`ın ağabeyi Turan öldüğünde, geriye çok sayıda gayrımenkulden oluşan bir miras bırakıyor, ama evlatlık edi..»»

Janet BinghamRosalind Beardshow

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Aile sevgisinin sıcaklığı hakkında eğlenceli ve eğitici bir hikâye…»»