Bir kimseyi sahip olmadığı sıfatlarla övmek, onu kibarca yermek demektir. CEMİL SENA
E-mail: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Benim Kitabı - Benim Kitapları

Benim konu başlığında toplam 220 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Benim kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Tuğba Aydoğan Baysal

Palme Yayıncılık

***Benim Adım Yalnızlık*** şiir kitabındaki her şiir, ayrı ***haz*** veren güzelliktedir... Okurken, tek kelimeyle hayran kaldım... Bugüne kadar keşfedilmemiş bir yeteneğin 'ustaca' işlenmiş duygularınıza tercüman olduğunu bu kitabın her şiirinin her satırında bulabilceğinizi düşünüyorum... Şiirlerde aşk, sevgi, acı, ihanet, terk edilmişlik, hasret ve özlem duygularını seslen..»»
Francesca Carabelli

Altın Kitaplar

Gerçek adım Johannes Gensfleisch zur Laden. Gensfleisch, bizim dilimizde ***kaz eti*** anlamına geldiği için, ismim hayatım boyunca başıma dert açtı ve hep alay konusu oldu. Bu yüzden herkes beni Johannes Gutenberg olarak tanır. Ama şimdi bunu bir kenara bırakıp, sizlere başımdan geçen bambaşka bir hikâyeden, bir H harfinin hayatımı nasıl değiştirdiğinden bahsetmek istiyorum. Ve bilmenizi istiyoru..»»
Victor Escandell

Altın Kitaplar

Ay'a seyahat etmeyi hangimiz istemeyiz ya da denizaltıyla yolculuk yapmayı? Hatta yerküre üzerinde uzun bir gezintiye çıkmayı? Ben, sen, biz, siz, hepimiz bunu isteriz. Ama önemli bir fark var aramızda. Siz bunların hepsini şimdi gerçekten yapabiliyorsunuz, fakat ben o zamanlar ancak hayallerini kurabiliyordum. (Tanıtım Bülteninden) »»
Fernando Garces

Altın Kitaplar

Benim adım... Kristof Kolomb Benim, Yeni Dünya'yı keşfimle birlikte büyük Okyanus İmparatorlukları dönemi başladı. Yeni Dünya ile yapılan ticaretlere bağlı olarak, İspanya ve İngiltere gibi bazı Avrupa ülkeleri ekonomik açıdan büyük bir gelişme gösterdi ve uluslararası güç hâline geldi. O zamandan beri, dünyanın herhangi bir yerinde gerçekleşen bir olay diğer tüm bölgeleri etkiliyor. Benim seya..»»
Ferran AlexandriVioleta Monreal

Altın Kitaplar Yayınevi

Benim Adım... Shakespeare

"Benim tiyatrom evrenseldir."

Eminim hepiniz Prens Hamlet"in ünlü sözü "olmak ya da olmamak"ı veya aileleri arasındaki düşmanlık nedeniyle bir felakete kurban giden âşıklar Romeo ile Juliet`i duymuşsunuzdur. Onlar, tiyatro eserlerim için yarattığım kahramanlardan sadece bazıları. Eserlerimdeki karakterleri sanki gerçek kişilermiş gibi acı çeken, tutkuları ve hı..»»

Luis LuqueCarles Arbat

Altın Kitaplar Yayınevi

Yedinci sanat olarak kabul edilen sinemada; beceriksiz polislerin kurnaz hırsızların kaçmasına göz yumdukları, açlık çeken yetimlerin gülebildiği ve imkânsız aşkların mutlu sonla bittiği unutulmaz filmler yaptım. Filmlerimin büyük bölümünde kendi hayatımdan esinlendim. Bu filmlerde sinemada bütün zamanların en sevgi dolu, en cesur ve harika karakteri olan Şarlo’yu yarattım. »»
Ahmed Eş-Şehavi

Kırmızı Yayınları

Aşk ve tasavvuf ikliminde yetişen Ahmed Eş-Şehavi felsefenin, dilin, özgün mecazların ve imkânsız aşkların çocuğudur. O, bir yandan yetiştiği kültürün mirasından beslenirken öbür yandan çağın melodisine tempo tutar. Bu nedenle okur, bir derviş mi yoksa modern bir şair mi okuduğunu anlamaz. Şairin aralıksız hikmet arayışından okuyucu da nasiplenir. Hiç umulmadık bir şiirsel zaman veya mekânda kendi..»»
Kudret Eren Yavuz

Timaş Yayınları

Benim Akıllı Yavrum, çocukların doğumdan itibaren gösterdikleri zihinsel gelişimi ve bunun en iyi şekilde tamamlanması için öncelikle ailenin ve sonra da eğitimcilerin neler yapabileceklerini 5 basit adımda anlatıyor. Bu adımlar: 1- Çocuğunuzun zihni nasıl çalışır farkında olun. 2- Zihnini ve yüreğini güçlendiren bir aile iklimi oluşturun. 3- Potansiyelini farkedin ve gelişimini destekleyin. ..»»
Naim Kandemir

Nota Bene Yayınları

Krallarına kraliçe yapmak için kadın kaçıran cinler. Çocukları parayla kendilerine küfrettiren esnaflar. Nane şekerciler, taze tazeciler, motosikletleriyle ölümüne dönen akrobatlar, destancılar… Arastanın delilerini haftalığa bağlamış ve hayattan sürekli makas alan bir baba. Pay kuponları, Leyla Sayar, Figen Han, ***Danıştay kararıyla*** seyredilen filmler. Kabaran bir hindi neden öte..»»
Ali Akpınar

Hüner Yayınevi

İnandım, iman ettim, bağlandım anlamına gelen 'âmentü' cümlesi, iç dünyamızı aydınlatan inanç birikimlerinin tamamını anlatmaktadır. Aslında her insanın bir gönül dünyası ve o dünyasını oluşturan bir inanç manzumesi vardır. İnançsız olduğunu söyleyenlerin bile. Onlar da mutlaka bir seylere inanırlar. Çünkü inanmak, insan olmanın gereğidir. Ama asıl önemli olan doğru şeylere inanmak..»»