Hakiki sevgi, herkesin bahsettiği, fakat pek az kimsenin gördüğü hayaletlere benzer. -- Anatole Franse
E-mail adresiniz: Şifre: Üye ol | Şifremi Unuttum
Şiir ve Edebiyat Platformu
Anasayfa Şiirler Yazılar Forum Etkinlikler Nedir? Kitap Kitap  Tv TiVi  Müzik Blog Atölyeler Atölye  Bicümle Arama İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

Benim Kitabı - Benim Kitapları

Benim konu başlığında toplam 199 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Benim kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ferran AlexandriVioleta Monreal

Altın Kitaplar Yayınevi

Benim Adım... Shakespeare

"Benim tiyatrom evrenseldir."

Eminim hepiniz Prens Hamlet"in ünlü sözü "olmak ya da olmamak"ı veya aileleri arasındaki düşmanlık nedeniyle bir felakete kurban giden âşıklar Romeo ile Juliet`i duymuşsunuzdur. Onlar, tiyatro eserlerim için yarattığım kahramanlardan sadece bazıları. Eserlerimdeki karakterleri sanki gerçek kişilermiş gibi acı çeken, tutkuları ve hı..»»

Luis LuqueCarles Arbat

Altın Kitaplar Yayınevi

Yedinci sanat olarak kabul edilen sinemada; beceriksiz polislerin kurnaz hırsızların kaçmasına göz yumdukları, açlık çeken yetimlerin gülebildiği ve imkânsız aşkların mutlu sonla bittiği unutulmaz filmler yaptım. Filmlerimin büyük bölümünde kendi hayatımdan esinlendim. Bu filmlerde sinemada bütün zamanların en sevgi dolu, en cesur ve harika karakteri olan Şarlo’yu yarattım. »»
Kudret Eren Yavuz

Timaş Yayınları

Benim Akıllı Yavrum, çocukların doğumdan itibaren gösterdikleri zihinsel gelişimi ve bunun en iyi şekilde tamamlanması için öncelikle ailenin ve sonra da eğitimcilerin neler yapabileceklerini 5 basit adımda anlatıyor. Bu adımlar: 1- Çocuğunuzun zihni nasıl çalışır farkında olun. 2- Zihnini ve yüreğini güçlendiren bir aile iklimi oluşturun. 3- Potansiyelini farkedin ve gelişimini destekleyin. ..»»
Ali Akpınar

Hüner Yayınevi

İnandım, iman ettim, bağlandım anlamına gelen 'âmentü' cümlesi, iç dünyamızı aydınlatan inanç birikimlerinin tamamını anlatmaktadır. Aslında her insanın bir gönül dünyası ve o dünyasını oluşturan bir inanç manzumesi vardır. İnançsız olduğunu söyleyenlerin bile. Onlar da mutlaka bir seylere inanırlar. Çünkü inanmak, insan olmanın gereğidir. Ama asıl önemli olan doğru şeylere inanmak..»»
Mesude Atay

Ya-Pa Yayınları

Anaokulu eğitim sürecinin, bir çocuğun daha sonraki yaşamını belirleyici bir süreç olduğu artık tartışmasız bir şekilde kabul edilmektedir. Ancak bu süreç yalnızca anaokulunun sorumluluğu şeklinde kabul edilemez. Eğer anaokulu aile ile bütünleşerek ve toplumsal yaşamın gereksinimlerini gözönünde bulundurarak hizmet vermeyi ilkeleri içine yerleştirebilirse, bu sürece anlam kazandıracaktır. Diğer ta..»»
Sinan Yağmur

Esra Basım Yayın

"Annelerimiz ile ilgili çok takdir edilen, sadece annelerin değil aynı zamanda herkesin okuması gereken bir eser." Bülent Arınç/T.B.M.M Bşk. "Annlerimizin ödenemez kıymetlerini iliklerimize kadar işleyen, mutlak suretle okunması gerekn bir kitap." Sinan Aygün/ATO Bşk. "Kitabı okuduğumda çok etkilendim, mükemmel bir anlatım tarzı var." Av. Ahmet Küçükler/rzurum Büyükşehir Bel. Bşk. "Bu ..»»
Necati Güngör

Bulut Yayınları

BENIM ANNEM GUZEL ANNEM/SECILMIS ANNE OYKULERI»»
Bahadır Bakım

An Yayıncılık

***Anne sevgisi öyle bir şey ki benzesiz bir seçilmişlik duygusu veriyor. Tıpkı peygamberlerin benzersiz ve olağanüstü bir görev için seçilmiş olmaları gibi...Bu açıdan tanrısal bir içeriği de var, bu sevginin. Annelerimiz bizi hiç bir karşılık beklemeden severler...iyi de olsak, kötü de; hırsız da olsak, dürüst de olsak; katil de olsak, bütün varlığımızı insanlara adamış da olsak an..»»
Ayhan Yalçın

Geçit Kitabevi

``BENİM AVUKATIM``; mesleğiniz ne olursa olsun, aradığınız her hukuki konuda yeterli bilgi ve örnek dilekçeleri bulabileceğiniz, hukuki sorularınıza ışık tutacak, size yol gösterecek bir ``Tatbikat Kitabı`` dır. »»
Canan Kaftancıoğlu

Yalın Ses Yayınları

Bir Ankara gezisi sırasında, ülkenin sürüklendiği bataklık ve M. Kemal Atatürk'ün silinmeye çalışılan aydınlığından söz ederken sevgili eşimin, rahat bir yaşam sürdürebilecek konumdayken, insanlığın geleceği uğruna yollarından dönmeyerek yaşamdan zamansız koparılan insanları topluca anma etkinliği düzenlemek fikrinin o anda arabada bulunan sevgili Öztürk Tatar ve Emin Yılmaz tarafında..»»