Bir peşin hükmü söküp atmak, atomu parçalamaktan daha zordur. - Einstein
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Anasayfa Şiirler Edebiyat Defteri Yazılar Edebiyat Defteri Forum Edebiyat Defteri Etkinlikler Edebiyat Defteri Nedir? Edebiyat Defteri Kitap Kitap  Edebiyat Defteri Tv TiVi Edebiyat Defteri Sesli Şiirler Müzik Edebiyat Defteri Blog Edebiyat Defteri Atölyeler Atölye  Edebiyat Defteri Bicümle Edebiyat Defteri Arama Edebiyat Defteri İletişimKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Asya Kitabı - Asya Kitapları

Asya konu başlığında toplam 144 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Asya kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Eldar Gurtuyev

Timaş Yayınları

"Merak ne demektir bilir misiniz? Hani insan her şeyi bilmek ister! Dolmakalem, dikiş makinesi veya küçük bir radyo... Ne olursa... Hasan'ın karşılaştığı zorluklar, genellikle sorduğu sorulara açık ve net cevaplar alamamasından kaynaklanıyordu. Babası, çoğu zaman Hasan'ın sorularını cevapsız bırakır, "Okula gittiğinde orada sana her şeyi öğretirler" diye karşılık verirdi. Okula gitmek mi! ..»»
İsmail Hakkı Göksoy

Beyan Yayınları

Güneydoğu Asya bölgesinin İslamiyet`le ilk tanışması, bu Din`in milletlerarası bir din haline gelmesiyle ve bu bölgenin milletlerarası ticaret neticesinde dışa açılmasıyla yakın ilgisi vardır. Miladi VII. ve VII. yüzyıllarda (yani hicri birinci ve ikinci yüzyıllarda) önce Arap asıllı, daha sonra da İran ve Hint asıllı müslüman denizci ve tüccarların, bölgedeki liman şehirlerine transit uğramalar..»»
Seyit Tuğul

Nas Yayınları

Kafkasya Halklarının tarihsel serüveni. Gayri resmi olarak 100'e yakın farklı etnik grubun yaşadığı Rusya Federasyonu, resmen 21 Otonom Cumhuriyeften oluşmakta. Bu halkların 7 tanesi Kuzey-Kafkasya, 6 tanesi Volga-Ural, 4 tanesi Güney-Sibirya, 1 tanesi Kuzey-Kafkasya üstü, 1 tanesi Kuzey-Sibirya, 1 tanesi Ural üstü ve 1 tanesi de Kuzey-Batı Rusya, Finlandiya sınırında bulunmakta. Kuze..»»
Raif Özben

Can Yayınları

Günümüzde epik şiir yazmak mümkün mü? Mümkünse, bunun klasik epopeden farkı ne? Okur, bu sorunun yanıtını Raif Özben'in Asyalı Ayyaş'ında bulacaktır. Özben, görünmeyen yaşamların epiğini yazıyor; sıradan insanların, ya da 'bütün yolculukları bir abonman bileti kadar küçülmüş' olan 'herkes' in, bir 'epik söz'e dönüşebileceğini gösteriyor. Sanıyorum, şu söylenebilir: Raif Özben'in şiiri, 'ne y..»»
Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu

Dama Yayınları

Argonotlardan ABD'ye, AB'ye kadar sömürgeciler ve yağmacılar hep Karadeniz'e ilgi duydu. 3 bin yıl önceki altın post sevdasının yerini artık petrol, Karadeniz'in altında bulunan yepyeni enerji kaynakları ve bu bölgeyi denetlemenin yaratacağı avantajlar aldı. Yeni Dünya Düzeni'nin en büyük hedeflerinden biri Avrasya'dır. Enerji kaynaklarını ve geçiş yollarını denetim altında tutmak amacıyla ür..»»
Sevinç Alkan Özcan

Küre Yayınları

Rus düşüncesi üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen ünlü Leh yazar Andrzej Walicki, 19. yüzyıl Rus düşüncesini belirleyen en temel öğenin "Rus 'intelligentsiya'sının siyasal baskı, geri kalmışlık ve acil çözüm bekleyen toplumsal sorunların acısını yüreklerinde hissetmeleri" olduğunu söyler. Bu dönemde 'intelligentsiya' Rusya'da hükümete karşı duruşu nedeniyle siyasal olduğu kadar aynı zamanda ahl..»»
Faruk Akbaş

Say Yayınları

Faruk Akbaş'ın ne fotoğrafları ne de kalemi bağırıyor. Öyle dingin... Öyle neşeli... Öyle samimi... Hayatta ne kadar hal varsa, Asya Yollarında da o kadar hal var. İşaret parağını uzatıp, köreltmiyor gözümüzü.... Davet etmekle yetiniyor. Yalın bir davet bu. Öyle ki, kabul buyurduğunuzda yalnız Asya'da değil, kendi içinize doğru bir yolculuğa çıkıyorsunuz. (Tanıtım Bülteninden) »»
Saadettin Yıldız

Kaynak Yayıncılık

Bu çalışma, yeni Türk şiirinin önemli şairlerinden biri olan Arif Nihat'ın hayatını ve sanatını çok yönlü bağlantıları dikkate alarak incelemeyi ve bir psiko-biyografi ortaya koymayı hedeflemektedir. Şairin hayatına ve şahsiyetinin oluşumuna dair tespitler, yaklaşık on beş yıl süren akademik çalışmalara dayanıyor. Saadettin Yıldız'ın kitabı bir akademik çalışmanın ciddiyetini taşıda da, kola..»»
Favell Lee Mortimer

Destek Yayınları

Misyonerlik faaliyetlerinin iç yüzünü anlatan gerçek tarihi bir belge... Elinizdeki kitap aşağıdaki cümlede özetlenen düşünce tarzı ile Hıristiyan misyonerlerin Asya'da yaptıkları seyahatlerin notlarını tuttukları bir eserdir. "Asya, Tanrı'nın oğlunun doğduğu ve bir zamanlar yaşadığı yerdir ancak dünyada en fazla nüfus Asya'da olmasına rağmen en az Hıristiyan bu kıtada yaşar." Hıristi..»»
Rene Grousset

Berikan Yayınları

Özellikle 20. yüzyıl, dünyada küçük devletlerin istiklallerine kavuştukları bir dönemdir. Büyük imparatorlukların kalıntılarından küçük küçük milli devletler meydana gelmiştir. İşte 1924'te "Le Reve ilde L'asie. L'lmperialisme Britannigue et la Revoltedes Peuples" adıyla neşredilen bu eser, emperyalist güçlere karşı bu küçük devletlerin bağımsızlık mücadelelerini ihtiva eder. Bu kitapta, Türk..»»