Önemli olan insanlar, diğer herkesin önemli olduğunun da en çok farkında olanlardır. Robert Zend [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Alfabe Kitabı - Alfabe Kitapları

Alfabe konu başlığında toplam 63 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Alfabe kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Lina Ng

Porte Müzik Eğitim

İkinci bölümde Sol anahtarında La, Si, Do notalarına ve Fa anahtarında Fa, Mi, Re, Do notalarına geçiliyor. Birinci ve ikinci bölümlerindeki bilgiler akılda kalmaları için tekrar çalışmaları, çıkartmalar ve oyunlar ile destekleniyor.»»
Jonathan Tel

İnkılap Kitabevi

Çağdaş Dünya Edebiyatı»»
Orhan Özbey

Nesil Yayınları

İnsanın sırrı hücrelerle başlıyor. Vücudumuzdaki en küçük canlı olan hücreler inanılmaz bir sistemle görevlerini yerine getiriyor. Bir yolcuyla başlayıp, 100 trilyon yolcuyla devam eden müthiş bir yarış yaşanıyor vücudumuzda. Her hücre bir yolcu ve trilyonlarca yolcu sayısız yollarda doğru yolu hiç şaşırmadan buluyorlar. Üstelik her hücrenin bir görevi var ve sadece o göreviyle ilgileniyor. Gözle ..»»
Kahraman Tazeoğlu

Yediharf Yayıncılık

Ben hiç mutluluktan delirmedim ama delirmekten mutluyum. Herkes bana acıyor, asıl şizofrenin kendileri olduğunu bilmeden. Biliyorum çok çirkinim. Kentin içine girersem beni dışarı kusar. Oysa ben iç kanamalı bir hastayım ve kendime gölgesiz bir akşamüstü arıyorum. Sürgün yanlarımdan vurgun yemek hoşuma gidiyor her gece ölü bir kıza mektuplar yazıyorum. Fırtına yüklü gemileri kanımda yüzdürüyor..»»
Kahraman Tazeoğlu

Birey Yayıncılık

Ben hiç mutluluktan delirmedim ama delirmekten mutluyum. Herkes bana acıyor, asıl şizofrenin kendileri olduğunu bilmeden. Biliyorum çok çirkinim. Kentin içine girsem beni dışarı kusar. Oysa ben iç kanamalı bir hastayım ve kendime gölgesiz bir akşamüstü arıyorum. Sürgün yanlarımdan vurgun yemek hoşuma gidiyor. Her gece ölü bir kıza mektuplar yazıyorum. Fırtına yüklü gemileri kanımda yüzdürüyoru..»»
Kahraman Tazeoğlu

Destek Yayınları

yağmurlarla inseydin içime içim senden yanaydı yüzümdeki işgaller senden karaydı seni sevmek en gizli ağlama biçimimdi sana yazacaklarım sil sil bitmezdi ve ben sende hiçbir şeydim sen bende her şeyken yazdan kalma bir kış ölüsüyüz ikimiz zaman alnımızda bilenen kör bıçak şimdi ve bilir misin ayrılmak vazgeçmek gibidir doğru değildir ama gereklidir çünkü hayat ol..»»
Levent Uğur

Karahan Kitabevi

değiştirdik bu dünyanın alfabesini böyle biline Ö harfini başa aldık zaten yakışmıyordu Z'ye sonda olmak yumuşatmadan bıraktık G'yi üçüncü sırada Ü el kaldırdı uzaklardan beni unutmayın diye koyduk dördüncü sıraya boynu bükük kaldı R'nin bir kıyakta ben yaptım ona aldım beşinci sıraya aynalar satılmasın diye körler mahallesinde yerleştirdik L'yi altıncı sıraya bir hak daha tanıdı..»»
Dilek Özdemir

Sokak Kitapları Yayınları

............... Böyle başladı şiirimin öyküsü hüznüme tutsak bir Nisan akşamı ürkek bir kuru yaprak gibi ararken sığınağımı aldırmadan mevsimin sonbahar olup olmamasına ve artık ölümün güzelliğinden söz ederken dilim bardağın dibinde kalan son yuduma içimden, kayıp yüreklerin gizli renklerini aramak ve sığınmak geldiğinde kalemin asil adaletine Böyle başladı şiirimin öyküsü g..»»
François Richaudeau

Doruk Yayınları

Balzac, Roosevelt, Kennedy Hızlı Okuyuculardı ***Andre Maurois, Balzac'ın portresini çizerken şöyle diyordu: Her türlü yapıtı bir solukta okuyup, fiziksel, felsefi, tarihsel, dinsel tüm yapıtlardan büyük bir hoşnutluk duyuyordu... Gözü bir bakışta yedi sekiz satırı kapsıyor ve aklı, bakışına eş bir çabuklukla bu satırları değerlendiriyordu. Çoğu cümledeki bir tek sözcük bile özü ya..»»
Ahmet Kasım Fidan

Fidan Kitabevi

İlk Duamız: Rabbim! Kolaylaştır, zorlaştırma. Rabbim! Hayırla Tamamla. Yemek Duamız: Allah babamıza çok versin. Olmayanlara da versin. Bu sofra sahipleri darlık, yokluk görmesin. Cümlesi Mekke'yi, Medine'yi görsün. Ölmüşlerin ruhu için, kalanların sağlık ve selameti için el-fatiha Uykudan Önceki Duamız Yattım Allah, kaldır beni. Nur içine daldır beni. Can beden..»»