Zenginliği olmayan adamı, adamlığı olmayan zengine yeğ tutarım. Plutarch [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

10 cm cetvel resmi Kitabı - 10 cm cetvel resmi Kitapları

10 cm cetvel resmi konu başlığında toplam 109 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki 10 cm cetvel resmi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Semra Germaner

Kabalcı Yayınları

Sanat Tarihi`nin herhangi bir dönemini inceleyen bir çalışma, o dönemin kültür ortamını ve toplumun sanatsal gereksinimlerini de zorunlu olarak içine almalıdır. `18. Yüzyıl Avrupa resmi`, ele aldığı dönemin resim sanatını, anlatım ve konularını biçimlendiren etmenleri -diğer sanatların resim sanatına etkilerinden sanatçıların köken ve eğitimlerine; düşünürlerin, törelerin ve burjuvazinin yeni yaşa..»»
Baskın Oran

Bilgi Yayınevi

`Sayın Baskın Oran`ın Atatürk Milliyetçiliği (Resmi İdeoloji Dışı Bir İnceleme) başlıklı ilginç kitabını dikkatle okudum... Atatürk`ün kişiliği ve yaptıkları hiçbir ölçüye sığmayan abartılmış övgülerle ya da ona karşı yöneltilimiş haksız yergilerle değil, gerçekler ve yanılgılarla birlikte objektif irdeleme yanlısı bir düşünce üzerine kurulmuştur. Şimdiye değin Türkiye`de Atütürk üzerine objektifl..»»
Gürbüz Atak

Evreca Yayıncılık

BIR ULKEYE RESMI SEVDIREN DEHA CALLI»»
Ali İhsan Aksamaz

Sorun Yayınları

DOGU KARADENIZ'DE RESMI IDEOLOJILER KUSATMASI»»
Gore Vidal

Literatür Yayıncılık

DUELLO/GAYRI RESMI AMERIKAN TARIHI»»
Erdoğan Tokmakçıoğlu

Geçit Kitabevi

GAYRI RESMI ALTERNATIF TARIH»»
Büşra Ersanlı Behar

Afa Yayınları

1930`lardan bu yana yetişen kuşakların tarihe bakış açılarından ikiye ayrıldıklarını söyleyebiliriz: 1-Türk Tarihi Tezini sorgulama gereği görmeden kabullenenler, 2- Bu tezi tamamen reddedip yerini dolduramayanlar ya da "alternatif"devrimci-inkarcı açıklamalar getirenler. Özellikle genç kuşaklar için eleştirel tarih neden hala ulusal tarihin bir parçası olamıyor? Siyasal hayatın zenginliği nede..»»

Haluk Tarcan

Töre Yayın Grubu

Ancak ikibin yıllık zaman içinde tarihte görünmüş ve bu nedenle uygarlıkta geç kalmış olan Batı, Tükleri uygarlıktan nasibini alamamış göçebeler olarak bilir, böyle öğrenir, böyle öğretir... Yakıcı, yakıcı, iyi silah kullanan, iyi binici, gittiği yeri kolayca fetheden ama işgal ettiği ülkede kısa sürede eriyen, evrensel kültüre hiçbir katkısı olmamış insan sürüleri...

Üstüne Batı toprağı ör..»»

Erdoğan Aydın

Cumhuriyet Kitapları

Bu bir gayri resmi Osmanlı tarihi; yani okullarda öğretilenlerden, ırkçı ve şeriatçıların tarihi diye yazdıkları propaganda metinlerinden ve tabii bu işi çok daha ince yapan resmi tarihçilerin yazdıklarından farklı bir tarih... Öncelikle, her türden tahakküm ilişkisine karşı; bu yüzden Osmanlı`dan yana değil Türkmenlerden yana, padişahlardan yana değil halktan yana, fetihlerden yana değil bar..»»

Fikret Başkaya

Özgür Üniversite

PARADIGMANIN IFLASI RESMI IDEOLOJININ ELESTIRISINE»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »